Darmowa dostawa od 99,00 zł

Akcesoria pneumatyczne

( ilość produktów: 96 )

Akcesoria do pneumatyki to grupa produktów, wspomagających pracę na narzędziami pneumatycznymi. Akcesoria te zwiększają zakres pracy, umożliwiając tym samym wykonanie większej ilości zleceń. Z ich pomocą możliwe jest napompowanie różnego rodzaju kół (samochodowych, rowerowych, od taczek i innych), malowanie natryskowe, większy zasięg operacyjny (przy użyciu długiego węża), piaskowanie, szlifowanie i wiele innych. Przy użyciu akcesoriów pneumatycznych oraz narzędzi pneumatycznych z oferty Domitech, wykonasz swoją pracę szybciej, efektywniej i łatwiej. Sprawdź ofertę Domitech i wybierz akcesoria pneumatyczne spełniające Twoje oczekiwania!

Akcesoria pneumatyczne - czym są?

Akcesoria do narzędzi pneumatycznych to produkty, które usprawniają lub stwarzają nowe możliwości w obszarach pracy. Za pośrednictwem akcesoriów możliwe jest dotarcie do trudno dostępnych miejsc, obszarów odległych o kilka metrów od kompresora/sprężarki, wypiaskowanie elementów metalowych, pomalowanie natryskowo różnych powierzchni oraz elementów, napompowanie kół i wiele innych. Do akcesoriów pneumatycznych możemy zaliczyć: pistolety z długą dyszą, długie węże pneumatyczne, pistolety do piaskowania, akcesoria z manometrem do pompowania różnego rodzaju kół z możliwością kontroli ciśnienia wewnątrz opony.

Gdzie przydadzą się akcesoria pneumatyczne?

Osprzęt pneumatyczny swoje zastosowanie znajdą u osób, których warsztaty, bądź miejsca pracy wyposażone są w kompresory/sprężarki. Akcesoria te nie mają innego zastosowania i ciężko byłoby wykorzystać ich potencjał bez udziału narzędzia głównego jakim jest wcześniej wspomniany kompresor. W przypadku, gdy na wyposażeniu znajduje się urządzenie generujące podciśnienie robocze, wówczas dodatki pneumatyczne mogą mieć duży wpływ na wykonywaną pracę. Przykładowo: pistolety z długą dyszą, z powodzeniem sprawdzą się do usunięcia zabrudzeń i pyłu z trudno dostępnych miejsc. Takie akcesorium będzie przydatne w warsztatach stolarskich, zakładach tapicerskich, serwisach oraz w przemyśle. Długie węże pneumatyczne mogą być wykorzystywane w zakładzie pracy lub przydomowym warsztacie. Wówczas nie ma konieczności częstej zmiany położenia kompresora/sprężarki. Operator może skorzystać z atutu węża i wykonać pracę do kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu metrów. Kolejnym miejscem, w którym można wykorzystać akcesoria pneumatyczne są amatorskie oraz średnio-zaawansowane lakiernie. Przy pomocy pistoletów do piaskowania, stara powłoka lakiernicza może zostać usunięta. Po odpowiednim przygotowaniu detalu może on zostać pomalowany przy pomocy pistoletu do malowania natryskowego. Kolejnym akcesorium, które znacząco ułatwia pracę jest pistolet z manometrem. Szczególnie przydatny jest w serwisach rowerowych, motocyklowych oraz w warsztatach samochodowych i zakładach wulkanizacyjnych. Za pomocą tego prostego akcesorium możliwe jest napompowanie kół lub dętek z odpowiednim ciśnieniem. Poziom ciśnienia jest pokazywany za pomocą analogowej wskazówki na manometrze, zintegrowanym z obudową pistoletu. Takie rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie dużej ilości czasu, jaki wymagany jest podczas pompowania kół jednośladów, a także usprawni proces pompowania kół bezdętkowych.

pixel