Darmowa dostawa od 99,00 zł

Wyrzynarka akumulatorowa

( ilość produktów: 78 )

Wyrzynarka akumulatorowa jest przykładem narzędzia, które jest przeznaczone do cięcia różnorodnych materiałów – miękkiego metalu, tworzywa oraz drewna. Podczas zastosowania akumulatorowa wyrzynarka wykonuje ruch tnący najczęściej po linii prostej, ale może tez realizować cięcie, którego kształt będzie nieregularny. Akumulatorowe wyrzynarki z oferty Domitech Sklep i Serwis pracują w taki sposób, aby z łatwością można było uzyskiwać różnokształtne otwory, np. w kształcie koła. Rozmaite efekty cięcia, które zapewniają akumulatorowe wyrzynarki, przyczyniają się do tego, że ich odbiorcami są zarówno majsterkowicze pracujący we własnym warsztacie, jak i profesjonaliści wykorzystujący je na większą skalę.

 

Jak działa wyrzynarka akumulatorowa

Zasadniczą cechą akumulatorowych wyrzynarek dostępnych w ofercie Domitech Sklep i Serwis jest rodzaj zasilania wykorzystujący baterię. Rozwiązanie to sprawia, że użytkownik pracujący z akumulatorową wyrzynarką może udać się z nią w praktycznie każde miejsce, w którym wykonywane będzie cięcia. Zwiększa się również w tym przypadku komfort użytkowania z uwagi na brak kabla zasilającego. W Domitech Sklep i Serwis znajdują się akumulatorowe wyrzynarki, które umożliwiają cięcie łuków i otworów w środkowej części danego materiału. Narzędziem, które zasadniczo jest odpowiedzialne za proces cięcia, jest brzeszczot. Element ten tuż po włączeniu silnika wprawiony zostaje w ruch ? w górę i w dół. Praca brzeszczotu tnącego opiera się na bardzo szybkim ruchu. Na tym etapie operator akumulatorowej wyrzynarki przesuwa ją po danym materiale i wykonuje tym samym cięcie. Wyrzynarka dokonuje cięcia zarówno po linii prostej, jak i może przecinać dany materiał, pozwala uzyskiwać elementy o niestandardowym kształcie, a ponadto pozwala wyoblać kanty desek. Ułatwieniem podczas praktycznego zastosowania akumulatorowych wyrzynarek w oferty Domitech Sklep i Serwis jest praca z wykorzystaniem prowadnicy. Dzięki niej można ciąć elementy o znacznej długości, a przy tym linia jest idealnie prosta.

Jaka wybrać wyrzynarkę akumulatorową

Dostępne w Domitech Sklep i Serwis akumulatorowe wyrzynarki w swojej konstrukcji wykorzystują silnik osadzony w korpusie. Innym ważnym elementem jest uchwyt, który umożliwia prawidłowe zamocowanie brzeszczotu. W części dolnej znajduje się stopa stabilizująca i przytwierdzającą urządzenie do ciętego elementu. Kolejnym ważnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, dokonując zakupu wyrzynarki akumulatorowej w Domitech Sklep i Serwis, jest moc. Wiążą się z nią dwa zasadnicze rodzaje ? moc nominalna i moc użytkowa. Trzeba pamiętać, że druga stanowi około 60% pierwszego wariantu, czyli mocy nominalnej. Parametr mocy działa na bazie prostej zasady: jeżeli moc jest większa, to akumulatorowa wyrzynarka może pracować skuteczniej i dłużej. Dodatkową kwestią jest to, że większa moc przekłada się na płynniejszą pracę. Jest to ważne, gdy pracuje się przy grubszych materiałach, np. litym i twardym drewnie. Praca z akumulatorową wyrzynarką o wysokiej mocy to także korzyść w postaci zmniejszenia ryzyka wyszarpnięcia materiału, co mogłoby skutkować stratą w materiałach.

