Darmowa dostawa od 399,00 zł

Narzędzia pneumatyczne

( ilość produktów: 245 )

Narzędzia pneumatyczne to narzędzia, które do swojego działania wykorzystują siłę sprężonego powietrza. Dostarczane wysokociśnieniowym wężem powietrze zasila szeroki wachlarz narzędzi pneumatycznych takich jak: gwoździarka, klucz udarowy, pistolet natryskowy, młot pneumatyczny, kątowy klucz pneumatyczny, szlifierka mimośrodowa i wiele innych narzędzi. Wszystkie wyżej wymienione narzędzia pneumatyczne znajdziesz w bogatej ofercie Domitech.

narzędzia pneumatyczne

Narzędzia pneumatyczne - jak działają?

Zasada działania narzędzi pneumatycznych opiera się na odpowiedniej budowie samego narzędzia oraz czynnika roboczego umożliwiającego jego pracę. Czynnikiem tym jest sprężone powietrze wygenerowane za pośrednictwem sprężarki, bądź kompresora. Silny przepływ powietrza jest "źródłem zasilania" urządzeń pneumatycznych. Sprężone powietrze transportowane jest za pośrednictwem wysokociśnieniowego węża do komory narzędzia pneumatycznego. Powietrze trafia do cylindra, w którym znajduje się wirnik. Wirnik dzieli cylinder na dwie komory. Energia odpowiedzialna za wprawienie części roboczej w ruch powstaje w skutek zmian ciśnienia w obu komorach. Tak powstała energia wprawia w ruch wirnik, który przekazuje tę energię na kolejne elementy mechaniczne urządzenia (wały, koła zębate etc.). W ten sposób możliwe jest wiercenie w materiałach, odkręcanie lub przykręcanie śrub oraz wiele innych czynności.

Zasilanie narzędzi sprężonym powietrzem przy użyciu kompresora lub sprężarki zapewnia stosunkowo dużą moc i uniwersalność. W ofercie produktów wielu producentów znajdziemy różnorodne narzędzia wykorzystujące silniki pneumatyczne/ciśnieniowe, które swoimi parametrami dorównują pozostałym elektronarzędziom z zasilaniem akumulatorowym lub sieciowym. W zależności od wykorzystywanych narzędzi, ważne jest dobranie odpowiedniego kompresora, który oprócz niezbędnego ciśnienia - zapewni odpowiednią wydajność podczas pracy z narzędziem pneumatycznym.

Jakie są zalety narzędzi pneumatycznych?

Do niedawna przyrządy pneumatyczne uważane były za droższe od ich odpowiedników zasilanych sieciowo, bądź akumulatorowo. Obecnie urządzenia pneumatyczne są tańsze lub w zbliżonej cenie do pozostałych elektronarzędzi o różnym rodzaju zasilania.

Do głównych zalet narzędzi pneumatycznych można zaliczyć zredukowaną wagę wynikającą z budowy narzędzi. Jak wyżej wspomniano zasilanie odbywa się poprzez przepływ silnego strumienia powietrza przez wirnik, co znacząco wpłynęło na elementy składowe takiego narzędzia. Wraz ze zredukowaniem wagi, zmniejszone zostały gabaryty takich narzędzi. Dzięki temu możliwe jest dotarcie do trudno dostępnych miejsc oraz jeszcze bardziej komfortowa obsługa. Kolejną zaletą przyrządów pneumatycznych jest niższa awaryjność. Jeśli jednak ona wystąpi, to koszty naprawy będą niższe, niż w przypadku tradycyjnych elektronarzędzi. Do kolejnych zalet można zaliczyć fakt typu lub rodzaju zasilania. W przypadku posiadania różnych elektronarzędzi akumulatorowych należy dobrać odpowiedni akumulator oraz ładowarkę.

Elektronarzędzia różnych producentów nie posiadają kompatybilności z akumulatorami innych firm. W przypadku zasilania narzędzi pneumatycznych zwykło się stosować standardową szybkozłączkę ciśnieniową. Z tego powodu każde narzędzia pneumatyczne, niezależnie od firmy, będzie kompatybilne ze źródłem zasilania. Biorąc pod uwagę ogólnoświatowe zmiany w kwestiach środowiskowych urządzenia pneumatyczne wypadają znakomicie. Nie posiadają one bowiem elementów, które byłyby trudne w recyklingu - jak to ma miejsce m.in w przypadku akumulatorów. Ostatnią, mniej zauważalną zaletą (z powodu wąskiego spektrum zawodów) jest brak iskrzenia. Niewiele jest zawodów, w których iskrzenie jest niedopuszczalne. Narzędzia pneumatyczne ze względu na swoją budowę są iskrzenia pozbawione.

