Darmowa dostawa od 99,00 zł

Klucz udarowy Bosch

( ilość produktów: 28 )

Klucz udarowy Bosch to wydajne elektronarzędzie renomowanej marki do profesjonalnych zastosowań, które oferuje trwałość i niezawodność. Klucze udarowe Bosch to narzędzia wkręcające/odkręcające, wykorzystujące uchwyt kwadratowy 1/2", 3/4" lub 1" z nasadkami udarowymi do pracy ze śrubami. Klucz udarowy Bosch z oferty naszego sklepu to dobry wybór, gwarancja oryginalności i pewność bezpiecznej wysyłki.

klucz udarowy bosch

Klucz udarowy Bosch - do czego służy

Kluczu udarowy Bosch to narzędzie dedykowane profesjonalistom, przede wszystkim mechanikom z branży motoryzacyjnej, mechanikom, wulkanizatorom, dekarzom i stolarzom. Klucz udarowy Bosch to narzędzie, oferujące duży moment obrotowy, który dzięki wykorzystaniu specjalnej konstrukcji sprzęgła - nie oddziałuje na użytkownika, skutecznie przenosząc moment na wykorzystywane akcesorium (nasadkę i śrubę), co pozwala na zapewnienie kluczom udarowym Bosch bardzo dużej siły do bardziej wymagających zastosowań w konstrukcjach stalowych.

Zasada działania klucza udarowego Bosch

Klucz udarowy Bosch to elektronarzędzie wkręcające, które wykorzystuje kowadełkowy uchwyt kwadratowy o rozmiarach 1/2", 5/8", 3/4" oraz 1", który wykorzystywany jest do mocowania nasadek (konieczne jest stosowanie nasadek udarowych), które pozwalają przenieść moment obrotowy klucza Bosch, na śrubę/wkręta. Klucze udarowe Bosch posiadają udar działający w osi obrotu - przenosząc go w pełni na odkręcaną śrubę - w odróżnieniu od wiertarko-wkrętarek, których udar pracuje w celu rozkruszenia wierconego materiału.

Wszystkie oferowane w naszym sklepie Klucze udarowe Bosch zapewniają możliwość pracy w obu kierunkach co umożliwia wkręcanie i odkręcanie.

Klucz udarowy Bosch -  kluczowe parametry

Do charakterystycznych oraz szczególnych cech technicznych/parametrów kluczy nasadowych udarowych Bosch jest oferowana przez nie "moc", określana jako wartość momentu obrotowego (jednostka "niutonometr") oraz oferowana przez narzędzie prędkość obrotowa. Moment obrotowy klucza Bosch określa nam maksymalną zdolność narzędzia do pracy z zadaną średnicą śrub, a prędkość obrotowa klucza udarowego Bosch - nakreśla jak szybko dane urządzenie poradzi sobie.

W kluczach udarowych Bosch przystosowanych do mniej lub bardziej wymagających zadań - znajdziemy przekładnie biegów/nastawień momentów, która pozwoli dostosować odpowiednią moc w celu optymalizacji czasu pracy na zasilaniu akumulatorowym i komfortu użytkowania.

Klucz udarowy Bosch do kół - jak wybrać?

Dobór odpowiedniego narzędzia do zakresu przewidywanych prac to wybór odpowiedniego urządzenia, które nie tylko spełni podstawowe wymagania mocy ale też zapewni komfort jego użytkowania i potrzebnego czasu. W przypadku poszukiwania klucza udarowego Bosch do odkręcania i przykręcania kół w pojazdach samochodowych - rzeczą istotną jest dobranie narzędzia o odpowiednim dla nas źródle zasilania. Zasilane sieciowo klucze udarowe Bosch zapewnią możliwość wydajnej pracy przez dłuższy czas, bez obaw o rozładowanie akumulatorów i konieczność ich naładowania, gdzie bezprzewodowe klucze udarowe Bosch - zapewnią swobodę pracy i mobilność w miejscach bez dostępu do sieci elektrycznej - szczególnie przydatne przy pracy poza warsztatem.

