Reklamacje

Co zrobić, gdy przesyłka jest uszkodzona?


Dostawa kurierem:

Dostawa do paczkomatu:

 

proces pakowania
.
.

Co zrobić, gdy zakupiony produkt uległ awarii?

 1. Zgłoszenie w Autoryzowanym Serwisie Producenta
  Zwykle najszybszym sposobem realizacji roszczeń z tytułu gwarancji jest zgłoszenie wad w Autoryzowanym Serwisie Producenta. Na stronie producenta znajdziesz dokładny opis procedury oraz dane kontaktowe do serwisu (numer telefonu, e-mail oraz adres siedziby). Możesz je otrzymać także od nas, pisząc na reklamacje@domitech.pl. Poniżej do topowych producentów, gdzie zachęcamy o ubieganie się o zgłoszenie wad z tytułu gwarancji:


  Serwis: DeWALT Serwis Bosch Serwis Fein Serwis Festool Serwis Gardena Serwis Makita Serwis Metabo Serwis Stanley  Lavor Serwis Ryobi Serwis Stiga Serwis 2. Reklamacja gwarancyjna w naszym sklepie internetowym
  Uwaga! Wysyłając przesyłkę - opakowanie tylko takie, aby była odpowiednia ochrona towaru podczas transportu, jeśli kupiony został zestaw to wystarczy odesłać tylko jego wadliwy element zestawu.

Przebieg reklamacji
.
Decyzja

Zwiń

Zwroty - procesZgodnie z prawem Klient może odstąpić od umowy w ciągu 14 dni kalendarzowych bez podania przyczyny. Możesz zwrócić produkty, które nie noszą śladów użytkowania, montażu i posiadają opakowanie producenta. Nie wymagamy odsyłania towaru w naszych kartonach, wystarczy dowolne opakowanie, które zapewni bezpieczny transport do firmy domitech.pl. Koszt wysyłki zwrotu ponosi Klient.Istnieją pewne wyjątki od naszej 14-dniowej polityki zwrotów, które są szczegółowo opisane poniżej:
- Ze względów higienicznych wszelka odzież intymna, taka jak skarpety - prosimy o przemyślane zakupy,
- Bony upominkowe,
- Produkty otrzymane ponad 14 dni temu,
- Produkty zwrócone w niezadowalającym stanie.Należy pamiętać, że zastrzegamy sobie prawo do odmowy zwrotu, jeśli uważamy, że celem był obrót akcjami/odsprzedaż, a nie użytek osobisty.
Zwracane produkty podlegają kontroli działu zwrotów i przed przyjęciem zostają ocenione przez jednego z naszych specjalistów, aby upewnić się, że spełniają kryteria określone przez powyższe zasady. Należy pamiętać, że jeśli zwrócisz produkty wbrew tym zasadom, nie będziemy w stanie zrealizować zwrotu kosztów. W takich okolicznościach skontaktujemy się z Tobą.

Nie możemy również zaoferować wymiany za niechciane przedmioty. Wszystkie zwroty kosztów zostaną wykonane zgodnie z pierwotną metodą płatności na zamówieniu. Zwrot kosztów następuje w ciągu 14 dni od otrzymania zwrotu przez nasz magazyn. Nie ma to wpływu na Twoje prawa ustawowe.

Przesyłki wysłane do paczkomatu lub za pobraniem, nie są przez nas odbierane.

Darmowa dostawa od 399,00 zł

Miarka

( ilość produktów: 84 )

Miarka zwijana to rodzaj przyrządu mierniczego, który służy do wykonywania pomiarów długości oraz odległości. Dzięki zwiniętej wewnątrz małej obudowy, metalowej taśmie, jest kompaktowym i łatwo przenośnym narzędziem, które może mierzyć odległości od 1 do nawet 100 metrów. Czyni ją to na tyle popularnym narzędziem, że spotykać ją możemy w takich dziedzinach, jak glazurnictwo, budownictwo, stolarstwo i blacharstwo.

