Darmowa dostawa od 399,00 zł

Łuparka do drewna

( ilość produktów: 7 )

Łuparka do drewna to narzędzie elektryczne, spalinowe lub hydrauliczne do cięcia drewna, które sprawnie zastępuje siekierę - pozwalając na dużą oszczędność czasu i sił podczas przygotowywania drewna opałowego. Łuparki do drewna pozwalają na szybkie przygotowanie drewna opałowego na użytek własny lub profesjonalny.

łuparka do drewna

Łuparka do drewna - rodzaje

Łuparki do drewna możemy podzielić w zależności od źródła zasilania/metody oraz rodzaj pracy. W ofercie posiadamy łuparki elektryczne, łuparki spalinowe, łuparki hydrauliczne, łuparki pionowe, łuparki poziomie oraz modele stacjonarne i mobilne (łuparka mobilna).

Podział łuparek przez wzgląd na zasilanie:

 • Łuparka elektryczna - narzędzie zasilane elektrycznie, charakteryzujące się cichą pracą i mniejszymi problemami z konserwacją (w porównaniu do modeli spalinowych). Wśród elektrycznych łuparek do drewna znajdziemy modele pracujące z zasilaniem 230V oraz trójfazowe (400V).
 • Łuparka spalinowa - to narzędzie o znacznie głośniejszej kulturze pracy, które zapewnia większą zdolność cięcia nawet z twardszymi gatunkami drewna. Łuparka spalinowa to narzędzie odpowiednie do prac w miejscach pozbawionych dostępu do sieci elektrycznej.
 • Łuparka hydrauliczna - Hydrauliczna łuparka jest kompromisem cichej pracy i bardzo dużej mocy - narzędzie to posiada zdolność do pracy z najbardziej twardym materiałem - kosztem czasu pracy (narzędzie znacznie wolniejsze od łuparek elektrycznych i spalinowych).

Podział łuparek przez wzgląd na pozycję pracy:

 • Łuparka pionowa - Łuparki pionowe zapewniają większy zakres prac - możliwość cięcia większych elementów kosztem komfortu
 • Łuparka pozioma - Łuparki poziome zapewniają większy komfort pracy

 

Łuparka do drewna - na co zwrócić uwagę

Łuparka do drewna - jak każde narzędzie mechaniczne może różnić się od siebie. W naszej ofercie znajdziemy łuparki do zastosowań indywidualnych oraz do prac profesjonalnych dla najbardziej wymagających użytkowników. Prócz wyboru rodzaju łuparki przez wzgląd na zasilanie maszyny - należy również ocenić jakie parametry narzędzia pozwolą spełnić oczekiwania.

Do najbardziej istotnych parametrów i cech łuparki do drewna zaliczymy:

 • Moc znamionowa - moc oferowana przez narzędzie to podstawowy parametr, który określa zdolność narzędzi do cięższej pracy. Im większa moc łuparki do drewna tym większa zdolność oraz prędkość pracy. Najmocniejsze elektryczne łuparki do drewna to 3-fazowe modele, pracujące na napięciu 400V.
 • Siła nacisku łuparki - siła nacisku wyrażana w Niutonometrach to parametr ściśle określający zdolność narzędzia do rozłupywania drewna. Im większa moc/siła nacisku tym sprawniejsza praca i zdolność do łupania twardszego drewna.
 • Typ świdra/jakość wykonania - świder jest elementem łuparki, który ma bezpośredni kontakt z łupanym drewnem. Istotne jest aby był on zdolny do przeniesienia siły nacisku.
 • Maksymalne zdolność łuparki - to cecha określająca jaki maksymalny rozmiar (długość/szerokość) drewna narzędzie może obsługiwać.
 • Waga urządzenia - waga łuparki to często cecha idąca w górę wraz z siłą i zdolnością narzędzia. Najbardziej wydajne maszyny będą ważyć znacznie więcej niż modele do okazjonalnych, indywidualnych prac. Parametr ten jest istotny w przypadku konieczności przestawiania narzędzia z jednego miejsca na inne.
 • Mobilność - niektóre łuparki mogą być przystosowane do pracy stacjonarnej lub mobilnej. Wraz ze wzrostem masy spada mobilność każdego narzędzia, dlatego szukając łuparki która często zmieniać będzie lokalizacje - warto wybrać narzędzie z kołami transportowymi, które znacznie poprawią mobilność maszyny.
 • Rodzaj pozycji pracy - sposób ułożenia narzędzia - pionowe/poziome w dużej mierze określa zdolność pracy narzędzia - łatwość jego obsługi i możliwość pracy z większymi elementami.

 

Łuparka elektryczna, a łuparka spalinowa

Źródło zasilania łuparki to cecha istotna, która prócz maksymalnej mocy - zapewnia możliwość pracy w miejscach o ograniczonym dostępie do źródła energii.

Łuparka elektryczna

Zalety:

 • Cichsza praca
 • Łatwiejsza konserwacja i czyszczenie
 • Brak emisji spalin

Wady:

 • Mniejsza moc w porównaniu do silników spalinowych
 • Konieczność podłączenia do sieci elektrycznej

Łuparka spalinowa

Zalety:

 • Większa moc
 • Mobilność

Wady:

 • Głośna praca silnika spalinowego
 • Konieczność konserwacji
 • Emisja spalin

Łuparka świdrowa

Łuparka świdrowa to mniej popularna wersja łuparki, wykorzystująca ruch obrotowy oraz świder o specyficznym kształcie, zapewniającym optymalne rozłupywanie drewna. Łuparka świdrowa składa się z łożyska z wałkiem, świder oraz stół roboczy.

 

Łuparka do drewna - jak wybrać najlepszą

Zakup odpowiedniej łuparki do drewna, która spełni oczekiwania i sprosta stawianym przed nią zadaniom - powinien zacząć się od analizy naszych potrzeb. Warto zwrócić uwagę na wszystkie wymienione powyżej cechy charakterystyczne dla tej kategorii produktów i dobrać narzędzie, które zapewnia odpowiednie dla nas tempo, komfort i zdolność pracy.

Decydując się na zakup profesjonalnej łuparki do drewna - warto postawić na sprawdzoną markę, która zaoferuje wydajne i trwałe narzędzie zbudowane ze sprawdzonych komponentów, gwarantujące dużą sprawność i ogólne tempo pracy. W zależności od rodzaju obrabianego drewna - wielkości i twardości - należy dobrać odpowiednią maszynę, która zapewni niezbędną siłę nacisku i zdolność do obsługi większych elementów.

 

Łuparka do drewna w Domitech

W ofercie naszego sklepu internetowego oraz sklepu stacjonarnego z sekcją ogrodową - posiadamy szeroki wybór narzędzi ogrodowych oraz narzędzi dla leśnictwa, w tym łuparek do drewna. Wybierając łuparkę do drewna dostępna w ofercie naszego sklepu - masz pewność, że kupujesz oryginalny sprzęt z oficjalnej dystrybucji, a w razie wątpliwości co do wyboru odpowiedniego narzędzia - możesz liczyć na wsparcie z naszej strony i profesjonalne doradztwo.

W naszym sklepie znajdziemy łuparki pionowe, poziome, łuparki spalinowe i elektryczne (jedno oraz trój-fazowe) do zastosowań indywidualnych oraz profesjonalnych, o sile nacisku do ponad 20 ton.

pixel