Darmowa dostawa od 399,00 zł

Frezarka do drewna

( ilość produktów: 36 )

Frezarka do drewna to narzędzie stolarskie, służące do obróbki drewna, które pozwala na precyzyjne wykańczanie krawędzi czy robienie wpustów. Dobór odpowiedniej frezarki do drewna wymaga podjęcia decyzji na podstawie oferowanych przez narzędzie funkcji i akcesoriów, dzięki czemu zapewnia wszytko to co niezbędne przy pracy w drewnie.

frezarka do drewna

Frezarka do precyzyjnej obróbki drewna

Frezarka do drewna to narzędzie które ma wiele zastosowań. Funkcjonalność jej zależy od wybranego frezu, który w zależności od swojego profilu, wysokości czy kształtu zapewnia odpowiedni kształt obrabianej krawędzi drewna. Dzięki wyborowi odpowiedniego narzędzia roboczego (frezu) możemy nadać danej powierzchni pożądany kształt. Narzędzie to spisze się również do renowacji starych mebli, poprzez możliwość nadania im nowego charakteru.

W przypadku narzędzia typu frezarka do drewna - najważniejszą cechą jest precyzja jej pracy. Odpowiednia dokładność pracy frezu, możliwość regulacji wysokości/głębokości roboczej, kąta pracy czy akcesoriów takich jak prowadnice - zapewniają frezarkom do drewna niezbędnej precyzji. Podczas obróbki drewna przy pomocy frezarki do drewna - istotne jest dobranie odpowiedniego elektronarzędzia, które będzie posiadało wszystkie niezbędne do pracy funkcje.

Wybierając frezarkę do drewna - bardzo istotne jest dobranie odpowiednich frezów, nie tylko przez wzgląd na gwint ich mocowania, ale też na jakość ich wykonania. Oryginalne frezy do drewna oferowane przez producentów narzędzi, dostępnych w naszej ofercie - oferować będą odpowiednią wytrzymałość i ostrość, dzięki czemu zapewnią precyzję podczas pracy z frezarką do drewna.

 

Frezarka do drewna - dla kogo

Frezarka do drewna to precyzyjne narzędzie wysokoobrotowe, do prac związanych z dokładną obróbką krawędzi i płaszczyzn w drewnie. Frezarka do drewna umożliwia kształtowanie krawędzi, wnęk i otworów w drewnie, szczególnie niezbędnych podczas tworzenia zdobień i profilowania krawędzi.

Frezarka do drewna to narzędzie niezwykle przydatne dla osób zajmujących się obróbką drewna, dlatego jest jednym z niezbędnych narzędzi obecnych w warsztatach stolarskich, zajmujących się tworzeniem mebli, schodów, drzwi i innych drzewnych wytworów.

 

Jakiego rodzaju frezarki sprawdzą się najlepiej w obróbce drewna

Obróbka drewna to zadanie które w zależności od obrabianego materiału - wymaga odpowiedniej mocy od narzędzia. W przypadku pracy z twardszymi materiałami warto mieć na uwadze moc narzędzia oraz jego prędkość roboczą, dzięki czemu zyskamy nie tylko zdolność do frezowania twardego drewna ale też zachowamy precyzję wykonywanych cięć. Do prac precyzyjnych frezarką podczas obróbki drewna najlepiej spiszą się frezarki górnowrzecniowe, wyposażone w niezbędne akcesoria takie jak szyna prowadząca/szyna równoległa, ze zintegrowanym systemem odsysania resztek ściętego materiału. Narzędzia te są precyzyjne, lekkie, poręczne i zapewniają duża swobodę podczas obsługi.

Frezarka do drewna górnowrzecionowa do pracy z krawędziami najlepiej spełnią rolę uniwersalnej frezarki do drewna - takie frezarki są lekkie, zapewniają łatwość prowadzenia oraz możliwość precyzyjnego prowadzenia i obsługi jedną ręką.

 

frezarka do drewna

 

Frezarka do drewna - kluczowe parametry

Frezarka do drewna różni się od typowej frezarki przede wszystkim oferowaną przez narzędzie maksymalną szybkością obrotową, możliwościami płynnej regulacji obrotowej, średnicą obsługiwanych frezów. Do najbardziej popularnych marek narzędzi, która oferuje najlepszej jakości frezarki do drewna, są Makita i Festool. Narzędzia te w zależności klasy - wykorzystywane są zarówno przez domowych majsterkowiczów, jak i profesjonalistów w dziedzinie pracy z drewnem.

Moc frezarki do drewna to bardzo istotna cecha, warto zwrócić uwagę jaka jest oferowana przez dany model. W ofercie naszego sklepu dostępne są urządzenia, których moc mieści się w zakresie 500 do nawet 2500 W. Odpowiedzią na pytanie, które z nich będzie odpowiednie zależy od tego, do jakich prac będą wykorzystywane. Do lekkich zadań, wystarczające będą mniejsze modele frezarek do drewna, często też lżejsze i tańsze o słabszych silnikach, które odwdzięczą się komfortem podczas pracy. Wadą mniejszego narzędzia jest oczywiście trudność która może pojawić się podczas obróbki twardszego drewna i utrata precyzji podczas pracy przy dużych obciążeniach z większymi frezami.

Do kluczowych cech frezarki do drewna jest wcześniej wspomniana precyzja. Dokładność pracy frezarki do drewna jest jej kluczową cechą. Aby odpowiednio dostosować frezarkę warto upewnić się że wybrany model posiada bezstopniową regulację głębokości, szablon do powielania nastawień (ogranicznik rewolwerowy), możliwość pracy z szynami prowadzącymi, prowadnicami równoległymi oraz system odsysania pyłu, który zapewni czystość podczas pracy, lepsza widoczność i komfort pracy. Frezarka do drewna powinna posiadać duża moc oraz duży zakres prędkości roboczej, dzięki czemu prócz szybkości pracy - zapewnimy sobie dokładność podczas frezowania.

 

Czy istnieje uniwersalna frezarka do drewna?

Uniwersalność narzędzia często wiąże się z ustępstwami - nie każde narzędzie obrotowe może wykonywać tą samą funkcję, wiercić w drewnie, stali, betonie czy szlifować/polerować. Podobnie wygląda w grupie produktów o zbliżonym zastosowaniu - frezarek. Najbardziej uniwersalne frezarki do pracy w drewnie to wcześniej wspomniane frezarki górnowrzecionowe - małe, lekkie i proste w prowadzeniu narzędzia, które przy doborze odpowiednich akcesoriów zapewniają największą swobodę i różnorodność pracy.

W przypadku oczekiwania od frezarki do drewna uniwersalności - warto zastanowić się nad wyższym modelem, który oferować będzie szereg udogodnień oraz kompatybilność a akcesoriami, które pozwolą na jeszcze bardziej precyzyjną pracę oraz zwiększony zakres praktycznego zastosowania narzędzia.

 

Frezarki do drewna na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu internetowego z frezarkami do drewna posiadamy szeroki wybór oryginalnych akumulatorowych oraz sieciowych, profesjonalnych frezarek do drewna, takich producentów jak Bosch, DeWALT, Festool, HiKOKI, Makita oraz Maktec, które podlegają pełnej gwarancji producenta.

pixel