Strug elektryczny

( ilość produktów: 58 )

Strug to przykład elektronarzędzia, które stosowane jest do obróbki drewna. Praktycznego jego wykorzystanie wiąże się z wykonywaniem takich czynności, jak skracanie, fazowanie, struganie lub wręgowanie. Z uwagi na zapożyczenie z języka niemieckiego można stosować w przypadku struga nazwę „hebel”. Ponadto strug można traktować go jako nowocześniejszą odmianę heblaStrugi z powodzeniem znajdują zastosowanie przy pracach wykonywanych zarówno przez majsterkowiczów, jak i profesjonalistów o rozwiniętych umiejętnościach obróbki drewna.

strug elektryczny

Jako zasadniczą część struga uznaje się wał z ostrzami. Można spotkać się z wariantami: jednoostrzowymi, dwuostrzowymi lub czteroostrzowymi. Część robocza struga napędzana jest dzięki silnikowi. W praktycznym użyciu strug może być wykorzystany na wiele sposobów: sprawdza się podczas obróbki pojedynczych kawałów drewna o niewielkich rozmiarach, umożliwia struganie, czyli zdzieranie cienkiej warstwy z powierzchni drewna, co równoznaczne jest z jego wygładzeniem. Służy także do fazowania obrzeży płyt drewnianych przy realizowaniu pracy we własnym warsztacie idealnie sprawdzi się w tej czynności (zamiast frezarki) strug, którego rowki w dolnej części stopy umożliwiają stępienie, zaokrąglenie bądź wspomniane fazowanie obrzeży. Dodatkową czynnością realizowaną z użyciem struga jest wręgowanie. To proces polegający na uzyskiwaniu wgłębień o rożnej głębokości wzdłuż konkretnego materiału. Ostatecznie także dzięki zastosowaniu struga można skracać i przycinać elementy drewniane.

strug elektryczny

Strug elektryczny do pracy z drewnem

Jako narzędzie do wstępnej obróbki drewna - urządzenie skutecznie zapewnia wyrównywanie powierzchni drewnianych materiałów.

 

Hebel elektryczny - przykłady zastosowania

Narzędzie służy do wstępnej obróbki materiału drzewnego poprzez wyrównywanie powierzchni. Najczęściej narzędzie to wykorzystuje się do obrabiania kantówek, desek.

 

Jaki strug elektryczny kupić

Dokonując wyboru struga z oferty sprzedażowej Domitech Sklep i Serwis, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które stanowią o możliwościach technicznych urządzenia. Na pierwszy plan wysuwa się parametr, jakim jest moc struga.

 

Wiadomym jest, że im moc jest wyższa, tym realizowanie prac jest łatwiejsze i skuteczniejsze, co ma szczególne znaczenie przy obróbce bardzo twardego drewna. Kolejnym parametrem jest maksymalna głębokość strugania. Wartość ta różni się w zależności od modeli pochodzących z oferty Domitech Sklep i Serwis. Większość strugów umożliwia struganie o głębokości wynoszącej 2 mm, aczkolwiek można spotkać się z wariantami, które oferują zdecydowanie większe rezultaty. Nie bez znaczenia pozostaje także liczba obrotów głowicy na minutę. W tym przypadku obroty te mają bezpośrednie przełożenie na szybkość pracy struga i w efekcie końcowym ? precyzję strugania. Najlepszym rozwiązaniem przy wyborze konkretnego struga z oferty Domitech Sklep i Serwis jest wybór narzędzia charakteryzującego się dużą prędkością.

strug elektryczny

Podstawa do struga elektrycznego

Dodatkową funkcją struga elektrycznego to wykorzystanie podstawki montażowej do podłoża, dzięki której mamy możliwość korzystania z narzędzia w formie stołu - w takim przypadku zastosowania ustawiamy narzędzie "do góry nogami" operując obrabianym materiałem, zamiast elektronarzędziem.

 

Jaką dopasować szerokość strugu do własnych potrzeb?

Jeśli chodzi o samą głowicę, to ważna jest jej szerokość przekładająca się na szerokość strugania. W zdecydowanej większości najskuteczniejszym rozwiązaniem jest wybór szerokiej głowicy. Swoistego rodzaju wyjątek stanowi sytuacja, gdy obróbka dotyczy materiałów, do których operator struga ma utrudniony dostęp ? w tym przypadku lepiej zastosować wąską głowicę.

Bardzo pomocna jest także opcja polegającą na możliwości regulowania głębokości skrawania (bezstopniowo lub o konkretnych pozycjach). Pozytywny wpływ ma również długa stopa struga. Rozwiązaniem wpływającym na zwiększenie poziomu czystości obszaru pracy jest funkcja pozwalająca podłączyć do struga urządzenie odsysające.

Bezprzewodowy Hebel akumulatorowy

Akumulatorowy strug należy do grupy urządzeń, dzięki którym możliwa jest obróbka drewna. Zastosowanie akumulatorowego struga to korzyść w postaci pełnej mobilności z potrzebnym do pracy urządzeniem. Dzięki obecności akumulatora użytkownik może bez trudu poruszać się w wybranym obszarze roboczym, nie martwiąc się o źródło zasilania sieciowego. Rozwiązanie w postaci akumulatorowego struga jest zatem opcją podnoszącą komfort pracy i czyni z tego narzędzia bardzo wszechstronne w zastosowaniu akcesorium. Przy wyborze konkretnego akumulatorowego struga z oferty Domitech Sklep i Serwis można spotkać się z zamienną nazwą dla tego urządzenia, określanego również jako hebel. W tym wypadku mowa tu o zastosowaniu formy wyrazowej, która została zapożyczona z języka niemieckiego. Umownie można uznać również wariant nazwy akumulatorowy strug jako nowocześniejszą wersję hebla.

