Darmowa dostawa od 399,00 zł

Wibrator do betonu

( ilość produktów: 16 )

Wibrator do betonu to narzędzie, które w większości przypadków jest niezbędne do tego, aby właściwości wytrzymałościowe i izolacyjne masy betonowej stały na najwyższym poziomie. Ich działanie polega na wytwarzaniu fal/wibracji o wysokich częstotliwościach, których zadaniem jest usuwanie pęcherzyków powietrza, co w efekcie powoduje zgęstnienie mieszanki i wyeliminowanie z niej porów, a także usunięcie nadmiaru wody zarobowej i innych związków chemicznych.

wibrator do betonu

Wibrator do betonu - zasada działania

Wibrator do betonu jest elektronarzędziem zbudowanym z kilku kluczowych elementów, z których najbardziej istotne są silnik i wprowadzany przez niego w wibrację wałek. Dzięki takiemu zabiegowi beton dostaje się w każdą szczelinę szalunku i jest o wiele odporniejszy na działanie wody i korozji, co przekłada się na większą trwałość i stabilność konstrukcji. Domitech Sklep i Serwis to miejsce, w którym nabędziesz akumulatorowe wibratory do betonu i podniesiesz skuteczność swoich prac związanych z tą mieszanką.

Wibrator do betonu - zasilanie

Wibratory do betonu do zasilane akumulatorowo, bezprzewodowe narzędzia wykorzystywane przez profesjonalistów, podczas tworzenia wylewek betonowych w konstrukcjach najczęściej żelbetowych. Zalewanie betonem fundamentów, nadproży, wieńców i podciągów wymaga odpowiednio rozprowadzonego betonu wokół całej przestrzeni konstrukcji stalowej z prętów zbrojeniowych, stąd niezwykle istotna jest mobilność narzędzia i łatwość jego operowania i manewrowania. W ofercie naszego sklepu znajdziemy wibratory do betonu pracujące na napięciu 18V oraz 36V (Makita XGT 40V max).

Wibrator do betonu a zagęszczarki

Najczęściej wybieranym wariantem zagęszczaczy do betonu jest wariant mechaniczny, którego zastosowanie jest najbardziej uniwersalne. Umożliwiają one obrobienie do około 25 m3 mieszanki na godzinę, co doskonale sprawdza się przy pracach wykorzystujących niskie i średnie natężenie drgań. Akumulatorowe wibratory do betonu oferujące wyższe częstotliwości wykorzystywane są w pracach o wiele bardziej wymagających, na przykład na dużych placach budowy przy wznoszeniu wysokich budowli. Decyzję o kupnie konkretnego egzemplarza spośród dostępnych w ofercie Domitech Sklep i Serwis powinno się oprzeć przede wszystkim na tym, jakiego rodzaju pracami będziemy się zajmować i w jakich okolicznościach te prace będziemy wykonywać - największą uwagę powinno się zwrócić na:

- skalę prac - od niej będzie zależeć moc silnika urządzenia,

- rodzaj prac - warunkuje wybór narzędzia o odpowiednim zakresie wibracji,

- okoliczności - informuje o tym, czy potrzebny będzie egzemplarz oświetlający stanowisko robocze.

Wibrator do betonu, kluczowe cechy i parametry

Akumulatorowe wibratory do betonu to narzędzia zaawansowane technologicznie, przez co ich wybór nie powinien być przypadkowy, a bardzo przemyślany. W Domitech Sklep i Serwis znajdują się egzemplarze o różnych wartościach parametrów, które determinują zakres ich zastosowania. Warto zwrócić uwagę na:

  • Rodzaj silnika - od niego zależy moc, z jaką pracuje zagęszczarka akumulatorowa im więcej mocy, tym więcej możliwości. Dla przykładu, jeśli szukamy wibratora do betonu potrzebnego do budowy wysokich budynków biurowych, mieszkalnych czy użyteczności publicznej, to powinien nas interesować jak najwyższy parametr mocy.
  • Częstotliwość drgań - jest to parametr bezpośrednio związany z poprzednim, z taką różnicą, że dotyczy wydajności analogicznie do ilości mocy, im większa częstotliwość drgań, tym większa efektywność pracy urządzenia. Bez względu na to, do jakiej pracy potrzebujemy zagęszczarki warto wybierać te, których wartość częstotliwości drgań stoi na wysokim poziomie.
  • Długość lancy - ten parametr przekłada się bezpośrednio na możliwości głębokościowe i manewrowość. Długa, elastyczna lanca jest w stanie pozbawić powietrza nie tylko beton znajdujący się w szalunku o regularnych kształtach, ale także ten w zakamarkach i odeskowaniach o kształtach niestandardowych. Warto postawić na długość lancy w momencie, gdy będziemy pracować głównie z nieregularnymi kształtami oszalowania, które będą wymagały zwiększenia spójności masy betonowej w trudno dostępnych miejscach i przewężeniach.
  • Średnica końcówki - im szersza średnica buławy, tym większą ilością wibracji urządzenie będzie oddziaływać na beton. Ten parametr jest ustandaryzowany i najczęściej mieści się w zakresie 25-29 mm.
  • Akumulator - od niego zależy, jak długo urządzenie będzie działało z wysoką skutecznością na jednym naładowaniu. Dzięki technologii litowo-jonowej możliwości te stoją na wysokim poziomie, choć różnice występują także w jej ramach. Jako że akumulatory mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie silnika, powinno wybierać się takie egzemplarze, które kompatybilne są z najbardziej pojemnymi akumulatorami o wysokim napięciu, w ramach interesującego nas przedziału mocy narzędzia.

Wibrator do betonu na Domitech.pl

Wibrator do betonu w ofercie naszego sklepu to produkty takich marek jak DeWALT, HiKOKI, Makita oraz Wacker Neuson - wszystkie pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji na zasadach producenta.

Kupując wibrator do betonu z naszego sklepu - masz swobodę wyboru dogodnej metody płatności oraz formy dostawy.

pixel