Darmowa dostawa od 99,00 zł

Lutownica transformatorowa

( ilość produktów: 3 )

Lutownica transformatorowa

Lutownica transformatorowa -  wysoką temperaturę uzyskuje poprzez przepływ prądu o dużym natężeniu poprzez drut, który jest także grotem. Ich nazwa pochodzi od transformatora, który jest jej ważną częścią. Lutownice te cieszą się dość dużą  popularnością, ponieważ czas nagrzewania grota jest krótki ( wystarczy kilka sekund). Nowe lutownice posiadają już specjalne wbudowane oświetlenie, które oświetla miejsce w którym lutujemy, oraz kilkuzakresowy przełącznik mocy. Posiadają jednak wadę, a mianowicie brak dokładnej kontroli temperatury grota.

U nas znajdziesz DED7535 - to lutownica transformatorowa marki Dedra o wszechstronnym zastosowaniu. Lutownica szybko nagrzewające się, przez co gotowa jest do pracy w ciągu kilku sekund, dzięki czemu zmniejsza ryzyko przegrzania elementów. Działa na podstawie specyficznego transformatora, który wytwarza w uzwojeniu wtórnym dużego prądu, ale o niewielkim napięciu, umożliwiając łączenie lutem metalowych elementów. Spoiwo najczęściej stosowane to stop cyny i innego metalu. Do lutowania elementów np.: sprzętu elektrycznego należy używać stopu o 40% zawartości cyny. Do lutowania elementów z ocynkowanej blachy (np.: rynny, naczynia kuchenne) należy używać stopu o 60% zawartości cyny.

Przy wyborze lutownicy warto sprawdzić takie dane techniczne jak: moc, zasilanie, maksymalna temperatura oraz czas nagrzania.

pixel