Miarka zwijana - działanie i zastosowanie

Miarka zwijana, zwana również taśmą mierniczą, to narzędzie służące do dokonywania precyzyjnych pomiarów długości określonych elementów oraz odległości pomiędzy dwoma punktami. Narzędzie miernicze, którego podstawowym elementem jest taśma wykonana z tworzywa lub metalu, na którą naniesiona jest podziałka w jednostkach metrycznych lub imperialnych (najczęściej podawana w calach). Taśma miary zaczepiona jest do spiralnej sprężyny umieszczonej wewnątrz obudowy, która po zwolnieniu blokady (hamulca) natychmiastowo zaczyna zwijać ją na specjalną szpulę umieszczoną wewnątrz urządzenia mierniczego. Dostępne są również miary z odwróconym hamulcem, co oznacza, że należy go trzymać, żeby miara zaczęła się samoistnie zwijać. Miara zwijana jest popularnym narzędziem pomiarowym, a jej obsługa bardzo prosta. 

Działanie tego narzędzia polega na rozwinięciu taśmy mierniczej na powierzchni, którą chcemy zmierzyć, aby móc odczytać wartość, która pokrywa się z długością zmierzonego przedmiotu. Metalowe miarki, dzięki swojemu półokrągłemu profilowi, są nie tylko sztywniejsze, ale również odporne na zginanie, dzięki czemu może nam posłużyć do pomiaru szerokości np. wnęk. Niektóre miary mają na swojej obudowie podaną dokładną długość obudowy, dzięki czemu taki pomiar dokonamy bez zaginania stalowej taśmy. Wystarczy, że metalowy nosek przyłożymy do jednej krawędzi wnęki, a koniec obudowy do drugiej. Od wskazanego wyniku musimy odjąć długość obudowy i otrzymamy poprawny wynik odległości między dwoma mierzonymi krawędziami.


Miarka zwijana jest bardzo popularnym narzędziem pomiarowym, stosowanym w wielu dziedzinach, takich jak: budownictwo, stolarstwo, glazurnictwo i dekarstwo oraz przez monterów, a nawet elektryków.

Umożliwia precyzyjne wymierzenie długości elementów, umiejscowienie ich na określonej wysokości oraz odległości od siebie. Miara stalowa swoje zastosowanie znajdzie również w domu, podczas dokonywania wielu pomiarów.

Pomoże nam wymierzyć, ile metrów podłogi szwedzkiej będziemy musieli kupić do zapragniętego remontu, na jaką długość musimy skrócić dywan, żeby zmieścił się na podłodze pomieszczenia, a także ułatwi ustawianie mebli podczas zwykłego przemeblowania.

Miarka centymetr pomoże również podczas majsterkowania w przydomowym garażu podczas wielu koniecznych napraw.

Hak miary zwijanej – sposób działania i rodzaje

Na pierwszy rzut oka, miary zwijane różnią się od siebie długością taśmy, rodzajem podziałki lub materiałem wykonania. Najpopularniejsze i najczęściej stosowane miary zwijane mają długość od 2 do 10 metrów, jednak istnieją również modele z krótszą oraz znacznie dłuższą taśmą mierniczą. Warto jednak wiedzieć, że miara zwijana ze względu na różnorodność swojego zastosowania, może się różnić swoim zakończeniem – czyli metalową, zagiętą blaszką. Haczyk – bo tak się nazywa - pełni ważną rolę w narzędziu mierniczym. Przede wszystkim umożliwia zaczepienie się końca miary na mierzonych elementach, dzięki czemu możemy dokonywać długich pomiarów w pojedynkę, bez uciążliwego opadania taśmy. Sam hak ma pewną grubość, dlatego, żeby podawał poprawny wynik podczas mierzenia odległości między elementami, zaprojektowany został w taki sposób, żeby był ruchomy o swój wymiar. Miarkę należy docisnąć do powierzchni, dzięki czemu metalowa blaszka przesunie się o swoją grubość na przytwierdzających ją do taśmy mierniczej nitach. Wybór odpowiedniego haczyka zależeć będzie od zastosowania miarki zwijanej. Możemy wymienić następujące rodzaje blaszek w miarach zwijanych:

