Darmowa dostawa od 399,00 zł

Kosiarka akumulatorowa

( ilość produktów: 153 )

Kosiarka akumulatorowa cechuje się przede wszystkim większym komfortem i bezpieczeństwem użytkowania – brak kabla eliminuje ewentualność potknięcia się o niego bądź przecięcia go podczas prowadzenia działań. Dodatkowym atutem tego typu urządzeń jest bardzo niski poziom hałasu podczas działania, co umożliwia pracę w miejscach wymagających zachowania ciszy. Dzięki swojej mobilności i braku ograniczenia wynikającego ze sposobu zasilania akumulatorowego doskonale radzą sobie z pochyleniami terenu mogącymi występować na powierzchni koszonego obszaru.

Kosiarki akumulatorowe w sklepie:

kosiarka akumulatorowa

Kosiarka akumulatorowa - co to?

Kosiarka akumulatorowa to nowoczesna propozycja, zapewniająca duży komfort, bezprzewodowej pracy, bez konieczności prowadzenia za sobą długiego przewodu zasilającego. Kosiarki akumulatorowe podobnie do modeli na zasilaniu spalinowym - oferują mobilną pracę bez przewodu zasilającego, jednakże w odróżnieniu od tych drugich - są całkowicie pozbawione emisji szkodliwych spalin. Dodatkowo praca z kosiarką akumulatorową jest znacznie cichsza.

Kosiarka akumulatorowa - jak działa, dla kogo?

Kosiarka akumulatorowa to narzędzie elektryczne, które do działania wykorzystuje wbudowany lub wymienny akumulator, zapewniający niezbędną do pracy elektronarzędzia moc. Zasilanie akumulatorowe narzędzi to silnie rozwijana gałąź elektronarzędzi ogrodniczych nie tylko w profesjonalnym zastosowaniu ale także dostępna dla każdego, kto chce poprawić sobie komfort i wydajność prac w ogrodzie.

Kosiarka akumulatorowa jest idealna dla osób, które posiadają niewielki, lub średniej wielkości trawnik lub ogród o powierzchni do około 500 metrów kwadratowych. Kosiarki akumulatorowe są również dobrym wyborem dla osób, które poszukują narzędzia, które jest łatwe w użyciu i nie wymaga dużej siły fizycznej do prowadzenia.

Akumulatorowa kosiarka jest również cicha i przyjazna dla środowiska, ponieważ nie wpływa bezpośrednio na emisję szkodliwych spalin i nie generuje hałasu, co jest szczególnie ważne dla osób, które mieszkają w zatłoczonych i głośnych obszarach miejskich. Kosiarka akumulatorowa jest również łatwa w obsłudze, gdyż nie zużywa paliwo i nie ma potrzeby wymiany oleju czy tworzenia mieszanki paliwowo-olejnej, co oznacza, że jest również tańsza w eksploatacji od modeli spalinowych.

Warto jednak zauważyć, że kosiarki akumulatorowe zwykle posiadają mniejszą moc i umożliwiają krótszy czas pracy na jednym ładowaniu niż modele spalinowe bądź sieciowe, co może być problematyczne dla większych przestrzeni. Jednakże kierunek rozwój producentów narzędzi i elektronarzędzi ogrodowych dąży do redukcji konieczności wykorzystywania silników spalinowych, dzięki czemu mamy już w ofercie wiele modeli kosiarek, oferujących zdolność do pracy na największych przestrzeniach.

