Darmowa dostawa od 99,00 zł

Nożyce do trawy

( ilość produktów: 46 )

Nożyce do trawy dostępne w ofercie Domitech Sklep i Serwis to narzędzia, które powinny znaleźć się w każdym domu ze względu na swoją uniwersalność i szeroki zakres zastosowania. Trawnik to reprezentacyjny element ogrodu, dlatego dobrze jest zadbać o jego odpowiednią pielęgnację i zachowanie estetyki. Nożyce do trawy to narzędzia, których zadaniem jest wykończenie pracy kosiarki – przewężenia i inne trudno dostępne dla kosiarek miejsca również wymagają odpowiedniej pielęgnacji, tak samo jak odpowiednie przycięcie pojedynczych kwiatów i innych roślin ozdobnych.

W ofercie Domitech Sklep i Serwis znajdują się różnego rodzaju nożyce do trawy, których właściwości sprawdzają się w konkretnych sytuacjach i warunkach. Ręczne nożyce do trawy są szczególnie przydatne podczas prac wymagających wysokiej precyzji, na przykład przy przycinaniu trawy wokół roślin czy krawężników. Ze względu na ich możliwości i formę działania zaleca się je w przypadku posiadania małego ogrodu.

 

Ręczne nożyce do trawy

W Domitech znajduje się duży wybór ręcznych nożyc do trawy, dlatego podczas zakupu modelu należy zwrócić uwagę na jego parametry. Bardzo istotną kwestią jest waga narzędzia, ponieważ wykonywanie wielu czynności wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym - dobrze wybrać model, którego waga będzie wpływać pozytywnie na wydajność pracy. Uchwyt również jest nie bez znaczenia, gdyż od niego zależy ułożenie dłoni - ergonomiczne warianty będą o wiele lepsze, szczególnie w przypadku prowadzenia długotrwałych działań.

Długość elementu tnącego należy dobrać odpowiednio do charakteru wykonywanych prac, dlatego nad tym parametrem powinno się dobrze zastanowić. Ręczne nożyce do trawy dostępne w ofercie Domitech Sklep i Serwis posiadają obrotowe ostrze, które dzięki możliwości ruchu o 360 stopni zapewnia operatorowi więcej możliwości działania i podkreśla uniwersalność modelu. Obecność płozy zdecydowanie usprawnia pracę i sprawia, że jest ona bardziej precyzyjna, gdyż element ten umożliwia ustawienie stałej wysokości cięcia.

 

Nożyce do trawy - akumulatorowe

Kolejnym rodzajem są akumulatorowe nożyce do trawy, które podobnie do ręcznych nożyc do trawy cechują się brakiem okablowania - przekłada się to na wysoką manewrowość i swobodę działania. Od swoich manualnych odpowiedników różnią się większym komfortem pracy, co wynika z braku konieczności użycia siły - operator nie musi naciskać rączek nożyc, wystarczy, że skieruje je w pożądanym kierunku.

W przypadku akumulatorowych nożyc do trawy osoba obsługująca bardzo często ma możliwość wymiany ostrza na dłuższe bądź krótsze, co podkreśla uniwersalność tego typu narzędzi.

 

nożyce do trawy

 

Nożyce do trawy w Domitech

Domitech Bydgoszcz - Sklep i Serwis posiada w swoim asortymencie szeroki wybór akumulatorowych nożyc do trawy. Podczas zakupu dobrze jest zwrócić uwagę na pojemność akumulatora, gdyż od niego zależy długość pracy narzędzia - w przypadku większych powierzchni dobrze jest znaleźć model, którego stosunek pojemności akumulatora do czasu pracy jest na odpowiednio wysokim poziomie. Tak jak w przypadku ręcznych nożyc do trawy, tak i w akumulatorowych odpowiednikach równie ważny jest uchwyt - skonstruowany w odpowiedni, wygodny dla dłoni sposób pozwoli na prowadzenie długotrwałych działań, bez efektu zmęczenia ręki, co pozytywnie wpływa na wydajność i skuteczność pracy.

Szerokość koszenia to parametr informujący o ilości trawy przyciętej za jednym przyłożeniem nożyc - należy wziąć pod uwagę szerokość miejsc trudno dostępnych i przewężeń, aby nie wybrać narzędzia zbyt szerokiego bądź wąskiego, którym praca byłaby mniej efektywna.

Funkcja wymiany ostrza sprawia, że akumulatorowe nożyce do trawy stają się bardziej uniwersalne, pozwalając tym samym na osiąganie lepszych efektów. Dobrze jest znaleźć narzędzie o stosunkowo niskiej wadze względem oferowanych możliwości.

Nożyce do trawy - sklep Domitech

Kupując nożyce do trawy z oferty naszego sklepu stacjonarnego oraz internetowego sklepu online z narzędziami, elektronarzędziami oraz narzędziami ogrodowymi Domitech - masz gwarancję oryginalności oraz bezpiecznej wysyłki, wybraną przez siebie metodą transportu z wygodnym systemem płatności, oferującym płatności online, płatności mobilne oraz komfortowe zakupy na raty online.

pixel