Frezarka dolnowrzecionowa

( ilość produktów: 39 )

Frezarka dolnowrzecionowa to urządzenie elektryczne o większych gabarytach. Ze względu na rozmiary jak i moc, tego typu frezarka dedykowana jest profesjonalistom. Ten specjalistyczny sprzęt pozwala na bardziej zaawansowaną obróbkę materiału, a jego obsługa wymaga większego doświadczenia, dlatego znajdziemy je częściej w zakładach przemysłowych czy stolarskich, niż w przydomowym warsztacie.

  • 1
  • 2
  • 3
  • z3
  • 1
  • 2
  • 3
  • z3

frezarka dolnowrzecionowa

Frezarka dolnowrzecionowa - zasada działania

Frezarka dolnowrzecionowa to stosunkowo duże, stacjonarne narzędzie posiadająca wiele wspólnego z modelami górnowrzecionowymi, wyróżniające się kilkoma istotnymi zasadami działania i zastosowaniem. Zasada działania jest bardzo podobna jak w przypadku wszystkich frezarek, z tą różnicą, że wrzeciono umieszczone jest poniżej linii stołu roboczego, dzięki czemu obróbka drewna jest bardziej precyzyjna. Nóż frezarski, tak zwany frez, jest wprowadzany w ruch obrotowy i skrawa dany materiał.

Co wyróżnia frezarkę dolnowrzecionową?

Frezarka dolnowrzecionowa jest nieocenionym narzędziem jeśli chodzi o obróbkę płyt, desek, listew jak również wykonywanie wczepów i czopów. Precyzja, dokładność, szybkość, to na pewno cechy przypisane do tego urządzenia, które wpływają na doskonały efekt końcowy wykonywanego zadania. Jest to istotne, zwłaszcza, gdy dotyczy tworzenia elementów dekoracyjnych mebli i frezowania profilowego. Frezarki dolnowrzecionowe do drewna posiadają w swoim wyposażeniu dodatkowe elementy takie jak popychacz do materiału/ ogranicznik, prowadnicę równoległą, podziałkę kątową czy stoły poszerzające, które zwiększają nam powierzchnię blatu roboczego.

Kluczowe parametry frezarki dolnowrzecionowej

Tak jak w każdym urządzeniu, najważniejsza jest moc silnika. Jest ona kluczowym wskaźnikiem, który pokaże nam możliwości frezarki. Większa moc pozwoli na obróbkę twardszego drewna. Uniwersalna wartość jaka jest dla tych urządzeń wynosi 1500W. Dodatkowo, duże znaczenie ma prędkość obrotowa. Im jest większa, tym uzyskamy lepszą jakość obrabianego materiału. Prędkość około 10 0000 obr/min pozwala na wyfrezowanie płyt MDF oraz innych drewnopochodnych elementów.

Jeśli chodzi o możliwości maszyny, najlepiej upewnić się, czy istnieje możliwość regulacji wrzeciona pod kątem oraz czy można regulować jego wysokość. Nie zapominajmy również o wadze frezarki. W tym wypadku większa waga jest zaletą. Dzięki odpowiedniemu ciężarowi stabilność maszyny jest większa, a wykonywana na niej praca nie jest uciążliwa. Zastanówmy się również, do czego posłuży nam ten sprzęt i czy parametry takie jak powierzchnia stołu oraz maksymalna średnica frezu są dla nas ważne.

Polecane frezarki dolnowrzecionowe - jaka wybrać?

Jaką frezarkę dolnowrzecionową wybrać? Jaka marka jest najlepsza? Na rynku mamy szeroki wybór produktów. W zależności od potrzeb najlepiej sugerować się parametrami, które będą nam potrzebne.

Dlatego poszukując narzędzia które ma spełnić nasze oczekiwania - należy dokładnie zweryfikować specyfikę pracy oraz docelowe zastosowanie danego urządzenia. Nasz sklep to przede wszystkim doświadczona kadra pracowników, za której duża część to posiadający nie tylko doświadczenie w sprzedaży ale także mający na co dzień kontakt z narzędziami, dlatego kontaktując się naszymi sprzedawcami/handlowcami - masz pewność że otrzymasz rzetelne wsparcie przed zakupowe, które pomoże Ci podjąć słuszną decyzję.

Do czego wykorzystuje się frezarki dolnowrzecionowe?

Najczęstszym zastosowaniem frezarki dolnowrzecionowej jest produkcja mebli w zakładach stolarskich. Używanie tego typu frezarek daje znacznie więcej możliwości, jednak mniejsza widoczność obrabianego miejsca, sprawia, że praca na niej jest bardziej niebezpieczna, dlatego nie jest polecana amatorom.

Dość specyficzny sposób frezowania, pozwala na bardziej zaawansowaną obróbkę, co umożliwia nie tylko przygotowywanie wykończeń, ale także tworzenie skomplikowanych żłobień, różnej wielkości rowków czy otworów. Z tego względu wykorzystywane są także przemyśle drzewnym, głównie do frezowania profilowego.

Zalety frezarki stołowej

Największą zaletą frezarek stołowych jest swoboda i komfort pracy. Łatwo dostawić do nich dany materiał i poddać obróbce. Dodatkowo, frezarka stacjonarna jest stabilna podczas pracy co zapewnia wysoką precyzję podczas frezowania. Bardziej zaawansowana budowa daje również większe możliwości w wykonywanych zadaniach. Ze względu na wielkość urządzenia, frezarka stołowa pozwala na obróbkę materiału o większych gabarytach. Podsumowując, największym jej atutem jest precyzja i dokładność frezowania.

Frezarka dolnowrzecionowa na Domitech

W ofercie naszego sklepu z narzędziami, elektronarzędziami oraz akcesoriami Domitech - posiadamy szeroki frezarki dolnowrzecionowe takich producentów jak DedraFestool - wszystkie pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwaranacji deklarowanej przez producenta.

/gfx/pol/menu_buttons3.js.gzip?r=1732099131 pixel