Darmowa dostawa od 399,00 zł

Kosiarka elektryczna

( ilość produktów: 37 )

Kosiarki elektryczne to urządzenia niezwykle popularne, wykorzystywane przede wszystkim do koszenia trawników znajdujących się w ogrodach prywatnych. Urządzenia te zawdzięczają swoją popularność przede wszystkim stosunkowi ceny do możliwości, który w tym przypadku prezentuje się bardzo pozytywnie. Wybór kosiarek elektrycznych zasilanych sieciowo podyktowany jest między innymi łatwością obsługi, która sprowadza się w ich przypadku do naduszenia przycisku odpowiadającego za włączenie narzędzia. Należy jednak pamiętać o tym, aby kosiarką elektryczną nie ścinać mokrego trawnika.

kosiarka elektryczna

Kosiarki elektryczne na zasilaniu sieciowym, to najczęściej wybierane - podstawowe narzędzie do pielęgnacji trawnika w prywatnym, przydomowym ogrodzie. Kosiarki elektryczne, no narzędzie z przewodem zasilającym, pracujące z napięciem 230V z gniazdka elektrycznego. Kosiarki elektryczne to narzędzie o dużej mocy i średniej wielkości, oferowanej szerokości koszenia, odpowiedniej do trawników o powierzchni do 600 m2 (poszczególne, wydajniejsze modele zapewnić mogą komfort nawet na większych powierzchniach).

Kosiarka elektryczna

Energia elektryczna, jaką zasilane są kosiarki elektryczne dostępne w Domitech Sklep i Serwis, jest przyjazna środowisku, co jest niezaprzeczalną zaletą, mogącą determinować ostateczną decyzję dotyczącą zakupu wybranego modelu. Kolejna cecha to lekka konstrukcja, dzięki której operator nie musi używać dużej siły, aby skosić trawnik w sposób skuteczny i sprawny. Jego cicha praca wynika z niskiego wskaźnika hałasu.

Zalety kosiarki elektrycznej sieciowej

Kosiarki elektryczne na zasilaniu przewodowym posiadają wiele zalet, wyróżnia je między innymi:

 • Czystość i chicha praca - kosiarki sieciowe nie generują spalin ani hałasu z silnika spalinowego, co oznacza, że są bardziej przyjazne dla środowiska i cichsze w użyciu.
 • Łatwość obsługi - kosiarki elektryczne są zwykle lżejsze i łatwiejsze w obsłudze niż kosiarki spalinowe, co oznacza, że są łatwiejsze do prowadzenia i przechowywania.
 • Precyzyjne cięcie - kosiarki sieciowe są mniejsze i łatwe w prowadzeniu, co umożliwia dostanie się wszędzie tam, gdzie duża kosiarka nie zmieści się.
 • Bezpieczeństwo - kosiarki sieciowe są zwykle bezpieczniejsze w użyciu niż kosiarki spalinowe, ponieważ nie ma ryzyka wycieku paliwa lub pożaru.
 • Mniejszy wpływ na środowisko - kosiarki sieciowe są zwykle bardziej przyjazne dla środowiska niż kosiarki spalinowe, ponieważ nie przyczyniają się bezpośrednio do emisji gazów cieplarnianych i innych szkodliwych substancji.

Na co zwrócić uwagę wybierając kosiarkę elektryczną

Przy zakupie kosiarki w sklepie Domitech Sklep i Serwis warto zwrócić uwagę na wartości parametrów poszczególnych urządzeń, gdyż to od nich zależy rzeczywista przydatność wybranego modelu. Pierwszą z kluczowych cech informujących o możliwościach wybranego narzędzia jest moc silnika im wyższa, tym szybciej dany model będzie kosił trawę i tym lepiej radził będzie sobie z pracą w trudnym terenie.

Funkcja regulowania wysokości cięcia daje użytkownikowi dużą swobodę działania, ponieważ dzięki niej będzie mógł w prosty sposób poradzić sobie z trawnikiem o różnej wysokości, bez konieczności korzystania z dodatkowych narzędzi. Rodzaj elementu tnącego należy dobrać odpowiednio do ukształtowania naszego ogrodu. Kosiarka elektryczna z ostrzami znajdującymi się w bębnie świetnie sprawdzi się w koszeniu trawników o regularnej, płaskiej powierzchni.

