Darmowa dostawa od 99,00 zł

Mieszarka akumulatorowa

( ilość produktów: 5 )

Mieszarka akumulatorowa to urządzenie, które wykorzystywane jest do mieszania różnorodnych substancji – zapraw, tynków, klejów, farb, skondensowanych roztworów i masy szpachlowej. Dzięki nim można w odpowiedni sposób przygotować potrzebne materiały, które posłużą do wykonywania dalszych prac. Cały proces mieszania wiąże się przede wszystkim z uzyskaniem masy pozbawionej pęcherzyków powietrza i grudek, dlatego przy wyborze akumulatorowej mieszarki z oferty Domitech Sklep i Serwis należy się skupić na kilku wytycznych charakteryzujących tę grupę urządzeń.

mieszarka akumulatorowa

Mieszarka akumulatorowa - na co zwrócić uwagę

Wychodząc od parametrów technicznych akumulatorowych mieszarek, należy wziąć pod uwagę ich moc. Zasadę działa przedstawia prosta zależność im akumulatorowa mieszarka odznacza się większą mocą, tym prędkość obrotowa jest większa, zaś skuteczność procesu mieszania gęstych mas zdecydowanie wyższa. Moc w odniesieniu do mieszadeł odgrywa także kluczową rolę razem ze wzrostem jej wartości w poszczególnych akumulatorowych mieszarkach pochodzących z oferty Domitech Sklep i Serwis poszerzona zostaje możliwość stosowania mieszadeł o większej średnicy. Warto również zwrócić uwagę, czy akumulatorowa mieszarka została wyposażona w funkcję łagodnego rozruchu. Dzięki temu rozwiązaniu zmniejszone zostaje ryzyko zbyt gwałtownego mieszania i w efekcie rozchlapania masy. Dodatkowym parametrem do weryfikacji jest prędkość obrotowa, która musi zostać odpowiednio dopasowana do gęstości i konsystencji mieszaniny. Zgodnie z zasadą należy pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem do mieszania gęstej zawiesiny jest pierwszy bieg z niską prędkością obrotową. W tym przypadku osiągany moment obrotowy jest większy, stąd mieszanie zwartych mas staje się skuteczniejsze. Bieg drugi należy zastosować w sytuacji mieszania substancji charakteryzujących się mniejszym zbiciem konsystencji i większą płynnością. W tym przypadku akumulatorowa mieszarka działa z większą prędkością, z kolei osiągany moment obrotowy jest mniejszy.

Kolejną cechą wartą uwagi jest gwint wrzeciona. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest gwint M14, którego specyfika pozwala na zamocowanie różnorodnych mieszadeł dostępnych w Domitech Sklep i Serwis. Przy wyborze konkretnego mieszadła należy zwrócić uwagę na jego średnicę. Większa moc akumulatorowej mieszarki jednoznaczna jest z możliwością stosowania większego mieszadła. Nie bez znaczenia pozostaje także ruch wykonywany w procesie mieszania masy. Dla przykładu: ruch od dołu do góry przekłada się na podnoszenie substancji, zaś efektem tego jest rozprzestrzenianie się jej na boki (ruch charakterystyczny dla mieszania klejów, zapraw i cementu). Odwrotny kierunek w dół kieruje masę bliżej dna, następnie wypycha po zewnętrznych ściankach ku górze (przy mieszaniu lakierów, farb, gipsu). Odrębny przykład stanowi sposób mieszania dokonywany poziomo. Taki równoległy ruch umożliwia przepływanie substancji w dwóch kierunkach. Rezultatem tak obranego sposobu działania jest efektywne mieszanie żywicy bez grudek i pęcherzyków powietrznych. W Domitech Sklep i Serwis znaleźć można mieszadła wykonane z różnorodnych materiałów. Korzystnym rozwiązaniem jest wykorzystanie stali nierdzewnej lub węglowej, co zapobiegnie efektowi korodowania przy kontakcie z wodą. W przypadku mieszania takich substancji, jak farby akrylowe czy silikonowe, wybór mieszadła również musi opierać się na odpowiednio dobranym modelu. Z powodu mieszania różnorodnych mas i substancji w ofercie sprzedażowej Domitech Sklep i Serwis dostępne są mieszadła: do zaprawy, do epoksydów, do zaprawy klejowej, do płynów, do gipsu, spiralne, śmigłowe, łukowe.

Komfort użytkowania akumulatorowej mieszarki

W celu podniesienia komfortu podczas praktycznego wykorzystania akumulatorowych mieszarek należy zwrócić szczególną uwagę na kolejne dwa czynniki: poziom wibracji oraz konstrukcję akumulatorowej mieszarki. W pierwszym przypadku warto pamiętać, żeby poziom drgań był jak najmniejszy, aby nie obciążało to rąk operatora, a dodatkowo stwarzało możliwość wykonywania pracy w trybie ciągłym. Z drugą kwestią związana jest budowa akumulatorowej mieszarki. Ważne, aby zintegrowane z nią uchwyty pozwalały w wygodny sposób trzymać urządzenie i kontrolować tym samym wykonywaną pracę. Obudowa silnika powinna być na tyle wytrzymała, aby pełnić funkcję ochronną przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto dla spełnienia postulatów ergonomii akumulatorowej mieszarki ważna jest też jej waga, która pozwala na wygodne operowanie urządzeniem.

Mieszarka akumulatorowa na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu stacjonarnego i internetowego z profesjonalnymi narzędziami i elektronarzędziami - posiadamy szeroki wybór narzędzi dla najbardziej wymagających profesjonalistów, w tym produkty z kategorii mieszarka akumulatorowa, takich producentów jak Dewalt, Metabo i Makita - wszystkie pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji.

Decydując się na mieszarka akumulatorowa z naszej oferty - masz gwarancje oryginalności oraz swobodę wyboru dogodnej metody dostawy i formy płatności, w tym płatności mobilne, internetowe, natychmiastowe, płatności ratalne czy leasing.

pixel