Reklamacje

Co zrobić, gdy przesyłka jest uszkodzona?


Dostawa kurierem:

Dostawa do paczkomatu:

 

proces pakowania
.
.

Co zrobić, gdy zakupiony produkt uległ awarii?

 1. Zgłoszenie w Autoryzowanym Serwisie Producenta
  Zwykle najszybszym sposobem realizacji roszczeń z tytułu gwarancji jest zgłoszenie wad w Autoryzowanym Serwisie Producenta. Na stronie producenta znajdziesz dokładny opis procedury oraz dane kontaktowe do serwisu (numer telefonu, e-mail oraz adres siedziby). Możesz je otrzymać także od nas, pisząc na reklamacje@domitech.pl. Poniżej do topowych producentów, gdzie zachęcamy o ubieganie się o zgłoszenie wad z tytułu gwarancji:


  Serwis: DeWALT Serwis Bosch Serwis Fein Serwis Festool Serwis Gardena Serwis Makita Serwis Metabo Serwis Stanley  Lavor Serwis Ryobi Serwis Stiga Serwis 2. Reklamacja gwarancyjna w naszym sklepie internetowym
  Uwaga! Wysyłając przesyłkę - opakowanie tylko takie, aby była odpowiednia ochrona towaru podczas transportu, jeśli kupiony został zestaw to wystarczy odesłać tylko jego wadliwy element zestawu.

  Sprawdź więcej informacji w naszym regulaminie.
Przebieg reklamacji
.
Decyzja

Zwiń

Zwroty - procesZgodnie z prawem Klient może odstąpić od umowy w ciągu 14 dni kalendarzowych bez podania przyczyny. Możesz zwrócić produkty, które nie noszą śladów użytkowania, montażu i posiadają opakowanie producenta. Nie wymagamy odsyłania towaru w naszych kartonach, wystarczy dowolne opakowanie, które zapewni bezpieczny transport do firmy domitech.pl. Koszt wysyłki zwrotu ponosi Klient.Istnieją pewne wyjątki od naszej 14-dniowej polityki zwrotów, które są szczegółowo opisane poniżej:
- Ze względów higienicznych wszelka odzież intymna, taka jak skarpety - prosimy o przemyślane zakupy,
- Bony upominkowe,
- Produkty otrzymane ponad 14 dni temu,
- Produkty zwrócone w niezadowalającym stanie.Należy pamiętać, że zastrzegamy sobie prawo do odmowy zwrotu, jeśli uważamy, że celem był obrót akcjami/odsprzedaż, a nie użytek osobisty.
Zwracane produkty podlegają kontroli działu zwrotów i przed przyjęciem zostają ocenione przez jednego z naszych specjalistów, aby upewnić się, że spełniają kryteria określone przez powyższe zasady. Należy pamiętać, że jeśli zwrócisz produkty wbrew tym zasadom, nie będziemy w stanie zrealizować zwrotu kosztów. W takich okolicznościach skontaktujemy się z Tobą.

Nie możemy również zaoferować wymiany za niechciane przedmioty. Wszystkie zwroty kosztów zostaną wykonane zgodnie z pierwotną metodą płatności na zamówieniu. Zwrot kosztów następuje w ciągu 14 dni od otrzymania zwrotu przez nasz magazyn. Nie ma to wpływu na Twoje prawa ustawowe.

Przesyłki wysłane do paczkomatu lub za pobraniem, nie są przez nas odbierane.

Sprawdź więcej informacji w naszym regulaminie.

Darmowa dostawa od 399,00 zł

Kosiarka ręczna

( ilość produktów: 9 )

Kosiarka ręczna do trawy to lekkie urządzenia, które zasilane są za pomocą naszych mięśni – inaczej mówiąc – są przez nas pchane. Przeznaczone do pracy na równych skwerach oraz ogrodach o nie zbyt dużej powierzchni. Wygodne w prowadzeniu oraz przechowywaniu ze względu na ich kompaktowy  rozmiar. Ręczna kosiarka do trawy jest również tańsza i nie wymaga dodatkowych kosztów eksploatacyjnych w późniejszym czasie.

Kosiarki ręczne w sklepie:

Kosiarka ręczna - działanie i zastosowanie

Kosiarka ręczna do trawy, bardzo często określana jest mianem kosiarki bębnowej, co zawdzięcza swojej charakterystycznej budowie mechanizmu tnącego. Wizualnie przypomina walec z umieszczonymi wewnątrz niego, ostrymi ostrzami, które są połączone ze znajdującymi się po obu bokach kołami. Do całości przymocowana jest rękojeść, umożliwiająca pchanie kosiarki ręcznej po skwerze. W momencie kiedy operator wprowadza urządzenie w ruch, zaczynają poruszać się ostrza, które przycinają źdźbła trawy na określoną wysokość. Kosiarka ręczna do trawy jest bardzo poręczna, co umożliwia łatwe skierowanie jej w miejsce, w którym chcemy skosić trawę. Żeby jednak urządzenie działało poprawnie i mogło pracować tak, by spełniało nasze oczekiwania, powinniśmy zadbać o to, żeby nasz skwer posiadał równą powierzchnię. Kosiarka ręczna pchana doskonale sprawdzi się przy trawnikach angielskich, boiskach, polach golfowych oraz małych przydomowych ogrodach.