 • Standardowy hak – jest to najczęściej spotykany typ haka. Ma on kształt zagiętej blaszki pod kątem 90°. Często, charakteryzujący się dziurką, która umożliwia zaczepienie stalowej miarki o wystające wkręty lub gwoździe.
 • Hak dwustronny (podwójny) – występujący z miarami zwijanymi, które mają dwustronną taśmę mierniczą. Ich charakterystyczny kształt umożliwia, nie tylko wykonywanie prostego pomiaru odległości, lecz również dzięki eliminacji spadania taśmy z elementu, łatwe mierzenie przekątnych (np. mebli).
 • Hak magnetyczny - ten typ haka zawiera magnes, dzięki któremu miarka przyczepia się do metalowych powierzchni, ułatwiając tym samym pomiar jedną ręką. Często stosowany typ w ślusarstwie.

Miarka zwijana - Klasy dokładności pomiaru

Dokładność wykonywanych przez nas pomiarów, może mieć kluczowe znaczenie, jeżeli chodzi o prace remontowo-budowlane, a nawet podczas zwykłego majsterkowania. Gdyby miarka zwijana wskazywała niedokładnie, ciężko byłoby nam określić dokładny rozmiar mierzonego przedmiotu. Dlatego oprócz dobrze widocznej podziałki, ważna jest również klasa dokładności miary zwijanej. Im wyższa, tym niższy próg błędu, który może się pojawić podczas dokonywanych przez nas pomiarów. Wyróżniamy następujące klasy dokładności pomiarów:

Dobranie odpowiedniej miary

Odpowiedź na pytanie, jaka miara zwijana będzie najlepsza, zależeć będzie od rodzaju zadań, do jakich będzie wykorzystywane to narzędzie pomiarowe. Przyjrzenie się poniższym parametrom umożliwi odpowiednie dobranie metalowej miary zwijanej:

 • Długość miarki - wybierz miarę, która jest wystarczająco długa do pomiaru wymaganych odległości. Najczęściej spotykanymi długościami miar są 3, 5, 8 i 10 metrów. Dla bardziej specjalistycznych zastosowań można znaleźć miary o długości nawet do 100 metrów oraz 1m kieszonkowe poręczne modele.
 • Jednostki miary - wybierz miarę, która ma jednostki miary, które będą dla Ciebie intuicyjne i łatwe do zrozumienia. Najczęściej spotykane jednostki miary to metry, centymetry, stopy i cale.
 • Precyzja - dla bardziej dokładnych pomiarów warto wybrać miarę, która posiada podziałkę z większą liczbą podziałów, co umożliwia dokładniejsze określenie odległości.
 • Klasa dokładności – to następny parametr odpowiedzialny za dokładność pomiarów. Im wyższa klasa, tym mniejszy wzrost marginesu błędu pomiaru względem rosnącego wymiaru.
 • Sztywność bez podparcia– parametr, który określa na jaką długość możemy rozwinąć miarkę, bez jej załamania i opadania. Przydatna cecha, jeżeli dokonujemy pomiarów na dłuższe odległości w „powietrzu” np. podczas montażu stelaży podwieszanych sufitów lub krokwi dachowych.
 • Kształt haka – odpowiedni dobór tego parametru, umożliwi łatwiejszą pracę. Hak uniwersalny sprawdzi się w ogólnym zastosowaniu, podwójny sprawdzi się np. w stolarstwie, a magnetyczny wszędzie tam, gdzie występuje metal.
 • Dodatkowe funkcje - niektóre miary posiadają dodatkowe funkcje, takie jak zaczepy do paska, linki umożliwiające przypięcie do systemu przeciw upadkowego, a nawet oświetlenie LED umożliwiające dokonywanie pomiarów nocą.
 

 

pixel