Darmowa dostawa od 399,00 zł

Pistolet do kleju

( ilość produktów: 28 )

Pistolet do kleju na gorąco jest uniwersalnym elektronarzędziem, które znajdzie swoje zastosowanie podczas prac remontowych, napraw, klejenia oraz uszczelniania. Niektóre modele wyposażone są w elektroniczną regulację temperatury, co pozwala na błyskawiczną gotowość urządzenia do pracy oraz utrzymanie pożądanej temperatury. Pistolet do klejenia na gorąco pozwoli także na szybkie klejenie ze sobą dwóch lub większej ilości powierzchni.

pistolet do kleju

Bardzo prosty w obsłudze, niezwykle przydatny do różnorodnych prac związanych z naprawą czy DIY - zasilany sieciowo lub bezprzewodowy pistolet do kleju na gorąco.

Jak używać pistoletu na klej?

Pistolet na gorący klej to stosunkowo proste w obsłudze urządzenie o szerokim spektrum możliwości wykorzystania go. Podłączony do zasilania sieciowego pistolet do kleju, w zależności od modelu potrzebuje zróżnicowanego czasu na rozgrzanie termo topliwego kleju.

Na ogół czas ten wynosi około pięciu minut, jednak są modele, które potrafią rozgrzać się znacznie szybciej do temperatury, która umożliwia topienie się wkładu z klejem. Naciskanie na spust powodować będzie wyciskanie kleju na gorąco przez wąską dyszę urządzenia. Pozwala to wykorzystać pistolet do kleju w precyzyjny sposób. 

Do czego przydaje się pistolet na klej?

Pistolet do kleju na gorąco, dzięki sporej precyzji pracy oraz możliwości zastosowania wkładów klejowych o różnych właściwościach pozwala wykorzystać urządzenie pod kątem wielu różnych zadań. Pistolet na gorący klej przede wszystkim sprawdzi się podczas klejenia plastiku oraz wielu innych tworzyw sztucznych. Urządzenie sprawdzi się również podczas drobnych napraw, takich jak:

  • Podklejanie obić tapicerskich
  • Naprawy dziecięcych zabawek
  • Klejenia kartonów i opakowań
  • Tworzenia ozdób

Pistolet do kleju na gorąco sprawdzi się również podczas uszczelniania różnych materiałów. 

Jak wybrać właściwy pistolet do klejenia?

Pistolet do klejenia na gorąco nie posiada zbyt wielu cech, nad którymi trzeba się zastanowić podczas wyboru urządzenia. Przede wszystkim wybierając narzędzie powinniśmy skupić się na mocy urządzenia, która zagwarantuje szybkość topnienia się wkładów. Do drobnych napraw domowych w zupełności wystarczy pistolet do kleju na gorąco o mocy 30 W. W przypadku zastosowania profesjonalnego, powinniśmy wybrać znacznie mocniejsze urządzenia, które pozwolą na utrzymanie w ciągłości rozgrzanego wkładu z klejem.

Dla kogo pistolet do kleju na gorąco?

Pistolet do kleju w sztyfcie jest narzędziem bardzo łatwym w obsłudze o niewielkich rozmiarach, którego prostota oraz szybkość działania pozwala na wykonywanie różnorodnych prac w niemal każdym miejscu. Pistolet do kleju może posłużyć do różnorodnych napraw drobnych i większych elementów zapewniając szybkie schnięcie. Pistolety do klejenia na gorąco są często wybierane przez majsterkowiczów oraz prywatnych użytkowników jako podstawowe narzędzie naprawcze lub artystyczne do łączenia obiektów.

Pistolet do kleju - Domitech poleca

Sklep Domitech posiada w swojej ofercie pistolety do kleju na gorąco różnych marek z pośród których wybierzesz doskonałe narzędzie do Twoich potrzeb. Kupując w Domitech masz pewność, że otrzymasz produkty najwyżej jakości. Nasi konsultanci pomogą Ci wybrać i odpowiedzieć na pytanie, który pistolet do klejenia na gorąco będzie dla Ciebie odpowiedni.

pixel