W zależności od typu auta, samochodu osobowego czy dostawczego typu pół-ciężarówki (lub znacznie większych pojazdów ciężarowych) - niezbędny będzie klucz udarowy Bosch oferujący niezbędny moment obrotowy. Dla małych samochodów osobowych wystarczy narzędzie oferujące do 400 Nm siły dokręcającej, lecz komfort pracy przy kołach samochodów dostawczych - zapewnią dopiero klucze Bosch o mocy 1000+ momentu obrotowego.

Zastosowanie - klucz udarowy Bosch

Klucz udarowy Bosch, to nie tylko narzędzie do odkręcania/przykręcania kół czy p[racy ze śrubami. Narzędzie to posiada duży zakres praktycznego zastosowania, pozwalając na skuteczną pracę z wkrętami (konieczne zastosowanie przejściówki na HEX).

Najczęstsze zastosowania kluczy udarowych:

  • w warsztatach samochodowych
  • w wulkanizacji
  • przy konstrukcjach drewnianych - domy w konstrukcji kanadyjskiej,
  • przy konstrukcjach stalowych konstrukcjach szkieletowych lub mocowanie rusztowań/konstrukcji stalowych

Klucz udarowy Bosch - akcesoria

Najczęściej wybierane akcesoria do kluczy udarowych Bosch:

  • adapter na HEX - umożliwiający korzystanie z bitów
  • gotowe zestawy nasadek udarowych - zapewniające pełną wydajność i trwałość
  • oryginalne akumulatory i ładowarki

Klucz udarowy Bosch a zakrętarka

Klucze udarowe i zakrętarki to zbliżone funkcjonalnością narzędzia, które posiadają wiele cech wspólnych, dzięki czemu - często pojawia zwątpienie "które z nich wybrać". Oba typy narzędzi oferują duży moment obrotowy i sprzęgło niwelujące przekazywane na operatora oddziaływania, dzięki czemu narzędzia te, mogą zaoferować moment obrotowy o wartości kilkuset do nawet 2 tysięcy Nm momentu obrotowego. Tak duża moc zapewnia odpowiednią zdolność do pracy z największymi wkrętami ciesielskimi czy śrubami.

Różnice między oba typami narzędzi to przede wszystkim sam uchwyt narzędziowy - zakrętarki korzystają z mocowania HEX (klucze udarowe wykorzystują mocowanie kwadratowe) oraz masa narzędzia - klucze udarowe są często nawet dwa razy cięższe.

Oba narzędzia są więc w odpowiednich warunkach dobrymi zamiennikami dla siebie, gdzie za podjęciem decyzji "które wybrać?" powinna stać analiza "do czego potrzebujemy narzędzia", gdyż wynika z tego komfort jego użytkowania i cena zakupu.

Gwarancja i serwis - klucze udarowe Bosch

Wybierając klucz udarowy Bosch z oferty naszego sklepu internetowego na www.Domitech.pl lub sklepu stacjonarnego - masz pewność że wybierasz w pełni oryginalny klucz udarowy Bosch, pochodzący z oficjalnej dystrybucji podlegający pełnej gwarancji, deklarowanej przez producenta - Domitech jest oficjalnym dystrybutorem narzędzi, akcesoriów i elektronarzędzi Bosch.

Nasza marka to także profesjonalny serwis, w którego skład wchodzą wykwalifikowani pracownicy z ogromnym doświadczeniem, którzy pomogą z szybką diagnozą usterki, dlatego jeżeli Twój klucz udarowy Bosch przestał działać po okresie trwania gwarancji - skontaktuj się z nami. Szybko ocenimy stan, przyczynę awarii, a w przypadku poszukiwania jedynie części zamiennych - pomożemy w ich sprowadzeniu prosto od producenta.

Klucz udarowy Bosch na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu posiadamy tylko oryginalne klucze udarowe Bosch, zasilane akumulatorowo lub sieciowo - wszystkie pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji producenta.

Wybierając klucz udarowy Bosch z oferty naszego sklepu stacjonarnego lub internetowego sklepu z narzędziami online - masz pewność, że otrzymasz bezpiecznie zapakowany, w pełni oryginalny produkt, z oficjalnej dystrybucji oraz swobodę wyboru formy płatności i metody dostaw, w tym płatność za pobraniem lub odbiór w naszym/wybranym punkcie.

pixel