Funkcje kosiarek sieciowych

 • Silnik elektryczny - kosiarki sieciowe są zasilane za pomocą silnika elektrycznego, który pobiera energię z gniazdka elektrycznego. Zasilanie elektryczne sieciowe nie ogranicza czasu pracy zwiaznaego z wyczerpaniem akumualtora lub koniecznością dolania benzyny.
 • Regulacja wysokości koszenia - większość dostepncyh w naszym sklepie kosiarek sieciowych umożliwia regulację wysokości koszenia trawy, co umożliwia dostosowanie wysokości pracy narzędzia tnacego i dostosowania do róznych rodzajów trawy.
 • System zbierania trawy - większość modeli kosiarek sieciowych oferuje system zbierania trawy do kosza, który łatwe zbieranie ściętych resztek.
 • System mulczowania - niektóre kosiarki sieciowe są wyposażone w system mulczowania, który rozdrabnia jeszcze bardziej ściętą trawę i pozostawiając ją potem trawniku jako naturalny nawóz.
 • Wyrzut boczny - niektóre kosiarki elektryczne na zasilaniu sieciowe umożliwiają pracę bez kosza z wyrzutem bocznym.
 • Bezpieczeństwo - kosiarki sieciowe mają zwykle wiele funkcji związanych z bezpieczeństwem, takich jak hamulec silnika, zabezpieczenie przed przeciążeniem, czy przycisk bezpieczeństwa, który należy nacisnąć lub trzymać przed startem pracy silnika kosiarki.

Kosiarka elektryczna sieciowa, a akumulatorowa

Wśród kosiarek zasilanych elektrycznie rozróżnimy przede wszystkim dwa typy urządzeń. Kosiarki elektryczne na zasilaniu sieciowym oraz bezprzewodowe akumulatorowe kosiarki.

Kosiarki sieciowe elektryczne to narzędzia, które odróżnia od pozostałych konstrukcji - niezbędny do pracy kabel zasilający. Zasięg oraz ograniczający go przewód zasilający u kosiarek elektrycznych jest cechą istotną podczas doboru odpowiedniej maszyny pod nasze potrzeby. W przypadku gdy poszukujemy kosiarki na własne potrzeby do pielęgnacji/koszenia trawnika o mniejszej powierzchni - zasilanie sieciowe kosiarek może okazać się najlepszym rozwiązaniem, gdzie konieczność prowadzenia kabla zrekompensuje bardzo niski narzędzia.

Kosiarka bezprzewodowa natomiast nie ma problemu z przewodem zasilającym i podobnie do modelu sieciowego - oferuje cichą pracę silnika elektrycznego, bez szkodliwych spalin silnika spalinowego. Kosiarka na zasilaniu akumulatorowym do pracy wymaga zewnętrznego źródła zasilania, co dodatkowo podnosi koszt inwestycji - oferując większa mobilność i zasięg pracy (niekoniecznie maksymalny czas pracy).

Kosiarka elektryczna - gwarancja i serwis

Kosiarki elektryczne dostępne w ofercie naszego sklepu to wyłącznie oryginalne produkty pochodzące od największych dostawców renomowanych marek, które są w pełni oryginalne i podlegają pełnej gwarancji deklarowanej przez producenta. Domitech to oficjalny dystrybutor wielu marek narzędzi, elektronarzędzi i maszyn ogrodowych, z których wszystkie spełniają podstawowe kryteria i podlegają gwarancji, zgodnie z zasadami i na warunkach określanych przez poszczególnych producentów.

Domitech, prócz oferowania nowoczesnych narzędzi ogrodniczych i narzędzi dla szeroko pojętego budownictwa - to także profesjonalny serwis elektronarzędzi. Jeżeli posiadana przez Ciebie, przewodowa kosiarka elektryczna uległa awarii, lub potrzebujesz oryginalnych części zamiennych serwisowych -skontaktuj się z naszym działem serwisu!

Kosiarka elektryczna na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu internetowego oraz sklepu stacjonarnego Domitech z sekcją ogrodową - posiadamy szeroki wybór oryginalnych kosiarek przewodowych z silnikiem elektrycznym, takich producentów jak Black & Decker, Bosch, Gardena, Graphite, Makita, Ryobi, Stiga oraz Stih - wszystkie pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji producenta.

Wybierając kosiarkę w naszym sklepie - masz pewność, że otrzymasz oryginalny, pełnowartościowy sprzęt i gwarancję bezpiecznej przesyłki - wybraną przez Ciebie metodą dostawy, za którą zapłacisz w wygodny dla Ciebie sposób.

pixel