Akumulatorowe strugi pochodzące z oferty Domitech Sklep i Serwis pozwalają wykonywać różnorodne prace w drewnie. Można tu wymienić takie zadania, jak wręgowanie, struganie, fazowanie czy chociażby skracanie. Z dużym powodzeniem urządzenia te mogą być stosowane zarówno przez każdego majsterkowicza, jak i profesjonalistę przygotowanego do obróbki drewna na różne sposoby.  Aby zadane czynności z wykorzystaniem akumulatorowego struga przebiegały jak najskuteczniej, trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów technicznych tego narzędzia. Pierwsza kwestia dotyczy głównej części urządzenia, jaką jest wał z ostrzami (jednoostrzowymi, dwu-ostrzowymi i cztero-ostrzowymi). Silnik z kolei napędza część roboczą akumulatorowego struga. Podczas praktycznego jego zastosowania można realizować rozmaite czynności, np. obrabianie pojedynczych kawałków drewna, struganie (wygładzanie poprzez zdzieranie cienkiej warstwy), fazowanie krawędzi płyt (zamiast frezarki) dzięki specjalnym rowkom w dolnej części stopy, które umożliwiają także zaokrąglanie lub stępianie. Przykładem innej czynności realizowanej dzięki zastosowaniu akumulatorowego struga jest wręgowanie. To proces, który polega na wykonywaniu wgłębień o różnej głębokości wzdłuż obrabianego elementu. Finalnie zastosowanie w codziennej pracy akumulatorowego struga daje możliwość skracania i przycinania materiałów drewnianych.

Strug do drewna akumulatorowy - na co zwrócić uwagę kupując bezprzewodowy hebel

Aby całość prac z wykorzystaniem akumulatorowego struga realizowana była jak najskuteczniej, warto przyjrzeć się kilku parametrom wpływającym na jakość wykonywanej pracy oraz jej rezultaty. Pierwszorzędna jest moc akumulatorowego struga. Zasada jest prosta i moc jest wyższa, tym łatwiej i efektywniej można obrabiać drewno, nawet bardzo twarde. Ważna jest również maksymalna głębokość strugania. W zależności od konkretnego modelu akumulatorowego struga pochodzącego z oferty Domitech Sklep i Serwis wartość dla tego parametru może być różna. Większość urządzeń w tej kategorii pozwala na struganie o głębokości 2 mm. Można także spotkać się z akumulatorowymi strugami, które zapewniają większe osiągi przy tym parametrze. Istotna w praktycznym zastosowaniu akumulatorowego struga jest również liczba obrotów głowicy na minutę, ponieważ obroty te przekładają się na szybkość pracy akumulatorowego struga i finalnie zwiększają precyzję wykonywanego strugania. Wybór potrzebnego do pracy akumulatorowego struga z oferty sprzedażowej Domitech Sklep i Serwis wiąże się także ze zwróceniem uwagi na prędkość urządzenia.

Pozostaje jeszcze kwestia głowicy. Szerokość tego elementu ma bezpośrednie przełożenia na szerokość strugania. Większość urządzeń w tej kategorii posiada szeroką głowicę. Istnieją jednak wyjątki, w których warto zastosować wąską głowicę chodzi o obróbkę materiałów, do których użytkownik akumulatorowego struga ma ograniczony dostęp. Pomocnym rozwiązaniem jest funkcja regulowania głębokości skrawania w wersji bezstopniowej lub z konkretnymi pozycjami. Nie bez znaczenia pozostaje także długa stopa akumulatorowego struga. Jeśli chodzi o zachowanie czystości miejsca pracy, to jest to możliwe, gdy do akumulatorowego struga można podłączyć urządzenie odsysające.

Strug elektryczny w sklepie Domitech

W ofercie sklepu internetowego oraz sklepu stacjonarnego Domitech - posiadamy szeroki wybór strugów elektrycznych takich marek jak AEG, Bosch, DeWALT, Dedra, Graphite, HiKOKI, Holzstar (grupa Stuermer), Luna, Makita, Maktec, Metabo, Ryobi, Scheppach, Stanley oraz Stanley Fatmax. Każdy strug elektryczny w naszej ofercie to oryginalny produkt pochodzący z oficjalnej, regionalnej dystrybucji, który podlega pełnej gwarancji oferowanej przez producenta narzędzia. Ponadto wybierając strug elektryczny w naszym sklepie online - masz pełną możliwość wyboru odpowiedniej dla Ciebie formy dostawy oraz płatności. Kupując strug elektryczny online możesz dokonać przedpłaty, zamówić produkt z płatnością przy odbiorze lub zapłacić przy odbiorze w punkcie - w naszym sklepie stacjonarnym. Jeżeli w ofercie nie możesz znaleźć interesującego Cię struga elektrycznego - zadzwoń lub napisz do nas! - Kontaktując się z nami na pewno znajdziemy produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

 

Strug elektryczny - FAQ / najczęściej zadawane pytania

Jaki strug elektryczny do 500 zł?

Wśród zasilanych sieciowo strugów do 500 zł - polecany jest strug elektryczny Bosch GHO 6500 o mocy 650 W, który nada się do wszelkich zastosowań podczas pracy z drewnem w warsztacie/stolarni.

Do czego można użyć struga elektrycznego?

Strug elektryczny jest narzędziem do obróbki drewna, do którego zakresy funkcji zaliczyć można: struganie, wręgowanie, fazowanie oraz skracanie.

Co to jest struganie?

Struganie to jedno z działań podczas obróbki drewna (zwane również heblowaniem) polegające na wiórowym usuwaniu materiału.

/gfx/pol/menu_buttons3.js.gzip?r=1732099131 pixel