Darmowa dostawa od 99,00 zł

Pompa próżniowa

( ilość produktów: 13 )

Pompy próżniowe to urządzenia, które swoje szerokie zastosowanie potrafią wykorzystać w wielu branżach. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczne jest wytworzenie podciśnienia, czyli zjawiska podobnego do próżni w celu odessania gazów lub cieczy. Pompy próżniowe dzielą się na olejowe oraz bezolejowe i swoje zastosowanie znajdują najczęściej podczas prac związanych z zamkniętymi układami wielu różnych systemów.

pompa próżniowa

Jak działa pompa próżniowa?

Pompa próżniowa to urządzenie, które do swojej pracy wykorzystuje wytworzone podciśnienie. Pompy próżniowe możemy podzieli na urządzenia membranowe, które powodują nieustanną zmianę objętości przestrzeni, przez co dochodzi do zasysania, a następnie sprężania i wyrzucenia z niej powietrza oraz na pompy śrubowe, które przemieszczają ciecz lub gaz wzdłuż obracającej się śruby, tworząc podciśnienie na wylocie. 

Do czego służą pompy próżniowe?

Pompa próżniowa lub inaczej pompa podciśnienia to urządzenie, które spotkać możemy w wielu branżach, jak na przykład podczas pakowania próżniowego i formowania plastikowych form. Stworzone przede wszystkim do usuwania powietrza z zamkniętych układów takich jak, systemy klimatyzacyjne, grzewcze, wentylacyjne i  chłodnicze oraz pomp ciepła. Akumulatorowa pompa próżniowa zapewni łatwy transport takiego urządzenia oraz pozwoli na pracę bez dostępu do prądu.

Pompa próżniowa Makita

Jak wybrać właściwą pompę próżniową?

Szeroki wybór pomp próżniowych pozwala na odpowiednie dopasowanie pompy próżniowej do zakresu naszych zadań. Wybór naszej pompy podciśnienia będzie zależeć od rodzaju układu, z którym będziemy musieli pracować, ponieważ inne parametry będzie mieć pompa próżniowa do klimatyzacji, a inne urządzenie pracujące z układem grzewczym. Do kluczowych parametrów, które musimy poddać naszej ocenie będzie:

  • Moc wytworzonej próżni wyjściu
  • Wydajność (mierzona w m3/h)
  • Sposób zasilania
  • Długość pracy (w przypadku zasilania akumulatorowego) 

Jeśli chodzi o prędkość pompowania, to w przypadku mniejszych układów w zupełności wystarczy wydajność 40 litrów na minutę. Wyższa wydajność znacznie przyspieszy pracę pompy próżniowej, jednak trzeba pamiętać, że jej wzrost przełoży się na większe gabaryty urządzenia, co również może utrudnić jego transport.

Gdzie może przydać się pompa próżniowa?

Akumulatorowe pompy próżniowe swoje zastosowanie znajdą w wielu dziedzinach, pośród których możemy wymienić budowę układów chłodniczych oraz grzewczych, pakowanie próżniowe oraz formowanie plastiku. Pompy próżniowe stosowane są również w maszynach drukarskich oraz urządzeniach medycznych. Głównym zadaniem tych urządzeń jest usuwanie powietrza z zapowietrzonych układów.

Pompa próżniowa na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziemy bezprzewodowe pompy próżniowe, zasilane akumulatorowo z serii Makita LXT, pracujące z napięciem 18V. Dostępne modele, to oryginalne produkty, pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji deklarowanej przez producenta. Kupując pompa próżniowa z naszej oferty - masz gwarancję bezpiecznej wysyłki oraz swobodę wyboru dogodnej metody płatności oraz formy dostawy.

pixel