Gdzie stosuje się narzędzia pneumatyczne?

Narzędzia pneumatyczne wykorzystywane są w pracowniach, warsztatach, serwisach i wszędzie tam, gdzie znajduje się kompresor, bądź sprężarka. Jest to kluczowy element, wymagany do działania narzędzi pneumatycznych, ponieważ to właśnie on generuje energię potrzebną do funkcjonowania tych narzędzi. Urządzenia pneumatyczne stosowane są na szeroką skalę w dekarstwie, tapicerstwie, warsztatach samochodowych, przydomowych warsztatach, zakładach malarskich, ciężkich pracach wyburzeniowych, zakładach ślusarskich, stolarniach i innych.

Narzędzia pneumatyczne stosowane są także do specjalistycznych prac, gdzie wymagana jest beziskrowa praca narzędzi. Są to prace przy materiałach łatwopalnych oraz lotnych substancjach łatwopalnych. W takich pracach, ze względu na swoją budowę przyrządy pneumatyczne są najlepszym wyborem.

Jakie są popularne narzędzia pneumatyczne?

Do najbardziej popularnych narzędzi pneumatycznych można zaliczyć narzędzia takie jak: gwoździarka, sztyfcika, szlifierka oscylacyjna pneumatyczna, wiertarka pneumatyczna, pistolet do malowania natryskowego, pistolet do piaskowania, kątowy klucz pneumatyczny, pneumatyczny młotek igłowy, prosta szlifierka pneumatyczna, pistolet do przedmuchiwania, pistolet do pompowania kół z manometrem. Narzędzia te cieszą się dużą popularnością, głównie ze względu na dobry stosunek ceny do jakości. Pierwsza grupa narzędzi doskonale sprawdzi się w zakładach stolarskich oraz wśród dekarzy.

Druga grupa narzędzi może zostać wykorzystana w zakładach blacharskich oraz różnego rodzaju malarniach. Trzecia grupa narzędzi może z powodzeniem zostać wykorzystana w zakładach ślusarskich oraz wśród spawaczy. Ostatnia grupa narzędzi może zostać wykorzystana w szerokim zakresie we wszystkich wyżej wymienionych grupach, a także w przydomowych warsztatach. W ofercie na Domitech.pl znajdziesz szeroki wachlarz narzędzi pneumatycznych. Sprawdź i wybierz narzędzie dopasowane do Twoich potrzeb.

Jak dbać o narzędzia pneumatyczne?

Podstawową czynnością, którą należy wykonywać aby przedłużyć żywotność narzędzi pneumatycznych jest stosowanie olejów do naoliwiania części eksploatacyjnych. Do tego celu należy używać olej do narzędzi pneumatycznych. Ma on za zadanie redukcję tarcia powstającego w skutek pracy urządzenia. Wszystkie elementy ruchome powinny być odpowiednio konserwowane w celu wydłużenia ich żywotności. Drugą istotną kwestią jest dbałość o sprzęt. Pneumatyczne narzędzia nie powinny być rzucane. Rzucone narzędzie na twardą powierzchnie może zostać mechanicznie uszkodzone. Może to prowadzić do rozszczelnienia komór, bądź konstrukcji narzędzia, co będzie skutkowało gorszymi parametrami pracy. Poważne uszkodzenie mechaniczne może także doprowadzić do całkowitego jego zniszczenia. Odpowiednia konserwacja oraz dbałość o odkładanie narzędzi pneumatycznych gwarantuje ich długą żywotność i maksymalną wydajność przez długi czas.

Narzędzia pneumatyczne na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu internetowego oraz stacjonarnego sklepu z narzędziami oraz elektronarzędziami Domitech - znajdziesz szeroką ofertę na narzędzia pneumatyczne, takich producentów jak 4PRO, Airpress, Black & Decker, Bosch, DeWALT, Festool, HiKOKI, Kraft&Dele, Makita, Metabo, Rapid, Ryobi, Senco, Stanley oraz Yato - wszystkie pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające gwarancji zgodnie z wymaganiami i zaleceniami odpowiadających producentów.

Kupując narzędzia pneumatyczne z naszej oferty - masz gwarancję oryginalności i swobody wyboru dogodnej metody płatności oraz formy dostawy.

pixel