Darmowa dostawa od 399,00 zł

Opalarka elektryczna

( ilość produktów: 45 )

Opalarka elektryczna jest elektronarzędziem zasilanym sieciowo, który znajdzie zastosowanie w różnych dziedzinach, począwszy od prac domowych, robótek ręcznych, aż po stolarkę i ogólną mechanikę pojazdową. Zakres temperatur w jakich może pracować opalarka elektryczna oscyluje w przedziale od 50 do 650°C. Sprawdzi się podczas pracy z metalem, drewnem oraz tworzywami sztucznymi.

opalarka elektryczna

Opalarka elektryczna - do czego służy?

Opalarka elektryczna to urządzenie, które możemy wykorzystać do różnych zadań. Tak naprawdę sprawdzi się wszędzie, gdzie potrzebne jest ciepło lub wysoka temperatura. Możemy ją zastosować do usuwania powłok lakierniczych, montażu instalacji hydraulicznych wykonanych z PCV i PE, lutowania elektroniki, zakładaniu izolacji termokurczliwej, montażu folii na szyby, osuszania farb i lakierów, a nawet odmrażania.

Opalarka elektryczna znajdzie swoje zastosowanie podczas wszelkich plac blacharski lakierniczych - pomoże z naprawą odkształceń w plastiku oraz podczas oklejania pojazdów (car wrapping). W warunkach domowych również może być wykorzystana na wiele sposobów, począwszy od osuszania różnych elementów, aż po rozpalanie grilla oraz ogniska. Opalarka elektryczna do drewna pozwoli na wykonywanie termicznych postarzeń do drewna oraz na  przyklejanie obrzeży wykonanych z polichlorku winylu.

Jak działa opalarka elektryczna?

Opalarka elektryczna to urządzenie, które swoją budową oraz sposobem działania przypominają suszarki do włosów. Urządzenie zasysa powietrze za pomocą wentylatora, następnie ogrzewa przy pomocy mocnej grzałki i wypuszcza z drugiej strony przez specjalną dyszę, uzyskując postać silnego strumienia. Warto jest zaznaczyć, że temperatura powietrza wypuszczonego przez opalarkę elektryczną jest o wiele wyższa - niż suszarki do włosów - mogąca doprowadzić do poważnych poparzeń. Opalarki elektryczne dodatkowo mogą posiadać różnego rodzaju dysze, które pozwalają na odpowiednie kierowanie wydmuchiwanego powietrza.  

opalarki elektryczne

Jak wybrać właściwą opalarkę sieciową?

Wybór odpowiedniego narzędzia jakim jest opalarka elektryczna pozwoli na odpowiednie dopasowanie elektronarzędzia do naszych potrzeb. Biorąc pod uwagę, że urządzenie zaprojektowane jest do pracy z wysoką temperaturą, to potrzebny będzie wydajny silnik o dużej mocy. Dlatego podczas zakupu powinniśmy zwrócić uwagę na poniższe parametry:

  • Moc urządzenia - większa moc (powyżej 1000 W) przyda się w zastosowaniu profesjonalnym. Do prac amatorskich oraz domowych napraw wystarczy opalarka do 1000W
  • Regulacja temperatury - opalarka elektryczna z regulacją temperatury, dzięki możliwości dopasowania jej do obrabianych elementów zapewni uniwersalność urządzeniu
  • Waga - odpowiednio dopasowana waga do naszych prac pozwoli wyeliminować efekt "zmęczonej dłoni"
  • Rozmiar - zbyt duże urządzenie podczas pewnych prac będzie utrudniało manewrowanie urządzeniem. Warto mieć na uwadze, że mniejsza opalarka elektryczna będzie również posiadała mniejszą moc. Wiąże się to z rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Mini opalarka elektryczna swoje zastosowanie znajdzie w elektronice oraz modelarstwie.

 

Opalarka elektryczna na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu internetowego oraz stacjonarnego sklepu z profesjonalnymi narzędziami i elektronarzędziami - znajdziemy szeroki wybór oryginalnych opalarek sieciowych, takich producentów jak 4PRO, AEG, Black & Decker, Bosch, DeWALT, Dedra, Graphite, HiKOKI, Makita, Metabo, Ryobi, STEINEL, Stanley Fatmax oraz Yato.

Kupując opalarka elektryczna z naszej oferty - masz gwarancję autentyczności i oryginalności produkty oraz swobodę wyboru odpowiedniej metody płatności i dogodnej formy dostawy, w tym płatności mobilne, odroczone czy płatność przy odbiorze.

pixel