Darmowa dostawa od 99,00 zł

Pistolet do pianki

( ilość produktów: 6 )

Pianki poliuretanowe są powszechnie stosowanym materiałem termoizolacyjnym oraz uzupełniającym ubytki w wielu pracach remontowo-wykończeniowych. Są niezastąpionym materiałem do izolacji i montażu framug okiennych oraz drzwiowych. Na rynku dostępne są pianki poliuretanowe w pojemnikach ze zintegrowanym mechanizmem podawania pianki, jednak najwygodniej jest zastosować pistolet do pianki montażowej. To właśnie dzięki temu prostemu pistoletowi można regulować ilość wydobywającego się materiału termoizolacyjnego z puszki, a także można dotrzeć pistoletem do trudno dostępnych miejsc.

pistolet do pianki

Pistolet do pianki - zastosowanie

Pistolety do pianki to przydatne narzędzia stosowane głównie w budownictwie oraz pracach remontowo-wykończeniowych. Pozwalają na dotarcie do wąskich szczelin i uzupełnienie ich pianką montażową. Niewątpliwą zaletą pistoletu do pianki jest możliwość jego wielokrotnego wykorzystania oraz regulacja ilości podawanej pianki montażowej. Kolejną zaletą jest ergonomia i wygodne użytkowanie podczas procesu wypełniania ubytków.

Jak dobrać pistolet do pianki?

Podczas wyboru pistoletu do pianki należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania pistoletu, czyli na materiały, z których został wyprodukowany. Pistolet do pianki jest narzędziem o stosunkowo prostej konstrukcji. Składa się z kilku elementów tj. korpusu, spustu, iglicy, dyszy oraz pokrętła, które odpowiedzialne jest za regulację ilości wydobywającej się z dyszy pianki poliuretanowej. Każdy z tych elementów powinien cechować się wysoką jakością wykonania. Korpus narzędzia powinien być wytworzony ze stali, odpornej na działanie środków chemicznych, a także powinien cechować się odpornością na działanie korozji. Dobrym materiałem na korpus jest także materiał aluminiowy, który oprócz wcześniej wymienionych cech charakteryzuje się także mniejszą wagą.

Spust pistoletu do pianki również powinien posiadać wyżej wymienione parametry. Tańsze pistolety posiadają spusty z tworzywa, które nie zawsze cechuje duża wytrzymałość. W przypadku dyszy oraz iglicy warto byłoby dowiedzieć się czy zostały one pokryte specjalną powłoką, która zapobiega nadmiernemu przyklejaniu się pianki do ścianek tych elementów. Taką powłoką jest np. teflon.

Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę jest pokrętło regulacyjne. Może ono być wykonane z metalu, bądź z tworzywa. Najważniejszym aspektem jest wygoda użytkowania tego pokrętła. Osoba o dużych dłoniach oraz grubszych palcach powinna unikać pistoletów z bardzo małym pokrętłem, ponieważ wówczas praca z pistoletem może nie należeć do przyjemnych.

Na co Klient powinien zwrócić uwagę podczas zakupu pistoletu do pianki?

Oprócz wyżej wymienionych materiałów jakie cechują dobrej jakości pistolet ważna jest także jego ergonomia użytkowania. Bardzo ważnym aspektem jest to, jak dany pistolet leży w dłoni Klienta. Jeśli Klient bierze narzędzie do ręki i czuje, że jest on niewygodny, bądź za mały wówczas należy poszukać większego jego odpowiednika. W przypadku operowania pistoletem w trudno dostępnych miejscach jest to kluczowy aspekt, ponieważ od tego zależy także jakość wypełnienia ubytków oraz komfort pracy. Będąc w tematyce wielkości korpusu oraz jego materiału warto również zwrócić uwagę czy korpus pokryty jest materiałem antypoślizgowym. Materiały te z reguły poprawiają chwyt danego narzędzia. Jest to niezwykle ważne, szczególnie latem, kiedy ręce potrafią być wilgotne od potu. Kolejną rzeczą mogącą mieć wpływ na wybór pistoletu do pianki jest także dostępność części zamiennych, takich jak np. dysza.

Wraz z upływem czasu oraz ilości wykonanych zleceń elementy eksploatacyjne mogą ulec zużyciu. W przypadku dostępności części zamiennych do pistoletów, nie ma konieczności kupowania całego, nowego pistoletu, a jedynie zużytą część. Będzie miało to korzystny wpływ na odbiór marki pistoletu, a także na "kieszeń" Klienta. Ostatnią z rzeczy, które występują w dobrych pistoletach do piany PUR jest system zapobiegający wyciekaniu piany po zwolnieniu spustu pistoletu. Taki system pozwala na oszczędzenie pianki poliuretanowej oraz uchroni powierzchnie przed zabrudzeniem.

Ile kosztuje pistolet do pianki montażowej?

Najtańsze pistolety do pianki montażowej można kupić za około 20zł. Nie jest to duża kwota, jednak jakość wykonania tych pistoletów jest daleka od oczekiwań niektórych Klientów. Tanie pistolety będą wykonane z gorszej jakości materiałów, a współpraca z nimi niekoniecznie będzie przyjemna. Pistolety wykonane z dobrej jakości materiałów kosztują około 70-100zł. Posiadają one bowiem powłoki, które chronią narzędzie przed korozją, dyszę przed zatykaniem oraz system zapobiegający wyciekanie pianki.

Pistolet do pianki w Domitech

W ofercie naszego sklepu stacjonarnego oraz internetowego sklepu z narzędziami - posiadamy uniwersalne pistolety do pianki, w pełni oryginalne i podlegające gwarancji na zasadach ustalonych przez producenta. Kupując pistolet do pianki z naszej oferty - masz gwarancję oryginalności oraz bezpiecznej wysyłki, wraz ze swobodą wyboru dogodnej metody płatności oraz formy dostawy.

pixel