Kolejnym istotnym parametrem przy akumulatorowych wyrzynarkach pochodzących z oferty produktowej Domitech Sklep i Serwis jest liczba ruchów brzeszczotu na minutę. Zasada działa następująco: im jest ona większa, tym cięcie jest dokładniejsze i szybsze. Ruchy wykonywane przez brzeszczot są określane również jako ilość skoków. Skutecznie tnący brzeszczot wiąże się bezpośrednio z dopasowaniem jego rodzaju do danego cięcia, np. wąskie ostrze sprawdzi się przy cięciu trudnym i skomplikowanym. Ważny jest dodatkowo typu uchwytu w akumulatorowej wyrzynarce. Typ T charakteryzuje się jednym noskiem (wypustką). Kolejny typ 2T odznacza się dwiema wypustkami, zaś typ U określa się jako uniwersalny. Akumulatorowa wyrzynarka stosowana do obróbki różnorodnych materiałów pozwala wykorzystywać rozmaite typy brzeszczotów: do cięcia krzywoliniowego, do metalu, do płyt drewnopodobnych i laminowanych oraz do cięcia precyzyjnego. Nie bez znaczenia pozostaje sprawa związana z zębami brzeszczotu. Mniejsze zęby pozwalają efektywniej pracować w twardych i zbitych materiałach, z kolei gęsto rozmieszczone zęby (o dużym uzębieniu) sprawdzają się przy drewnie miękkim. Ułatwieniem, które proponują producenci, jest informacja dotycząca możliwości wyboru odpowiedniego brzeszczotu: HCS, CV cięcie drewna, a także tworzyw sztucznych i paneli, HSS do materiałów drewnopochodnych oraz do metali kolorowych, HM, TCC do cięcia płytek ceramicznych, cegły i stali nierdzewnej.

Przy zakupie akumulatorowej wyrzynarki z oferty Domitech Sklep i Serwis należy również zwrócić uwagę na głębokość cięcia. Wartości w tej kategorii są różne i zależne od samego narzędzia, a także rodzaju materiału, który poddawany jest obróbce. Z tego powodu producenci podają informację o maksymalnej głębokości cięcia, na przykład drewna czy metalu. Informacja ta jest przydatna przy określaniu maksymalnej grubości cięcia obrabianego surowca.

Aby lepiej uświadomić sobie specyfikę akumulatorowych wyrzynarek, należy przyjrzeć się także różnym wariantom tego urządzenia, wśród których wyróżniamy: klasyczne wyrzynarki z brzeszczotem wykonującym ruch w dół i w górę (tutaj narzędzie należy nieco docisnąć wzdłuż linii), akumulatorowe wyrzynarki z funkcją podcinania (wahadłowe/ oscylacyjne brzeszczot wykonuje dodatkowy ruch do przodu i w tył, przez co zmniejszony zostaje nacisk przenoszony na narzędzie; podcinanie wykorzystywane przez stopniowe regulowanie i dzięki temu dostosowanie do twardości ciętego materiału), wersje z uchwytem żelazkowym i grzybkowym.

Wyrzynarki akumulatorowe na Domitech.pl

W ofercie sklepu posiadamy wyrzynarki akumulatorowe największych producentów elektronarzędzi, między innymi są to wyrzynarki zasilane bateryjnie od AEG, Black & Decker, Bosch Professional, Bosch, DeWALT, Dedra, Festool, Hitachi HiKOKI, Makita, Metabo, Ryobi, Stanley Fatmax. Wszystkie dostępne produkty są oryginalne i pochodzą z rodzimej dystrybucji, przez co zapewniają odpowiednią wydajność i posiadają pełną gwarancję producenta.

Wyrzynarka akumulatorowa czy sieciowa?

Zależy od tego gdzie pracujemy, czy jest to praca w terenie, czy zamkniętym warsztacie, gdzie nie ma problemu z dostępnością do zasilania sieciowego. Narzędzia bezprzewodowe to dodatkowa masa. Największe pojemnościowo akumulatory mogą dorównać swoją masą narzędziom. Przy doborze odpowiednich narzędzi warto zastanowić się czego oczekujemy - wydajnej i komfortowej pracy bezprzewodowej lub dużej mocy zasilania sieciowego.

pixel