Darmowa dostawa od 399,00 zł

Szlifierka kątowa akumulatorowa

( ilość produktów: 249 )

Szlifierki kątowe akumulatorowe to grupa maszyn, której zasadniczym zadaniem jest szlifowanie i cięcie metalu oraz innych materiałów charakteryzujących się zwiększoną twardością. Urządzenia te znajdują zastosowanie przy zgrubnym szlifowaniu, przecinaniu prętów zbrojeniowych, cięciu betonowych i ceramicznych elementów. Dostępne w ofercie Domitech Sklep i Serwis akumulatorowe szlifierki kątowe z powodzeniem można wykorzystywać w rozmaitych czynnościach poza szlifowaniem można ciąć różne surowce, nawet te bardzo twarde. Narzędzie te zdają także egzamin, gdy zaistnieje potrzeba pozbycia się rdzy bądź polerowania. Pamiętać należy w tych czynnościach o użyciu właściwej końcówki roboczej.

Zakup akumulatorowej szlifierki kątowej pochodzącej z oferty produktowej Domitech Sklep i Serwis wymaga przyjrzenia się tym parametrom, które w największym stopniu mają wpływ na skuteczne działanie urządzenia. Pierwszą rzeczą jest moc. Zasada w tym parametrze jest prosta im moc jest wyższa, tym możliwości samego elektronarzędzia są większe. Moc łączy się nierozerwalnie z zakresem podjętych czynności. Jako przykład może posłużyć obróbka twardych elementów, do której potrzebna jest moc na wyższym poziomie, natomiast mniej intensywne działania wiążą się z mniejszą mocą. Innym parametrem jest maksymalna prędkość bez obciążenia ? im osiąga ona wyższy poziom, tym lepiej. Podaje się ją w postaci liczby obrotów na minutę. Akumulatorowe szlifierki kątowe, które charakteryzują się dużą mocą, mają jednocześnie niższą prędkość obrotową. Kolejna kwestia dotyczy średnicy tarcz. Cięcie może być głębsze, jeżeli średnice tarcz są odpowiednio duże. Rozmiary tarcz przeznaczonych do akumulatorowych szlifierek kątowych mieszczą się z zakresie: 115-230 mm.

 

Jaka szlifierka kątowa akumulatorowa?

Do realizowania niewielkich prac budowlanych i bardziej wymagających zastosowań warsztatowych Domitech Sklep i Serwis poleca akumulatorowe szlifierki kątowe o średnicy tarczy 125 mm. Elektronarzędzia w tej grupie odznaczają się mocą w granicach 600-1200 W. Większość akumulatorowych szlifierek kątowych znajdująca zastosowanie w bardziej wymagających czynnościach posiada metalowy korpus odporny na uszkodzenia. Dodatkowo część ta nie przegrzewa się w trakcie wykonywania pracy. W tej grupie akumulatorowych szlifierek kątowych znaleźć można także modele wyposażone w system antywibracyjny, płynną regulację obrotów, a także blokadę wrzeciona.

Najbardziej wymagające prace budowlane i warsztatowe związane są z zastosowaniem akumulatorowych szlifierek kątowych z tarczą szlifierską 180-230 mm. Moc w tych urządzeniach niejednokrotnie przekracza 2000 W, a nawet 2600 W. Użytkowanie akumulatorowych szlifierek kątowych z tej grupy i pochodzących z Domitech Sklep i Serwis umożliwia cięcie metalowych przęseł, zbrojenia oraz stosowanie przy pracach brukarskich i szlifowaniu dużych powierzchni metalowych, betonowych. Przeznaczone do wymagających zastosowań akumulatorowe szlifierki kątowe pochodzące z oferty Domitech Sklep i Serwis bazują na systemie antywibracyjnym. Dodatkowym udogodnieniem dla użytkownika są: układ antyprzeciążeniowy, szybki hamulec tarczy oraz ogranicznik prądu rozruchu.

 

Optymalne korzystanie z szlifierek kątowych akumulatorowych wymaga odpowiednich akcesoriów

Efektywne użytkowanie akumulatorowej szlifierki kątowej dostępnej w Domitech Sklep i Serwis związane jest z koniecznością wybrania odpowiedniej tarczy. Wyróżnić można tutaj tarcze do cięcia (1-3 mm), a także tarcze do szlifowania (ok. 6 mm). Odmienny podział tarcz uwzględnia materiał, który poddawany jest obróbce: tarcze do stali, tarcze do metalu, tarcze do kamienia. Osobną grupę stanowią tarcze diamentowe pozwalające ciąć twarde materiały budowlane oraz ceramikę. Akumulatorowe szlifierki kątowe można spotkać również w postaci innych określeń: diaks, kątówka, gumówka, platerówka, fleks.

 

Szlifierka kątowa akumulatorowa w Domitech.pl

Oferta produktowa Domitech Bydgoszcz ? Sklep i Serwis, w której znajdują się akumulatorowe szlifierki kątowe, pozwala wykorzystywać je w różnorodnych zadaniach. Urządzenia, które wykorzystuje się na poczet zastosowania domowego i warsztatowego, najczęściej bazują na tarczach o średnicy 115 mm. Akumulatorowe szlifierki kątowe w tej grupie cechują się mocą w umownym przedziale 450-900 W. Dostępne w Domitech Sklep i Serwis akumulatorowe szlifierki kątowe wykorzystywane w mniej intensywnych pracach pozwalają na usuwanie rdzy oraz umożliwiają przecinanie ceramiki i blachy.

W naszym sklepie oferujemy oryginalne narzędzia akumulatorowe prosto z oficjalnej dystrybucji z pełną gwarancją producenta. Wśród szlifierek akumulatorowych znajdziemy produkty takich firm jak AEG, Bosch Professional, DeWALT, Hitachi HiKOKI, Makita, Metabo oraz Ryobi.

pixel