 

kosiarki akumulatorowe 

Kosiarka bezprzewodowa z zasilaniem akumulatorowym, model Ryobi RLM36X41H50

 

Zasilanie akumulatorowe bezprzewodowych kosiarek

Obecna technologia budowania akumulatorów pozwala na prowadzenie długotrwałych działań za pomocą wykorzystujących ten rodzaj zasilania urządzeń, w związku z czym koszenie dużych powierzchni przychodzi osobie obsługującej akumulatorową kosiarkę z wysoką sprawnością. W ofercie Domitech Sklep i Serwis znajdują się akumulatorowe kosiarki, które nie wytwarzają nieprzyjemnych w odczuciu drgań podczas pracy wpływając pozytywnie na komfort użytkowania, a co za tym idzie zwiększają wydajność operatora. Dzięki zasilaniu akumulatorowemu obsługujący jest w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, na przykład kosząc trawę znajdującą się pomiędzy roślinami, nie mając obaw, że jest ograniczony przez kabel.

W zależności od poszczególnych marek - w ofertach poszczególnych producentów znajdziemy kosiarki akumulatorowe wykorzystujące różne źródła zasilania akumulatorowego. Wśród kosiarek akumulatorowych znajdziemy kosiarki pracujące na pojedynczej baterii/akumulatorze, o najpopularniejszym wśród narzędzi napięciu 18V, na zasilaniu z dwóch akumulatorów 18V (łącznie 36 V), czy też indywidualne dla producentów rozwiązania jak napięcie 36V z pojedynczego akumulatora z serii Makita XGT 40V max, czy jeszcze większe z akumulatorów, ogrodowej serii najmocniejszych maszy ogrodniczych Makita 64V Max.

 

kosiarka akumulatorowa

Kosiarka akumulatorowa Metabo, model RM 36-18 L, zasilana dwoma akumulatorami

 

Kosiarka akumulatorowa - na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze kosiarki akumulatorowej warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Po pierwsze, pojemność i rodzaj akumulatora – im większa pojemność, tym dłuższa praca na jednym ładowaniu. Ważne są również parametry takie jak szerokość koszenia i wysokość cięcia, które powinny być dostosowane do wielkości i charakterystyki twojego ogrodu. Sprawdź także wagę i ergonomię urządzenia, aby zapewnić sobie komfort podczas pracy. Nie zapominaj o czasie ładowania akumulatora oraz dostępności dodatkowych baterii. Ponadto, warto rozważyć funkcje dodatkowe, takie jak system mulczowania czy możliwość regulacji wysokości cięcia.

Kluczowe parametry techniczne kosiarek akumulatorowych:

  • Prędkość obrotowa - Podczas podejmowania decyzji dotyczącej zakupu akumulatorowej kosiarki należy zwrócić szczególną uwagę na kilka parametrów, a pierwszym z nich jest prędkość obrotowa informuje ona o prędkości, z jaką dane urządzenie będzie ścinało trawę.
  • Regulacja wysokości roboczej - Kolejnym aspektem wartym uwagi jest funkcja regulacji wysokości cięcia, dzięki której użytkownik jest w stanie dostosować swoją akumulatorową kosiarkę do wysokości koszonej trawy  - świadczy to o uniwersalności narzędzia i swobodzie, jaką oferuje podczas pracy.
  • Szerokość robocza - Myśląc o wartościach szerokości cięcia należy wziąć pod uwagę projekt naszego ogrodu z jednej strony im wyższa, tym więcej trawy można skosić za jednym pchnięciem, z drugiej strony niższe wartości pozwolą dotrzeć do przewężeń i innych miejsc o ograniczonej dostępności.
  • Pojemność zbiornika - zbiornik na trawę powinno się dobrać odpowiednio do powierzchni trawnika, który będzie koszony wybraną akumulatorową kosiarką.

Dlaczego warto postawić na markową kosiarkę akumulatorową?

Wybór markowej kosiarki akumulatorowej ma liczne zalety. Markowe kosiarki zazwyczaj oferują lepszą jakość wykonania i większą niezawodność, co przekłada się na dłuższą żywotność urządzenia i mniejszą częstotliwość awarii. Producenci znanych marek często zapewniają lepsze wsparcie posprzedażne i łatwiejszy dostęp do części zamiennych oraz serwisu. Ponadto, kosiarki od renomowanych producentów często są wyposażone w nowocześniejsze technologie, co poprawia efektywność i komfort użytkowania. Inwestycja w markowy produkt zwykle oznacza także lepsze parametry, takie jak wydajność baterii i opcje regulacji, co czyni pracę bardziej efektywną i przyjemną.

