Darmowa dostawa od 399,00 zł

Gwoździarka pneumatyczna

( ilość produktów: 28 )

Sposób działania pneumatycznych gwoździarek opiera się na sprzężonym powietrzu. Dzięki dużemu sprężeniu gazu i jego sile, gwoździarka umożliwia wykorzystanie ciśnienia do wstrzeliwania metalowych gwoździ, zapewniając praktyczne zastosowanie do różnego rodzaju powierzchni. Potoczne nazywanie gwoździarek - pistoletami na gwoździe wiążę się z oferowanych przez te narzędzia mocą i szybkością działania. Gwoździarka zasilana pneumatycznie napędzana jest przez kompresor powietrza.

gwoździarka pneumatyczna

Użytkownicy coraz chętniej sięgają po gwoździarki, kosztem tradycyjnych rozwiązań - czyli wbijania gwoździ młotkiem. Wynika to z powodu wysokiej sprawności i wydajności tych urządzeń oraz mniejszego wysiłku przy tej samej dokładności.

Czy warto? - Gwoździarka pneumatyczna

Gwoździarki pneumatyczne oferują znacznie większą wydajność i szybkość podczas pracy w drewnie niż manualne wbijanie gwoździ młotkiem. Tworzenie coraz bardziej popularnej konstrukcji szkieletowej wymaga od wykonawców tworzenia setek, a nawet tysięcy połączeń między elementami.

Wybór urządzenia pneumatycznego powinien być przemyślany. Zastanowienie się jakiego narzędzia szukamy, jakie funkcje są nam potrzebne i do czego najczęściej będziemy wykorzystywać narzędzie pomogą dokonać dobrego zakupu. W przeciwnym razie zostaniemy ze sprzętem, który nie zda u nas egzaminu, a praca z nim będzie mało komfortowa, ponieważ urządzenie zostało zaprojektowane do innych zastosowań.

Gwoździarka pneumatyczna - jaką wybrać?

Wybierając narzędzie pneumatyczne będziemy musieli zwrócić uwagę na kilka aspektów technicznych naszego urządzenia. Dzięki przyjrzeniu się im dobierzemy narzędzie, z którym będzie nam się szybko i wygodnie pracowało. Do kluczowych parametrów należą:

 

  • Ciśnienie robocze - w przypadku urządzeń pneumatycznych zamiast energii wystrzału podaje się wartość ciśnienia roboczego. Najczęściej są to wartości pomiędzy 4 - 9 bar (58 - 130 psi). Podczas wyboru naszego urządzenia należy zwrócić na ten parametr uwagę, ponieważ nasz kompresor może mieć problem z zasileniem takiego sprzętu.

  • Pojemność zasobnika - ilość gwoździ, może pomieścić nasze narzędzie, również jest dość kluczowe. To od tej wartości będzie zależeć jak długo będziemy mogli pracować na jednym magazynku.

  • Tryby pracy - to parametr, który pozwoli nam decydować, jaką techniką będziemy wbijać gwoździe. Może to być tryb sekwencyjny, który przyda się podczas precyzyjnego wbijania gwoździ. Tryb automatyczny natomiast pozwoli na szybkie wystrzeliwanie gwoździ - najczęściej z prędkością od 2-4 sztuk na sekundę. Takie rozwiązanie przyda się tam, gdzie można szybko przesuwać urządzenie.

  • Długość i typ gwoździ - wszystkie gwoździarki przystosowane są do pracy z konkretną długością, średnicą i kształtem gwoździa. Większość z nich może pracować tylko na gwoździach splecionych drutem lub umieszczonych na specjalnej taśmie.

 

Gwoździarka pneumatyczna Makita

Ergonomia używania gwoździarki pneumatycznej.

Oprócz parametrów technicznych, również bardzo ważne będą dla nas kryteria konstrukcyjne. To właśnie one zapewnią nam wygodę podczas użytkowania urządzenia.  Najważniejszymi wyznacznikami są:

  • Wygodny uchwyt - w gwoździarkach pneumatycznych siła drgań po wystrzeleniu gwoździa jest stosunkowo mała, jednak warto zainwestować w elektronarzędzie z wygodnym uchwytem, który pozwoli wygodnie trzymać je w ręku.
  • Wziernik magazynka - w większości gwoździarek jesteśmy sprawdzić pozostałą ilość gwoździ. Warto jednak przyjrzeć się, czy żeby dojrzeć ich ilości nie trzeba się odchylać albo przerywać pracy.
  • Skośny wylot - technologia, która pozwala na wbijanie gwoździ pod kątem.
  • Dobre wyważenie - to kluczowy parametr, dzięki któremu gwoździarka będzie łatwiejsza w obsłudze.

 

Kto powinien zainwestować w zasilanie pneumatyczne?

Gwoździarki pneumatyczne znakomicie sprawdzą się podczas konstrukcji domów szkieletowych, dachów, oraz drewnianych prefabrykatów.
Kolejnymi miejscami, w których będziemy mogli wykorzystać gwoździarkę będą montaże podłóg, listew, a nawet tarasów. Ułatwią wykonanie szalunków oraz pomogą zbić schody. Wspomoże nas również podczas wbijania kołków przy nakładaniu termoizolacji na budynki.
Dzięki szybkiemu wbijaniu gwoździ sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trzeba będzie wbić ich dużą ilość.

 

Pomagamy wybrać najlepszą gwoździarkę pneumatyczną.

Znając kluczowe parametry potrzebne do wyboru odpowiedniej gwoździarki pneumatycznej możemy wybrać urządzenie, które będzie nam służyło przez długi czas. W przypadku, kiedy sprawa nadal nie jest prosta, możesz skontaktować się z nami na Domitech.pl, a nasi eksperci pomogą Ci wybrać doskonałe narzędzie do Twoich potrzeb.

Wszystkie elektronarzędzia w naszym sklepie sprowadzane są bezpośrednio od producentów, które objęte są pełną gwarancją.

Gwoździarka pneumatyczna na Domitech

W ofercie naszego sklepu internetowego oraz sklepu stacjonarnego Domitech Sklep i Serwis - posiadamy szeroki wybór gwoździarek pneumatycznych, takich producentów jak 4PRO, DeWALT, HiKOKI, Makita, Metabo, Rapid oraz Senco - wszystkie pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarnacji deklarowanej przez producenta.

Wybierając gwoździarka pneumatyczna z naszego sklepu - masz gwarancję bezpiecznej i taniej wysyłki, z możliwości wybrania preferowanej formy dostawy - kurier/paczkomat/odbiór osobisty oraz swobodę wyboru metody płatności - w tym leasing czy bezpieczny i ekspresowy zakup na raty.

pixel