Darmowa dostawa od 99,00 zł

Wiertarka kątowa

( ilość produktów: 31 )

Wiertarki kątowe są narzędziami, które w swojej pracy wykorzystują majsterkowicze, budowlańcy, stolarze oraz pozostali rzemieślnicy, dla których ważna jest funkcjonalność tych urządzeń. Praktyczne ich wykorzystanie umożliwia wiercenie w różnych materiałach, jak np. w drewnie i metalu. Wiertarki kątowe są szczególnie przydatne wtedy, gdy ich operator musi uzyskać dostęp do ciasnych i ograniczonych przestrzeni.

wiertarka kątowa

Narzędzie wiercące z głowicą robocza odchyloną o 90 stopni - wiertarka kątowa to mobilne urządzenie do precyzyjnych prac związanych z wierceniem, w miejscach o ograniczonej swobodzie ruchu.

Wiertarka kątowa - działanie i zastosowanie

Wiertarka kątowa swoje działanie opiera na przekładni przekazującej moc zastosowanego silnika na wrzeciono elektronarzędzia, które najczęściej umieszczone jest pod kątem prostym. W zależności od mocy umieszczonego wewnątrz wiertarki kątowej motoru, mamy możliwość obrabiania różnych materiałów. Wiertarka kątowa, dzięki swojej specyficznej budowie - uchwyt narzędziowy umieszczony pod katem 90 stopni względem korpusu - zapewnia komfortową pracę podczas prac związanych z precyzyjnym wierceniem. Zastosowanie wiertarek kątowych wiąże się z wykonywaniem zadań specjalnych. Ich użytkowanie przekłada się na możliwość wiercenia we właściwej płaszczyźnie w trudno dostępnych miejscach. Wiertarki kątowe posłużą w pracach przygotowawczych, remontowych oraz we wszystkich zadaniach, w których miejsce robocze posiada ograniczą ilość miejsca.

 

Cechy i zalety wiertarki kątowej

Zasługą nietypowej konstrukcji, "złamanej" pod kątem prostym wiertarki kątowej, jest możliwość pracy w miejscach trudno dostępnych.

Narzędzie pozwala na wykonywanie wielu zadań w miejscach o ograniczonej przestrzeni bez korzystania z przejściówek kątowych, które mogą mieć znaczny wpływ na utratę mocy narzędzia.

Wiertarka kątowa umożliwia również pracę z większym naciskiem, niż adaptery kątowe podczas wiercenia w trudno dostępnych miejscach. Stosowanie takich adapterów często jest mało komfortowe, ponieważ musimy kontrolować nie tylko urządzenie wiercące, ale również sam adapter, który może obracać się wzdłuż swojej osi. Zastosowanie wiertarki kątowej eliminuje ten efekt, a operator może skupić się na wykonywaniu swojej pracy.

 

wiertarka kątowa 

 

Najważniejsze parametry wiertarki kątowej

Decydując się na zakup wiertarki kątowej z oferty Domitech.pl powinniśmy zwrócić uwagę na kluczowe parametry, które pozwolą na dopasowanie elektronarzędzia do naszych potrzeb i zadań, jakim będzie musiało urządzenie sprostać. Do podstawowych cech wiertarek kątowych należą:

  • Moc urządzenia - im większa moc urządzenia, tym łatwiej poradzi sobie podczas pracy. Zwiększając moc urządzenia, zwiększamy również maksymalną średnicę wiercenia.
  • Moment obrotowy - cecha ułatwiająca wiercenie otworów o większych średnicach.
  • Prędkość obrotowa - im większy parametr, tym szybciej wiertło będzie "atakować" materiał podczas wiercenia.
  • Wysokość urządzenia - to cecha określająca wysokość wiertarki kątowej od wrzeciona do górnej krawędzi przekładni. Im niższe urządzenie, w tym ciaśniejszych szczelinach będzie mogło wykonywać swoje funkcje.
  • Rodzaj zasilania - decydując się na zasilanie sieciowe, uzyskamy urządzenie mogące pracować bez konieczności ładowania baterii, natomiast dzięki elektronarzędziu, jak wiertarka kątowa akumulatorowa, uzyskamy swobodę pracy, bez plączącego się pod nogami i ograniczającego nasz swobodny ruch przewodu.

Regulacja kąta - to parametr, który pozwala na ustawienie wrzeciona pod innym kątem, tym samym dając możliwość dostosowania urządzenia do swoich potrzeb. Dzięki takiej regulacji operator może również przekształcić elektronarzędzie w te, przypominające bardziej klasyczną wiertarkę.

 

Wiertarka kątowa - zasilanie

Kluczową cechą wiertarki kątowej, która zapewnia komfort pracy jest źródło jej zasilania. Większość powszechnie dostępnych wiertarek kątowych to smukłe narzędzia o wydłużonej budowie, pracujące na bezprzewodowym zasilaniu akumulatorowym. Zasilanie akumulatorowe wiertarek kątowych zapewnia im zdolność do lekkiej pracy w miejscach o ograniczonym dostępie do energii elektrycznej, likwidując również problem ciągnącego się kabla. Najczęściej spotykane wiertarki kątowe to modele pracujące na zasilaniu 18V, które pozwala osiągać odpowiednie zdolności wiertnicze do pracy z drewnem oraz stalą.

Duże wiertarki kątowe z większym napięciem

W naszej ofercie dostępne są również wiertarki kątowe pracujące z większym napięciem, 36V w serii Makita XGT 40Vmax oraz 54V przy narzędziach marki Dewalt z serii FlexVolt. Większe napięcie zapewnia większą moc, co przekłada się na szybszą pracę i zdolność do radzenia sobie z twardszymi materiałami - kosztem utraty mobilności wynikającej ze wzrostu masy narzędzia.

 

Gdzie przyda się wiertarka kątowa

Wiertarka kątowa - służy do wiercenia w drewnie, metalu i tworzywach sztucznych, zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych np. w szafkach, narożnikach.

Dzięki swojej specyficznej budowie pozwoli na wiercenie w narożnikach oraz wielu innych miejscach, w których wykorzystanie zwykłej wiertarki jest nie możliwe.

Wiertarka kątowa swoje zastosowanie znajdzie w szeroko-pojętej stolarce, mechanice pojazdowej oraz podczas tworzenia konstrukcji stalowych.

 

Wiertarka katowa na Domitech

Wiertarki kątowe dostępne w naszej ofercie to wyłącznie oryginalne elektronarzędzia renomowanych marek, wśród których znajdziemy narzędzia takich producentów jak Bosch, DeWALT, HiKOKI, Makita oraz Ryobi - wszystkie pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji jaką deklaruje dany producent.

Wybierając wiertarka katowa z oferty naszego sklepu - masz pewność bezpiecznie zapakowanej wysyłki w wybranej przez siebie metodzie dostawy oraz komfort doboru odpowiedniej opcji płatności - w tym płatności mobilne, płatności ratalne, leasing czy opcja wysyłki za pobraniem (płatność przy odbiorze).

pixel