Przewaga kosiarek ręcznych

Podstawową i najważniejszą przewagą kosiarek ręcznych do trawy, nad kosiarkami, które do działania potrzebują prądu lub paliwa jest przede wszystkim cena. Są one nie tylko tańsze, jeżeli chodzi o koszt zakupu, ale również o późniejszą eksploatację. Dzięki braku konieczności zasilania, kosiarka ręczna do trawy jest również najbardziej ekologicznym i cichym narzędziem, przeznaczonym do koszenia. Brak silnika oraz wielu części sprawia również, że kosiarka bębnowa jest niemalże bezawaryjna, co dodatkowo obniża koszty eksploatacyjne oraz pozwala skupić się tylko na naszej pracy. Dodatkowo urządzenia te, zajmują znacznie mniej miejsca, dzięki czemu pozbędziemy się problemu przechowywania kosiarki ręcznej.

Cechy charakterystyczne kosiarki ręcznej

Kosiarka ręczna do trawy cechuje się przede wszystkim lekką konstrukcją oraz prostotą działania. Napędzana wyłącznie za pośrednictwem naszych mięśni, co dla niektórych może być nieco odstraszające. Jednak spojrzenie na to z medycznego punktu widzenia, praca z kosiarką ręczną jest zdrowym wysiłkiem fizycznym, który pozwoli zadbać o odpowiednią kondycję fizyczną. Kosiarka bębnowa zmieści się również do samochodu, dzięki czemu możemy przewieźć ją dosłownie wszędzie. Sprawdzi się podczas pracy w ogrodzie, na działce, a nawet w domku letniskowym, umożliwiając zadbanie o trawnik. Pozwoli to wyeliminować konieczność zakupu dwóch osobnych urządzeń dla tych miejsc. Kosiarka ręczna do trawy jest również znacznie bardziej kompaktowa, umożliwiając tym samym łatwość w jej przechowywaniu.

Zalety ręcznych kosiarek

Kosiarka ręczna jest urządzeniem, które posiada znacznie więcej zalet, niż wad. Już w momencie zakupu dostrzeżemy pierwszy ważny pozytyw - a mianowicie cenę - która jest znacznie niższa, niż w przypadku urządzeń zasilanych energią paliwową lub elektryczną. Kosiarki ręczne pchane tną również znacznie precyzyjniej trawę, eliminując efekt mielenia i rwania jej, a same źdźbła są znacznie zdrowsze. Warto również wspomnieć o zerowych kosztach koszenia za pomocą kosiarki ręcznej, ponieważ nie potrzebuje ona żadnego źródła zasilania. Koszty eksploatacyjne w tych urządzeniach zostały wyeliminowane niemalże, całkowicie. Kosiarka ręczna jest również dużo lżejsza, niż elektryczne i spalinowe wersje. Ułatwia to pracę oraz transport. Kosiarka bębnowa jest również cicha i ekologiczna.

 

Kosiarka ręczna

Kosiarka ręczna marki Gardena, model 04027-20

 

Czy warto inwestować w kosiarkę ręczną?

Zastanawiając się czy warto inwestować w ręczną kosiarkę musimy sami sobie odpowiedzieć która droga będzie dla nas lepsza. Zakładając, że mamy mały skwer zieleni, możemy wybrać tańsze urządzenie, które podczas pracy nie ponosi prawie w ogóle kosztów eksploatacyjnych, a do zasilania wykorzystuje jedynie nasze mięśnie. Dodatkowo kosiarka ręczna jest lekka i łatwa w obsłudze oraz proste w przechowywaniu dzięki małym rozmiarom. Dzięki braku silnika oraz towarzyszących mu spalinom, jest cicha i ekologiczna. Do poprawnej pracy wymaga jedynie równego gruntu. Możemy także postawić na urządzenia wymagające zasilania, jednak operowanie nimi na małych terenach będzie mało komfortowe. Oprócz pracy w małych ogrodach, kosiarka ręczna do trawy sprawdzi się na przykład na polach golfowych, gdzie duże kosiarki mogą ugniatać trawę swoimi kółkami.

Najważniejsze parametry kosiarki ręcznej

Odpowiadając sobie na pytanie; jaka kosiarka ręczna będzie dla nas odpowiednia, powinniśmy poznać jej kluczowe parametry. Pozwoli to nam lepiej dobrać urządzenie do naszych potrzeb.  

Do kluczowych cech, należą:

 • Szerokość cięcia - najczęściej występująca w przedziale pomiędzy 30, a 40 centymetrów. Warto mieć jednak na uwadze, że węższą kosiarką ręczną będziemy musieli wykonać więcej pracy. Takie urządzenie sprawdzi się najlepiej na wąskich trawnikach.
 • Regulacja wysokości koszenia - cecha odpowiedzialna za to, jakiej długości będzie trawa po przejechaniu kosiarki ręcznej. Oprócz kilku punktowej regulacji, umożliwiającej dokładne dopasowanie wysokości ostrzy, warto, żeby odbywała się ona za pomocą jednej dźwigni. Pozwoli to szybko i wygodnie wyregulować wysokość źdźbeł trawy.
 • Funkcja samoostrzenia - niektóre kosiarki ręczne są zaprojektowane w taki sposób, aby ich ostrza samoistnie się ostrzyły podczas pracy. Eliminuje to konieczność ręcznego ostrzenia ostrzy oraz wydłuża ich żywotność. Warto, aby ostrza były wykonane z wysokiej jakości stali hartowanej.

 

Kosiarka ręczna na Domitech.pl

Dokonując zakupu kosiarki ręcznej w sklepie z narzędziami i elektronarzędziami Domitech.pl masz pewność, że wszystkie produkty z naszej oferty objęte są pełną gwarancją producencką i podlegają pełnemu serwisowi w czasie jej trwania. Nasi specjaliści pomogą Ci z wyborem odpowiedzą na pytanie, jaka kosiarka ręczna będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

pixel