Darmowa dostawa od 399,00 zł

Zszywacz elektryczny

( ilość produktów: 5 )

Zszywacz elektryczny to elektronarzędzie zasilane sieciowo służące do wbijania zszywek w celu połączenia ze sobą dwóch lub większej ilości elementów. Urządzenie może być dodatkowo wyposażone w funkcję wbijania specjalnych gwoździ, co zapewni mu na bardziej uniwersalny zakres prac. Zszywacze elektryczne znajdują swoje zastosowanie między innymi podczas wielu różnych przeróbek, napraw, tworzenia konstrukcji oraz prac tapicerskich.

zszywacz elektryczny

Zwiększający wydajność, praktyczny, lekki i poręczny - zszywacz elektryczny jest narzędziem niezwykle przydatnym do różnorodnych prac, umożliwiający wykonywanie szybkich połączeń między różnorodnymi obiektami.

Czym jest zszywacz elektryczny?

Zszywacz elektryczny w uproszczeniu mówiąc jest to pistolet na zszywki o różnych rozmiarach, za pomocą których będziemy mogli trwale połączyć ze sobą dwa lub większą ilość materiałów. Elektryczny pistolet na zszywki swoją mechanikę działania opiera na specjalnym płaskowniku połączonym z elektromagnesem. Każdorazowe naciśnięcie spustu urządzenia wprowadza go w ruch, dzięki któremu zszywki umieszczone wewnątrz magazynka zostają wystrzelone z dużą prędkością. Zszywacz elektryczny umożliwia szybkie oraz precyzyjne łączenie materiałów za pomocą metalowych zszywek.

Zszywacz elektryczny - zastosowanie

Zszywacz elektryczny to obowiązkowe wyposażenie każdego majsterkowicza oraz wielu rzemieślników. Urządzenia te przyśpieszają pracę, a dzięki wyposażeniu w dodatkową funkcję wbijania gwoździ, częściowo eliminują potrzebę korzystania z młotka. Ułatwia to wiele czynności konstrukcyjnych oraz wyklucza konieczność stosowania siły mięśni. Zszywacze elektryczne najczęściej stosowane są podczas prac związanych z wykańczaniem wnętrz oraz produkcji mebli. Posłużą do obijania ram, mocowania materiałów tekstylnych oraz tapicerowania mebli.

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając zszywacz elektryczny?

Wybór zszywacza elektrycznego będzie wymagał przyjrzenia się kilku istotnym parametrom, dzięki którym nasze urządzenie z łatwością poradzi sobie podczas zadań z jakimi przyjdzie mu się zmierzyć. Dobrze dobrane urządzenie zapewni nam wysoką wydajność oraz komfort podczas pracy, dlatego dokonując zakupu powinniśmy zwrócić uwagę na:

Moc urządzenia - czyli najbardziej kluczowy parametr zszywacza elektrycznego. To od niego zależy z jaką siłą elektronarzędzie będzie wystrzeliwać zszywki oraz z jaki maksymalny rozmiar będzie mogło zastosować. Większa siła wystrzału wyeliminuje również efekt niedobitych zszywek.

Pojemność magazynka - urządzenie wyposażone w większy i bardziej pojemny magazynek zmniejszy częstotliwość jego uzupełniania, zwiększając naszą wydajność. Miejmy jednak na uwadze, że zbyt duży magazynek może zwiększyć wagę oraz wymiary urządzenia, przez co długotrwała praca stanie się mniej komfortowa.  

Rodzaj obsługiwanych zszywek - to parametr, który jest na stałe przypisany do danego modelu i uniemożliwia zastosowanie zszywek o innej długości oraz szerokości. Wybierając zszywacz elektryczny do łączenia miękkich oraz cienkich materiałów wystarczą zszywki o długości 6 milimetrów. W przypadku zastosowania zszywacza do pracy z drewnem, powinniśmy wybrać urządzenie z obsługą zszywek 14 milimetrów.

Tryb pracy - istnieją dwa warianty trybu pracy. W pierwszym wypadku, zszywki są wystrzeliwane po naciśnięciu spustu urządzenia, natomiast w przypadku drugiego wariantu, zszywka jest wystrzeliwana po dociśnięciu końcówki zszywacza elektrycznego do elementu. Umożliwia to szybszą pracę zszywacza elektrycznego.

Blokada bezpieczeństwa - obowiązkowy parametr, który uniemożliwia przypadkowe wystrzelenie zszywki, poprawiający tym samym nasze bezpieczeństwo podczas korzystania ze zszywacza elektrycznego.

 

zszywacz elektrycznyZszywacz elektryczny - jaki kupić?

Oprócz oceny zszywacza elektrycznego pod względem jego parametrów, powinniśmy określić z jakimi zadaniami oraz materiałami przyjdzie mu pracować. Warto również uwzględnić częstotliwość oraz długość pracy.

Elektronarzędzie, które będzie używane sporadycznie lub do amatorskich prac, nie musi być z najwyższej półki, żeby spełniało nasze oczekiwania. Natomiast profesjonalny zszywacz elektryczny, który będzie pracować praktycznie bez przerwy lub z twardymi materiałami, powinien posiadać wydajny silnik o dużej mocy. Wybierając zszywacz elektryczny na Domitech.pl masz pewność, że zakupisz wydajne elektronarzędzie, które będzie objęte pełną gwarancją producencką.

Nasi konsultanci pomogą Ci z wyborem oraz odpowiedzą na pytanie, jaki zszywacz elektryczny sprawdzi się do Twoich potrzeb, pozwalając na szybką, niezawodną oraz komfortową pracę.

Zszywacz elektryczny na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu posiadamy wyłącznie oryginalne zszywacze elektryczne, wśród których znajdziemy produkty takich marek jak Grone czy Stanley - wszystkie pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji deklarowanej przez producenta.

Kupując zszywacz elektryczny z pośród produktów naszej oferty - masz swobodę wyboru metody płatności oraz preferowanej formy dostawy, z gwarancją bezpiecznie zapakowanej wysyłki.

pixel