Darmowa dostawa od 399,00 zł

Satyniarka

( ilość produktów: 7 )

Satyniarki to elektronarzędzia o uniwersalnym zastosowaniu. Sprawdzają się w szlifowaniu, polerowaniu i czyszczeniu powierzchni. Można je również wykorzystać do obróbki różnych materiałów na przykład do  szczotkowania, wygładzania, usuwania rdzy i zadziorów na powierzchni ze stali. Satyniarek używa się także  do usuwania powłok lakierniczych czy szlifowania stwardniałych mas szpachlowych. Sprawdzi się w  szlifowaniu miejsc lutowanych i spawanych - to wszystko dzięki zastosowaniu odpowiedniego wałka.

satyniarka

Do czego służy satyniarka?

Satyniarka to specjalistyczne narzędzie, które służy do bardziej profesjonalnego zastosowania w ramach obróbki drewna, metalu i tworzyw sztucznych. Urządzenie to jest szlifierką przeznaczoną do polerowania, szczotkowania i szlifowania powierzchni. Wśród dostępnych narzędzi tej kategorii znajdziemy wyspecjalizowane modele - satyniarka do drewna lub satyniarkę do stali nierdzewnej (saytniarka do nierdzewki).

Czym kierować się przed zakupem satyniarki

Przy wyborze urządzenia potocznie zwanego szlifierką szczotkową lub szlifierką rolkową  należy zwrócić uwagę na moc oraz liczbę obrotów urządzenia, ponieważ im większe, tym czynią pracę sprawniejszą i szybszą. Kolejny ważnym aspektem jest średnica i szerokość ściernicy - im większa ściernica, tym większą powierzchnię możemy obrobić w jednej chwili. Dzielimy je na zasilane sieciowo oraz akumulatorowo. Satyniarki wyposażone w akumulator zdecydowanie usprawnią pracę, szczególnie w miejscach, gdzie dostęp do tradycyjnego gniazdka może być utrudniony ale również wtedy kiedy nie chcemy aby jakiekolwiek przewody utrudniały nam pracę.

Polecana satyniarka do drewna

Satyniarka jako narzędzie profesjonalne, o wyspecjalizowanej funkcji - jest idealnym rozwiązaniem gdy chcemy aby drewno, które obrabiamy wyglądało na starodawne (sposób postarzania drewna). Postarzanie drewna polega na przejechaniu satyniarką po desce - zostawi ona takie bruzdy, gdy je pomalujemy farbą lub bejcą, wygląda jak drewno sprzed kilkudziesięciu lat.

 

satyniarka

Satyniarka jako szlifierka do parkietu

Satyniarka do parkietu jest bardzo dobrym rozwiązaniem w profesjonalnych zastosowaniach, jak i pracach domowych. Gdy chcemy zeszlifować wierzchnią powierzchnię parkietu lub drewnianej podłogi wystarczy tylko dobrać odpowiedniej grubości szczotkę (ściernicę). Do szlifowania dużych powierzchni zalecane jest aby wybrać urządzenie o jak największej szerokości.

Satyniarka w sklepie Domitech

W ofercie naszego sklepu posiadamy oryginalne satyniarki, producentów takich jak Festool, Makita, Metabo, Metallkraft pochodzące z oficjalnej dystrybucji, które podlegają pełnej gwarancji producenta, dzięki czemu zakupy są bezpieczne i pewne.

pixel