Darmowa dostawa od 399,00 zł

Ostrzałka

( ilość produktów: 19 )

Ostrzałki jak sama nazwa wskazuje to urządzenia, które służą do ostrzenia. Bez względu na to, czy mówimy o nożach kuchennych, wiertłach do urządzeń wiercących lub łańcuchach do pilarek, podczas wykonywania swojej pracy będą tracić na ostrości. Tępe narzędzie będzie mniej wydajne, co wydłuży czas naszej pracy oraz może doprowadzić do uszkodzenia elektronarzędzia. Żeby temu zapobiec możemy wymienić je lub poddać procesowi ostrzenia, w czym pomogą nam różnego rodzaju ostrzałki.

Ostrzałka do łańcuchów

Jakie są typy ostrzałek?

Dostępne są różne ostrzałki, które różnią się od siebie wyglądem, działaniem oraz zastosowaniem. Najbardziej popularnymi ostrzałkami są ostrzałki do noży. Bez różnicy, czy jest to nóż kuchenny, czy myśliwski, dobrej jakości ostrzałka z łatwością poradzi sobie z naostrzeniem fragmentu tnącego.Kolejną ostrzałką, która jest równie często wykorzystywana, to ostrzałka do wierteł. Pozwoli stępionym wiertłom wrócić do wydajnej pracy, którą wykonywały zaraz po zakupie. Ostrzałki tego typu potrafią jednak na ostrzyć tylko klasyczne wiertła. Ostrzałki do łańcuchów to również bardzo praktyczne urządzenie, które pozwoli przywrócić łańcuchowi prawidłową kondycję tnącą. Występują ostrzałki manualne, w których każdy ząb łańcucha trzeba ostrzyć z osobna oraz ostrzałki elektryczne, które wyposażone są w mechanizm obracające łańcuch. Dzięki wysokiej precyzji utrzymania jednego kąta podczas szlifowania krawędzi tnących i skrawających naszych narzędzi, ostrzałki potrafią przywrócić im ostrość niemalże identyczną jaką miały w dniu zakupu. Dodatkowo warto pamiętać, że niektóre narzędzia nie są ostrzone przed sprzedażą, co wiąże się z ostrzeniem go w domu lub udaniem się do specjalisty. 

Jak działa ostrzałka?

W związku z tym, że występują różnego rodzaju ostrzałki, jednak posiadające wspólny cel, którym jest naostrzenie obrabianego przedmiotu, to sposób ich działania może się od siebie delikatnie różnić. Ostrzałki mogą być zasilane siłą ludzkich mięśni oraz elektrycznie. Ta druga forma pozwala wykonać ten proces znacznie szybciej. Różnice w sposobie mocowania elementów, które chcemy naostrzyć będą się od siebie różnić, w zależności od rodzaju ostrzałki, jednak sam proces ostrzenia będzie niezmienny. Element ścierny będzie wykonywał ruch szlifujący pod zadanym przez operatora kątem, dzięki czemu obrabiany element za każdym powtórzeniem czynności zacznie zyskiwać na ostrości.

Jak dobrać ostrzałkę?

Dobór ostrzałki będzie zależny od rodzaju przedmiotu, jaki będziemy chcieli naostrzyć. Pamiętajmy, że niektóre ostrzałki potrafią na ostrzyć nie tylko narzędzie, do którego zostały zaprojektowane. Na przykład ostrzałka do noży poradzi sobie również podczas ostrzenia nożyczek. Dobór ostrzałek powinien być też dopasowany do ilości pracy, jaką będzie musiało urządzenie wykonać. Ostrzałka do noży za 30 zł sprawdzi się do ostrzenia tańszych noży, jednak profesjonalne noże kuchenne warto ostrzyć droższymi, profesjonalnymi ostrzałkami. Podobnie sytuacja ma się w przypadku ostrzałek do wierteł oraz łańcuchów. Lepsze narzędzie przyda nam się jeżeli pracujemy profesjonalnie lub po prostu wykonujemy dużą ilość takiej pracy.

Ostrzałki w Domitech

Sklep Domitech.pl posiada w swojej ofercie ostrzałki do noży, ostrzałki do łańcuchów oraz ostrzałki do wierteł. Wszystkie narzędzia zakupione z naszej oferty objęte są gwarancją jaką wyznaczył producent. Dokonując zakupu w Domitech masz pewność, że kupujesz ostrzałki najwyższej jakości.

Wybierając ostrzałkę z oferty naszego sklepu - masz gwarancję bezpiecznej wysyłki oraz swobodę wyboru dogodnej metody płatności oraz formy dostawy, w tym płatność ratalna, leasing czy płatność za pobraniem (odbiór osobisty).

pixel