Darmowa dostawa od 399,00 zł

Siewnik do trawy

( ilość produktów: 10 )

Siewnik służy do wysiewu różnego rodzaju nasion uprawnych, roślin doniczkowych lub trawy. Siewnik do trawy i roślin to urządzenie, które ułatwia rolnikom i ogrodnikom rozsiewanie nasion. Narzędzia te zapewniają łatwość przy równomiernym rozprowadzaniu ziaren w glebie. W porównaniu do ręcznego sadzenia, siewniki wykazują się większą dokładnością i zapewniają mniejsze zmęczenie. Siewnik pomaga oszczędzić czas, siły oraz poprawia jakość plonów.

Narzędzia ogrodowe, a w tym siewniki - to urządzenia, które zostały zaprojektowane z myślą o ułatwieniu i usprawnieniu wielu czynności w ogrodzie. Dzięki zastosowaniu takich narzędzi jak siewnik ręczny (narzędzi zyskujących coraz większą popularność) zoptymalizujesz rozsiewanie nawozu i nasion w ogrodzie i na działce. Urządzenia te mogą pełnić również inne funkcje, takie jak wysiewanie, równomierne rozprowadzanie środków antypoślizgowych/rozmrażających oraz okazjonalnego sypania soli i piasku zimą. Stosowanie siewników ręcznych pozwoli na szybkie i precyzyjne rozsypanie nawozu na trawniku i zapewni jego zdrowy i szybki przyrost.

Rodzaje siewników

Siewniki możemy podzielić pod względem przeznaczenia, na siewniki

  • rzędowe uniwersalne,
  • rzutowe, precyzyjne i kombinowane.

Dodatkowo, siewniki można podzielić, przez wzgląd na sposób wysiewania:

  • siewniki mechaniczne,
  • siewniki pneumatyczne.

Przez wzgląd na budowę, rozróżnimy dodatkowo:

  • siewnik punktowy,
  • siewnik ręczny,
  • siewnik do siewu pełnego i bezpośredniego

Siewnik punktowy - co to takiego?

Jest to maszyna rolnicza, które pozwala na uzyskanie jednorodnego wielkościowo plonu, przy jak najlepszym wykorzystaniu powierzchni uprawy. Służy do punktowego wysiewu nasion marchwi, pietruszki, cebuli, buraków, rzepaku i wielu innych warzyw.

Siewnik ręczny - co to takiego?

W grupie siewników, cieszące się największym zainteresowaniem są siewniki ręczne. Siewniki ręczne lekkie i proste w obsłudze siewniki, często wyposażone w koła transportowe z wygodny uchwytem do prowadzenia  (do pchania lub ciągnięcia).

Siewnik do trawy - zalety i zastosowanie

Siewnik do trawy, siewnik do warzyw czy siewnik do kwiatów nie musi kojarzyć się z dużą maszyną rolniczą do profesjonalnych zastosowań na roli. Oferowane w sklepie Domiech - siewniki to także proste w obsłudze, poręczne i małe narzędzia ręczne, które najlepiej sprawdzą się na działkach lub w przydomowym, miejskim ogrodzie. Stosując siewnik w prosty sposób można zasiać nasiona, a także wykorzystać go do zimowej walki z lodem - rozprowadzając równomiernie sól na zamarźniętej drodze.

 

Siewnik - FAQ

Jak siać warzywa siewnikiem?

Siewnik jest narzędziem które samo może wykonać bruzdę w podłożu i zaaplikować odpowiednią ilość nasion. Następnie wystarczy jedynie lekko przysypać nasiona, zakrywając bruzdę ziemią. W zależności od wymagań poszczególnych roślin konieczne może być ugniecenie ziemi i odpowiednie nawodnienie.

Jaki siewnik ręczny?

Na średniej wielkości działce - najlepiej sprawdzą się siewniki marki Gardena. Narzędzia te są wygodne w prowadzeniu, łatwe w obsłudze i posiadają w zależności od modelu - różnego rodzaju pojemności.

pixel