Darmowa dostawa od 399,00 zł

Zagęszczarka

( ilość produktów: 13 )

Zagęszczarka to urządzenie umożliwiające równanie podłoża, wytyczanie i utwardzanie ścieżek czy przygotowanie gruntu pod chodniki, altany lub drogi. Działanie urządzenia jest niezwykle proste, po włączeniu maszyny ziemia, piach lub dowolny kruszec znajdujące się pod narzędziem zostaję wprowadzona w wibrację wyrównując i ubijając fragment po fragmencie, tworząc zwartą, płaską powierzchnię. Emitująca drgania zagęszczarka do gruntu doskonale przygotowuje materiał pod dalsze pracę, betonową wylewkę, kostkę brukową lub asfalt. Umożliwi renowację istniejących ścieżek i chodników lub utworzenie nowych placów z przeznaczeniem pod ogrodową altankę, plac zabaw dla dzieci czy wjazdów tworząc bezpieczną, równą przestrzeń.


zagęszczarka

Zagęszczarka do betonu

Zagęszczarki nie tylko wyrównują powierzchnię, pozbywa się nierówności a przede wszystkim wzmacnia grunt. Wibracje wpływające na zagęszczenie podłoża, ubicie piasku, ziemi, betonu czy asfaltu zwiększając trwałość, niwelując wynikający z biegu czasu i użytkowania efektu zmiany, ruchu podłoża. Urządzenie sprawdzi się podczas prac wymagających wzruszenia ziemi, podłączanie przyłączy, kabli, ujść wody, ubicie świeżo zasypanych otworów ogranicza ryzyko powstawania wyrw, uodparnia grunt na działanie wody, pomaga w osadzanie słupków w gruncie.

Zasada działania zagęszczarki

Zagęszczarka jest narzędziem z mocnym silnikiem, które wywołuje wibrację płyty ubijającej - dzięki której przenosi siłę na grunt. Wibracja pod naciskiem dużej masy narzędzia (dzięki temu również siły oddziałującej na grunt) - ubija podłożę zwiększając jego gęstość, a tym samym nośność.

Jaką ubijarkę do ziemi wybrać?

Popularne modele zagęszczarek występują w dwóch wersjach zasilania, elektrycznym i spalinowym.
Zagęszczarki elektryczne są znacznie lżejsze od spalinowych odpowiedników, zapewniają większą kontrole i pozwalają na swobodne prowadzenie narzędzie bez dużego wkładu siły. Urządzenia tego typu dedykowane są do lżejszych prac, jak budowa przydomowych chodników, altanek, placów zabaw. Utwardzenie ścieżek w ogrodzie czy przygotowanie miejsca parkingowego lub wjazdu nie stanowi żądnego problemu, pozwoli na utworzenie długotrwałego, estetycznego wyglądu podłoża. Urządzenie elektryczne cechuje się cichszą pracą, zdecydowanie niższą wagą i większą ekologią użytkowania.

Zagęszczarki spalinowe cechują się większą mocą i ciężarem narzędzia wpływając na szybsze efekty pracy i możliwość pracy na większym obszarze. Zagęszczarka spalinowa doskonale sprawdzi się do przygotowania większych terenów pod kostkę brukową, wylewkę betonową czy asfaltową drogę. Dodatkowo bark okablowania pozwala na pracę w terenach pozbawionych zasilania elektrycznego.

Ubijarka do kostki - najważniejsze parametry

Do najbardziej istotnych parametrów zaliczymy wagę narzędzia - to masa ma duży wpływ na siłę przenoszonych wibracji. Do innych kluczowych cech należy zaznaczyć przede wszystkim częstotliwość uderzeń oraz siłę każdego z nich.

W przypadku masy narzędzia - najpopularniejsze modele zagęszczarek możemy podzielić na:

  • zageszczarka 500 kg
  • zagęszczarka 120 kg
  • zagęszczarka 100 kg

Zagęszczarka do gruntu - dla kogo

Zagęszczarka do gruntu zwana również zagęszczarka płytowa jest narzędziem specjalistycznym, które jest niezbędne przy pracach z gruntem. Korzystanie z ubijarki poprawia zbicie gruntu ubijając piach, żwir i inne kruszywa. Urządzenie to skraca znacznie czas pracy również na małych budowach przy przygotowywaniu gruntu. Narzędzie również bardzo dobrze sprawdza się podczas przygotowywania podłoża pod podłogę na gruncie - stabilizując ziemię.

Skoczek do ubijania czy standardowa zagęszczarka? Co wybrać

Skoczek ubija grunt z mocniejszą siłą niż zagęszczarka - posiada mniejszą stopę, która pozwala pracować w węższych przestrzeniach z kumulowaną energią (wykopy pod fundamenty). Zagęszczarka (ubijarka do ziemi, ubijarka do kostki) nadaje się natomiast bardziej do wielkopowierzchniowych prac (na przykład podczas ubijania gruntu pod kostkę brukową).

Zagęszczarka na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu z narzędziami i elektronarzędziami oferujemy oryginalne zagęszczarki takich producentów jak Kraft&Dele, Project, Rubi oraz Wacker Neuson, które podlegają pełnej gwarancji producenta. Kupując zagęszczarkę z naszego sklepu masz swobodę wyboru dogodnej metody płatności oraz formy dostawy, w tym odbiór osobisty lub płatność kurierowi przy odbiorze.

pixel