Darmowa dostawa od 399,00 zł

Wiertarka magnetyczna

( ilość produktów: 59 )

Wiertarka magnetyczna to elektronarzędzie wyposażone w stopę magnetyczną, która służy do wykonywania otworów o dużej średnicy. Urządzenie cieszące się coraz większą popularnością wśród profesjonalistów. „Magnesówka” jest alternatywą dla wiertarki stołowej z tą różnicą, że jest od niej mniejsza i lżejsza, dzięki czemu zapewnia sobie określenie mobilności. Pozwala to na pracę nie tylko w zakładzie, ale również w terenie.

wiertarka magnetyczna

Wiertarka magnetyczna to specjalistyczne narzędzie do pracy w stali, które dzięki magnetycznej stopie - umożliwia wiercenie konstrukcji stalowej w każdym miejscu i kierunku.

Czym jest wiertarka magnetyczna?

Wiertarkę magnetyczną można nazwać hybrydą wiertarki kolumnowej ze zwykłą wiertarką, co zapewnia im przewagę nad zwykłą wiertarką kolumnową. Posiadają elektromagnetyczną stopę, którą można przyczepić do wierconego materiału. Zapewnia to jej stabilność podczas wiercenia, a otwory wykonywane są z wysoką dokładnością. 

Wiertarka magnetyczna - zasada działania

Wiertarka magnetyczna za pomocą elektromagnesu przymocowywana jest do elementu w którym musimy wykonać otwór. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy przymocować ją do praktycznie każdego metalowego elementu. Wrzeciono wiertarki umieszczone jest na ruchomym suwaku, który sterowany jest za pomocą dźwigni przez operatora.

Do jakich prac potrzebna jest wiertarka magnesowa?

Wiertarki magnetyczne najczęściej wykorzystywane są przez profesjonalistów. Pozwalają na wiercenie otworów o dużych średnicach w trudno dostępnych miejscach, najczęściej spotykane na budowach lub w zakładach produkcyjnych. Magnesówki wykorzystywane są przy konstrukcjach stalowych, stoczniowych i mostowych. Doskonale poradzą sobie podczas montażu stalowych wang schodów. Dodatkowo wiertarki można wykorzystać do gwintowania lub wykonywania mniejszych otworów.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna wiertarki ze stopą magnetyczną?

Podczas wyboru urządzenia musimy zwrócić uwagę na to jakiej maksymalnej średnicy otwory może wykonywać. Kluczowym parametrem jest również siła elektromagnesu, ponieważ to jego moc decyduje o tym jakie otwory będzie mogła wykonać magnesówka. Mocniejszy elektromagnes pozwoli również na mocowanie i wykonywanie otworów w poziomie. Innym, lecz równie ważnym parametrem jest sposób mocowania wiertła. Niektóre wiertarki magnetyczne wyposażone są w specjalną przystawkę pozwalającą przytwierdzić ją do metalowych rur.

Wiertarka magnetyczna

Wiertarka magnetyczna na Domitech

Wiertarka magnetyczna w ofercie naszego sklepu to w pełni oryginalne elektronarzędzia renomowanych producentów, takich jak Bosch, DeWALT, Luna, Makita, Metallkraft, Optimum oraz Promotech. Wiertarki magnetyczne z naszej oferty to produkty z oficjalnej dystrybucji, dzięki czemu masz pewność że po zakupie - przysługiwać Ci będzie pełna gwarancja producenta.

Kupując wiertarka magnetyczna z oferty naszego sklepu - masz swobodę wyboru dogodnej metody płatności oraz formy dostawy, w tym płatności ratalne, leasing czy płatność przy odbiorze.

pixel