Dlaczego warto postawić na kosiarkę akumulatorową z napędem na koła?

Kosiarka akumulatorowa z napędem na koła jest szczególnie wartościowa ze względu na swoją łatwość i wygodę użytkowania, zwłaszcza w trudnym terenie. Napęd na koła automatycznie wspomaga przesuwanie maszyny, co jest dużą pomocą na nierównych powierzchniach, przy wzniesieniach czy w trakcie koszenia większych powierzchni. Użytkownik nie musi wkładać dużo siły, aby przemieszczać kosiarkę, co znacząco zmniejsza wysiłek fizyczny i zwiększa komfort pracy. Dodatkowo, równomierne przemieszczanie się kosiarki z napędem zapewnia bardziej jednolite cięcie trawy, co poprawia estetykę koszonej powierzchni. To rozwiązanie jest więc idealne dla osób, które cenią sobie efektywność, łatwość obsługi oraz doskonałe rezultaty koszenia.

 

kosiarka akumulatorowa

Kosiarka akumulatorowa z napędem, model Makita DLM533Z

 

Kosiarka akumulatorowa, a zasilanie spalinowe/sieciowe

Kosiarka akumulatorowa to bezprzewodowa kosiarka, która do zasilania wykorzystuje wymienne akumulatory. W odróżnieniu od kosiarki na kabel - kosiarka akumulatorowa umożliwia pracę bez potrzeby ciągnięcia za sobą przewodu z prądem. Korzystając z kosiarki na akumulator - możliwe jest dostanie się wszędzie tam, gdzie zasilanie przewodowe jest uciążliwe, lub całkowicie niemożliwe. Kosiarki akumulatorowe, podobnie do urządzeń sieciowych - posiadają cichy silnik elektryczny, a analogicznie do kosiarek z silnikami spalinowymi (kosiarki spalinowe) - oferują mobilną pracę - bez szkodliwych spalin.

 

kosiarki akumulatorowe

Kosiarka akumulatorowa marki Metabo, model RM 36-18 LTX BL

 

Kosiarka akumulatorowa na Domitech.pl

Domitech Sklep i Serwis to oficjalny dystrybutor i sprzedawca wielu elektronarzędzi ogrodowych, wśród którego oferty znajdziemy między innymi produkty z kategoria "kosiarka akumulatora", takich producentów jak Black Decker, Bosch, DeWALT, Gardena, Makita, Metabo, Ryobi, Stanley Fatmax, StigaStihl oraz Worx. Kupując bezprzewodowe kosiarki akumulatorowe z oferty naszego sklepu - masz pełną gwarancję oryginalności oraz bezpiecznej wysyłki, wybraną przez siebie metodą dostawy.

Kosiarka akumulatorowa - gwarancja i serwis

Oferowane w naszym sklepie kosiarki akumulatorowe to wyłącznie oryginalne produkty pochodzące z oficjalniej regionalnej dystrybucji poszczególnych producentów i podlegające pełnej gwarancji danego producenta, zgodnie z zasadami i warunkami przez niego ustalonymi. Kupując kosiarkę akumulatorową z naszej oferty sklepu stacjonarnego lub internetowego sklepu z narzędziami/elektronarzędziami - masz pewność że przysługuje Ci pełna ochrona po zakupowa. W przypadku awarii posiadanej kosiarki akumulatorowej - skontaktuj się z naszym działem serwisu! Nasz serwis szybko oceni stan Twojej bezprzewodowej kosiarki, wyceni naprawę lub sprowadzi dla Ciebie potrzebne oryginalne części zamienne lub akcesoria.

pixel