Darmowa dostawa od 399,00 zł

Młot pneumatyczny

( ilość produktów: 4 )

Młot pneumatyczny, w odróżnieniu od klucza udarowego pneumatycznego jest narzędziem pracującym osiowo, zasilanym za pomocą sprężaki lub kompresora. Młoty pneumatyczne to przenośne urządzenia mechaniczne/narzędzia służące do burzenia, niszczenia, czy kruszenia (asfalt, beton). Za osprzęt tego narzędzia służą dłuta oraz szpicaki, które pod wpływem uderzeń - kruszą obrabiany materiał.

 

Młot pneumatyczny - zasada działania

Młot pneumatyczny jest zasilany sprężonym powietrzem, które wykorzystywane jest do poruszania bijaka ruchem posuwisto-zwrotnym. Bijak młota pneumatycznego uderza w dłuto umożliwiając kruszenie burzonego materiału. Powietrze dostarczane do narzędzia najczęściej pochodzi od pracy wydajnej sprężarki, napędzanej między innymi silnikami na olej napędowy Diesel.

Młot pneumatyczny - zastosowanie

Młoty pneumatyczne znajdą zastosowanie w warsztatach oraz na budowach. Narzędzie często spotykane jest podczas remontów dróg podczas kruszenia asfaltu celem wykonania napraw i łat ubytków nawierzchni drogowej.

Jak właściwie dobrać młot pneumatyczny

Poszukując młota pneumatycznego do prac wyburzeniowych, który spełni stawiane przed narzędziem oczekiwania i zapewni wymaganą wydajność - warto zwrócić uwagę na takie parametry jak:

Rozmiar i typ uchwytu narzędzi - uchwyt narzędziowy w dużej mierze określa nam ograniczenie pasujących akcesoriów - dłut i szpiców.

Waga młota pneumatycznego - młoty pneumatyczne do prac wyburzeniowych to podobnie do młotów udarowych elektrycznych - duze narzędzia o masie często przekraczającej 20 kilogramów.

Marka narzędzia - renomowana marka narzędzia to gwarancja nie tylko wysokiej jakości ale też ochrony po-zakupowej w formie gwarancji na narzędzie, która w razie wykrycia usterki produkcyjnej - umożliwia wymianę pozbawiony wady, nowy produkt.

Czy warto inwestować w młot pneumatyczny?

Inwestycja w młot pneumatyczny do prac wyburzeniowych to podobnie do elektrycznego młota udarowego - duża inwestycja. Narzędzia do swojego działania nie potrzebuje tylko dostępu do gniazdka elektrycznego ale także dodatkowego osprzętu w formie kompresora, który pozwoli uzyskać niezbędne do pracy elektronarzędzia ciśnienie/przepływ powietrza.

Młot pneumatyczny do warsztatu

Mianem "młota pneumatyczne" określa się dwa typy narzędzi - duże młoty wyburzeniowe do prac z betonem, cegłą czy asfaltem oraz ręczne dłutownice (oba zasilane sprężonym powietrzem). Małe młotki pneumatyczne to stosunkowo lekkie i poręczne narzędzia, które doskonale sprawdzą się przy usuwaniu tynku i płytek ceramicznych oraz prac przy podkuwaniu.

Młot pneumatyczny na Domitech.pl

Kupując młot pneumatyczny z naszej oferty masz pewność że wybierasz wyłącznie oryginalny produkt, który podlega pełnej gwarancji deklarowanej przez producenta, dzięki czemu, w awaryjnej sytuacji przysługuje Ci pełne prawo do skorzystania z gwarancji.

Wybierając młot pneumatyczny z naszej oferty, masz swobodę wyboru dogodnej metody dostawy oraz płatności, w tym możliwość spłaty w formie wygodnych rat czy leasing.

pixel