Darmowa dostawa od 99,00 zł

Szlifierka mimośrodowa Makita

( ilość produktów: 6 )

Szlifierka mimośrodowa Makita to elektronarzędzie, które służy do zgrubnego oraz precyzyjnego szlifowania powierzchni. Poradzi sobie podczas szlifowania równych oraz zakrzywionych (wklęsłych oraz wypukłych) płaszczyzn pochodzenia naturalnego oraz sztucznego. Szlifierka mimośrodowa Makita dzięki swojej wieloaspektowości znajdzie swoje zastosowanie wśród wielu gałęzi przemysłu, począwszy od przydomowego majsterkowania, poprzez stolarkę, aż do lakiernictwa. Pomoże przygotować elementy pod bejcowanie oraz malowanie.

Makita szlifierka mimośrodowa - sposób działania

Szlifierka mimośrodowa Makita ma podobny sposób działania jak zwykłe szlifierki oscylacyjne, z tą różnicą, że podczas działania urządzenia dochodzi ruch obrotowy stopy szlifierskiej elektronarzędzia, dzięki któremu ich praca jest bardziej agresywna i wydajna. Szlifierka mimośrodowa Makita, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów poradzą sobie podczas trudnych zadań. 

     

Do jakich zadań przyda się szlifierka mimośrodowa Makita

Szlifierka mimośrodowa Makita jest dość uniwersalnym elektronarzędziem, które powinno znaleźć się w podstawowym wyposażeniu każdego stolarza, lakiernika, budowlańca, a nawet majsterkowicza. Urządzenie doskonale sprawdzi się podczas szlifowania różnego rodzaju drewna oraz wielu innych prac stolarskich, których wykonywanie ręcznie zajęłoby znacznie więcej czasu.

Szlifierka mimośrodowa Makita sprawdzi się również podczas wielu zadań związanych z budowlanką, gdzie trzeba będzie wyszlifować różnej maści materiały. Lakiernictwo, to gałąź przemysłu, która również ma sporo wspólnego ze szlifowaniem, bo przecież przed malowaniem trzeba dobrze wyszlifować powierzchnię. Tutaj doskonale sprawdzi się szlifierka mimośrodowa Makita, która świetnie poradzi sobie ze szlifowaniem powierzchni o różnym stopniu zakrzywienia.

  szlifierka mimośrodowa makita
     
szlifierka mimośrodowa makita  

Szlifierka mimośrodowa Makita - na jakie parametry zwrócić uwagę

Szlifierka mimośrodowa Makita powinna być dostosowana do materiału z jakim dane będzie jej pracować. Jeżeli będziemy korzystać z pylącym się materiałem, powinniśmy brać urządzenie z możliwością odprowadzania urobku za pomocą odkurzacza. Moc urządzenia ma tutaj, aż tak kluczowego znaczenia, w zupełności wystarczy elektronarzędzie o mocy znamionowej 300 W. Najważniejszymi parametrami, które szlifierki mimośrodowe Makita powinny posiadać są:

Częstotliwość oscylacji - określa ilość wychyleń mimośrodowych, jakie zrobi stopa urządzenia w ciągu jednej minut. Im większy parametr, tym dokładniejsze będzie szlifowanie. Pozwoli to na bardziej precyzyjną pracę oraz na szlifowanie mniejszych elementów.

Mimośrodowość - to parametr, który odpowiedzialny jest za wielkość pojedynczego wychylenia w stosunku do własnej osi. Określany jest w milimetrach, a większa wartość pozwoli na bardziej efektywną pracę, jaką wykona szlifierka mimośrodowa Makita.

Średnica tarczy - najczęściej wykorzystywane rozmiary, to 125 mm i 150 mm, jednak warto pamiętać, że większą średnicą tarczy będzie się szybko szlifowało duże, płaskie powierzchnie, jednak podczas pracy z mniejszymi elementami, różnymi nierównościami i załamaniami znacznie lepiej poradzi sobie mniejsza stopa szlifierki.

Sposób zasilania - szlifierka mimośrodowa akumulatorowa Makita jest bardziej mobilna i pozwoli na pracę w miejscu bez dostępu do prądu. Korzystanie z akumulatorowej wersji elektronarzędzia uwalnia operatora od ograniczającego pracę przewodu elektrycznego.

Rodzaj chwytu - dobrze dopasowany rodzaj uchwytu do naszej dłoni zapewni nam możliwość długiej i wygodnej pracy.

     

Jaka szlifierka mimośrodowa Makita - wybór z Domitech

Sklep i serwis elektronarzędzi Domitech.pl jako autoryzowany dystrybutor narzędzi Makita posiada w swojej ofercie szlifierki mimośrodowe Makita zasilane sieciowo oraz akumulatorowo, które pozwolą na wydajną pracę z wieloma materiałami. Dokonując zakupu w Domitech masz pewność, że wszystkie elektronarzędzia objęte są pełną gwarancją producencką z możliwością przedłużenia trwania tego okresu. Nasi konsultanci pomogą Ci z wyborem i odpowiedzią na pytanie, która szlifierka mimośrodowa Makita spełni Twoje oczekiwania oraz jakie akcesoria ścierne warto użyć.
  mimośrodowa szlifierka Makita

 

pixel