Darmowa dostawa od 99,00 zł

Kombinerki i szczypce

( ilość produktów: 312 )

Kombinerki to odmiana szczypiec. Jednego z narzędzi ręcznych, których nie może zabraknąć w gospodarstwie domowym. Uniwersalne zastosowanie kombinerek sprawia, że są one wykorzystywane przy mnogości prac. Dwoma podstawowymi funkcjami kombinerek jest przytrzymanie detalu, materiału, elementu lub ucięcie drutu, przewodu lub innego miękkiego materiału. Planując zakup szczypiec należy dobrać je odpowiednio do ich ogólnego przeznaczenia. Przykładowo szczypce boczne kiepsko sprawdzą się jako kombinerki, a kombinerki nie dadzą rady przeciąć np. drutu fortepianowego.

kombinerki szczypce

Do czego służą kombinerki?

Jak wspomniano wyżej kombinerki to odmiana szczypiec. Głównym przeznaczeniem kombinerek jest pochwycenie jakiegoś przedmiotu oraz manipulowanie nim w swobodny sposób. Kombinerki charakteryzują się częścią roboczą oraz uchwytem. Część robocza kombinerek to szczęki z zaokrąglonym ząbkowanym otworem, służącym do pewnego przytrzymania elementów o owalnym kształcie. Szczęki również są rowkowane po to, aby pochwycony przedmiot nie wyślizgnął się ze szczęk. W zdecydowanej mierze ułatwia to chwytanie oraz manipulację przedmiotem.

Na rynku istnieje wiele zmodyfikowanych odpowiedników kombinerek. Są to m.in. szczypce proste, wygięte pod kątem, wydłużone. Takie modyfikacje pozwalają na szersze zastosowanie szczypiec. Można dzięki nim pochwycić w zagłębieniu nakrętkę, przytrzymać jakiś element lub zwyczajnie przeciąć drut. W przypadku, gdy prace będą odbywały się w trudno dostępnych miejscach, wówczas niezbędnym elementem wyposażenia skrzynki narzędziowej są kombinerki z wąskimi szczypcami.

Szczypce boczne

To narzędzia ręczne, których głównym przeznaczeniem jest przecinanie rożnego rodzaju materiałów - od materiałów z tworzywa aż po drut fortepianowy. Szczypce boczne nie posiadają szczęk, które zdolne są pochwycić przedmiot. Posiadają natomiast zaprojektowane szczęki w taki sposób, aby możliwe było przecięcie materiału. W zależności od kształtu szczęk tnących krawędź cięcia materiału jest różna. W przypadku szczypiec do stali krawędź cięcia będzie bardzo widoczna i będzie przypominała trójkąt. Niektóre ze szczypiec bocznych mają tak zaprojektowane szczęki szczypiec, aby możliwe było przecięcie materiału równo z powierzchnią. W zależności od preferencji użytkownika oraz jego potrzeb należy dobrać właściwe szczypce.

szczypce boczne

szczypce do izolacji

Szczypce do izolacji

Szczypce do izolacji to szczypce specjalnego przeznaczenia. Zostały stworzone z myślą o osobach pracujących z przewodami pod napięciem. Operowanie tymi narzędziami jest bezpieczne dla użytkownika. Gwarantują to atesty danych narzędzi ręcznych. Szczypce do izolacji pokryte są bowiem warstwą tworzywa sztucznego, nieprzewodzącego prądu. Szczęki szczypiec do izolacji pozwalają na usunięcie wierzchniej, tworzywowej warstwy przewodu elektrycznego. Dzięki temu możliwe jest m.in. zakładanie konektorów na końcówki przewodów elektrycznych.

Szczypce do rur

Szczypce te przeznaczone są w głównej mierze dla osób zajmujących się pracami hydraulicznymi. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja szczypiec pozwala na odkręcanie rur nawet o dużej średnicy, przy zmniejszonym wysiłku operatora. Szczypce do rur z reguły posiadają szczęki, które przystosowane są do pracy z przedmiotami o owalnych kształtach. Posiadają one bowiem "zęby" znajdujące się w szczękach szczypiec ułatwiające operacje odkręcania i przykręcania.

Szczypce specjalnego przeznaczenia

Rodzajów szczypiec jest na prawdę mnogość. Wszędzie tam, gdzie mogą one ułatwić pracę powstają specjalistyczne szczypce. Część z zawodów posiada dedykowane szczypce np. wcześniej wspomniany hydraulik posłuży się szczypcami do rur, a elektryk szczypcami do ściągania izolacji. Na rynku dostępne są także m.in szczypce zaciskowe do węży samochodowych, które pozwalają na bezinwazyjne ściśnięcie gumowego węża z cieczą, uniemożliwiając jej (cieczy) wydostanie się z węża. Kolejnymi przykładami szczypiec są szczypce segera, szczypce zbrojarskie, szczypce do opasek zaciskowych, szczypce morse'a, szczypce do gięcia blachy i wiele innych.

Kombinerki i szczypce na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu z profesjonalnymi narzędziami i elektronarzędziami Domitech - posiadamy szeroki wybór kombinerek i szczypiec, w tym dziurkacze, obcęgi, szczypce marki Knipex, lewostronne oraz prawostronne szczypce boczne, szczypce służące do ściągania izolacji, szczypce nastawne, szczypce typu segera, szczypce specjalistyczne, szczypce zaciskowe oraz gotowe, wieloelementowe zestawy szczypiec, takich producentów jak Bahco, DeWALT, Irwin, Knipex, NEO Tools, Rubi, Stanley, TENGTOOLS, Wiha oraz Yato - wszystkie pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji producenta.

Kupując którekolwiek ze szczypiec i kombinerek z naszej oferty - masz gwarancję oryginalności i bezpiecznej wysyłki w dowolnie wybranej metodzie dostawy.

pixel