Darmowa dostawa od 399,00 zł

System poziomowania plytek

( ilość produktów: 71 )

System poziomowania płytek to gotowy zestaw akcesoriów glazurniczych, których zadaniem jest zapewnienie równego poziomu powierzchni podczas układania płytek. Stosowanie takiego rozwiązania, jakim jest system poziomowania płytek pomaga zapewnić dokładność oraz równoległość powierzchni kładzionych płytek w kuchni, w łazience, w toalecie, lub w każdej innej przestrzeni, na której prowadzone będą prace glazurnicze.

Z czego składa się system poziomowania płytek

Systemy poziomowania płytek składają się z klipsów o określonej grubości i docelowej grubości płytki, które umieszczane są pod płytkami (pod i pomiędzy dwiema płytkami). Poszczególne zestawy mogą posiadać również kliny wielokrotnego użytku, które służą do wyrównywania wysokości krawędzi płytek.

System wyrównywania płytek - zalety

Korzystanie z systemu wyrównywania poziomu płytek zapewnia dużą dokładność. System poziomowania płytek przy poprawnym rozmieszczeniu klipsów zagwarantuje że posadzka z płytek będzie równa i idealnie płaska. Prócz dokładności - system mocowania płytek zapewnia szybkość wykonywanych prac glazurniczych, ograniczając czas potrzebny na weryfikowanie każdej płytki z osobna, powiązując je ze sobą na czas montażu.

System mocowania płytek na co zwrócić uwagę

Wybierając system mocowania płytek należy zapoznać się przede wszystkim z parametrami poszczególnych zestawów. Każdy klips musi mieć określoną swoją grubość - to ona określa dystans pomiędzy poszczególnymi płytkami. Grubość najpopularniejszych klipsów dostępnych w naszym sklepie to elementy zapewniające dystans między płytkami w zakresie od 1 do 3 mm.

Polecane systemy do układania płytek

Do najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych przez profesjonalistów systemów poziomowania płytek zaliczymy na pewno propozycje marki Rubi oraz Kubala.

W ofercie marki RUBI znajdziemy systemy mocowania płytek:

 • Tile Level Quick
 • Delta Level System
 • system CYCLONE

Najbardziej popularny system poziomowania płytek marki Kubala to:

 • Smart level

System do glazury w sklepie Domitech

W ofercie sklepu Domitech oraz w internetowym sklepie dostępnym pod adresem www.domitech.pl - posiadamy szeroki wybór akcesoriów glazurniczych, wśród których znajdziemy najbardziej popularne systemy poziomowania płytek. W naszym sklepie znajdziemy produkty takich producentów jak Kubala, PerfectLevel, Raimondi oraz Rubi.

 

System poziomowania płytek - FAQ

Jaki system do poziomowania płytek?

Stoją przed pytaniem jaki system poziomowania płytek wybrać należy mieć na uwadze ich docelowe zastosowanie oraz potrzebną ilość elementów. Kliny posiadają swoją wysokość oraz grubość, które określają odstęp między poszczególnymi płytkami oraz maksymalną grubość płytki przy których poziomowaniu mogą być wykorzystane.

Ile klipsów na metr płytek?

W zależności od wielkości płytek - ich długości i szerokości, ilość potrzebnych klipsów może wahać się od 6 do nawet 200 sztuk na metrze kwadratowym. Przykładowo, dla płytek o rozmiarze 40x40 cm potrzebne będzie 25 klipsów poziomujących.

Przykładowe szacunkowe ilości potrzebnych klipsów dla wybranych rozmiarów płytek (na każdy m2):

 • 20x20 cm - 50 klipsów
 • 25x25 cm - 32 klipsów
 • 30x30 cm - 44 klipsów
 • 35x35 cm - 37 klipsów
 • 40x40 cm - 25 klipsów
 • 60x60 cm - 11 klipsów
 • 80x80 cm - 9 klipsów
 • 100x100 cm - 8 klipsów

Jak usunąć klipsy z płytek?

Zamontowane pod płytkami klipsy nie są możliwe w całości do usunięcia. Dolna część pozostaje pod płytką do czasu jej zerwania (usunięcia płytki), a górny element wyrównujący płytki klinem odrywa się dopiero po zakończeniu prac, delikatnym uderzeniem po zaschnięciu zaprawy klejowej.

pixel