Darmowa dostawa od 99,00 zł

Wiązarka do zbrojenia

( ilość produktów: 8 )

Wiązarki do zbrojenia to niezastąpione elektronarzędzia na każdym placu budowy. Urządzenia te służą głównie do łączenia prętów zbrojeniowych, poprzez wykonywanie mocnych oplotów z drutu. Dzięki zastosowaniu akumulatorowych wiązarek do zbrojenia, zostaje zwiększona stabilność oraz czas wykonywania takiego połączenia, co przekłada się na tworzenie bezpieczniejszych konstrukcji i szybsze wykonywanie naszych zadań. Wiązarka do zbrojenia sprawdzi się również przy pracach związanych winoroślami.

 wiązarka do zbrojenia

Czym jest wiązarka do zbrojenia?

Wynalezienie wiązarek do zbrojeń przyczyniło się do znacznego usprawnienia procesu wznoszenia budynku. Dzięki tym urządzeniom siła fizyczna pracowników budowlanych nie pozostaje już jedynym środkiem do łączenia prętów zbrojeniowych, co nie tylko przyśpiesza przebieg wiązania zbrojenia, ale także daje gwarancję, że to wiązanie będzie wytrzymałe, dokładne i bezpieczne. Kolejnym krokiem w kierunku unowocześnienia tego etapu stawiania budynku są akumulatorowe wiązarki do zbrojeń. Dają one fachowcom pełną dowolność działania oraz umożliwiają wykonanie prawidłowego i pewnego łączenia na placach w dowolnym ich miejscu, bez względu na rozmieszczenie gniazd sieciowych. Inne zalety korzystania z akumulatorowej wiązarki do zbrojenia to między innymi:

  • większy komfort pracy - wygodny sposób tworzenia łączeń, bez konieczności dodatkowego wkładu siły fizycznej
  • bezpieczeństwo i ochrona zdrowia - podczas ręcznego łączenia prętów zbrojeniowych występuje ryzyko wystąpienia tzw. zespół cieśni kanału nadgarstka lub kontuzji pleców
  • większa pewność wykonania zlecenia na czas - akumulatorowe wiązarki do zbrojeń zdecydowanie skracają czas pracy, przyśpieszając ją nawet pięciokrotnie, co daje gwarancję zakończenia prac w wyznaczonym terminie.
wiązarka do zbrojenia

Wiązarka do zbrojenia - działanie

Akumulatorowa wiązarka do zbrojenia posiada specjalnie wyprofilowaną końcówkę. Należy objąć nią pręty, które mamy zamiar ze sobą związać. Po naciśnięciu spustu, odpowiedni mechanizm z urządzenia wysuwa drut, który zagina się po łukowym profilu czubka wiązarki, co powoduje wykonywanie oplotów wokół otoczonych prętów. Po wykonaniu kilku powtórzeń oplotu zamocowany wewnątrz urządzenia specjalny chwytak łapie cały zwój drutu i wykonując ruch skrętny, zacieśnia go na elementach. W tym samym momencie ostrza umiejscowione wewnątrz wiązarki do zbrojeń odcinają powstałe uzwojenie od pozostałości metalowej linki, co pozwala na ponowne użycie wiązarki do zbrojeń, bez konieczności ingerowania w pracę urządzenia.

Wiązarka do zbrojenia może być wyposażona w różne systemy, które poprawiają wydajność oraz bezpieczeństwo podczas pracy z elektronarzędziem. Urządzenie może pracować w trybie wiązania pojedynczego, gdzie wymagane jest każdorazowe naciśnięcie spustu po objęciu prętów zbrojeniowych lub w trybie automatycznym, gdzie wiązanie następuje od razu po złapaniu ich w szczypce wiązarki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wiązarki do zbrojenia?

Wybór wiązarki do zbrojenia powinien być przemyślany oraz dobrze dopasowany do naszych prac oraz elementów, które będziemy nią wiązać. Do najbardziej kluczowych parametrów należą:

  • Grubość obsługiwanych prętów - pozwoli nam dopasować maszynę do wiązania zbrojenia oraz zapewnić uniwersalność
  • Jakość wykonania - wiązarka do zbrojenia wykonana z trwałych materiałów zapewni urządzeniu większą żywotność. Zważywszy na tryb pracy, warto, żeby była odporna na korozję.
  • Sposób zasilania - akumulatorowa wiązarka do zbrojeń, ułatwi mobilną pracę naszego urządzenia.

Wiązarka do zbrojenia na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu stacjonarnego oraz internetowego sklepu z elektronarzędziami, narzędziami i osprzętem - posiadamy szeroki wybór profesjonalnych narzędzi, w tym wiązarek do zbrojenia, takich producentów jak Makita czy Senco. Oferowane przez nas wiązarki do zbrojenia to wyłącznie oryginalne narzędzia pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji producenta.

Kupując wiązarka do zbrojenia z oferty naszego sklepu - masz gwarancję oryginalności oraz swobodę wyboru dogodnej metody dostawy i formy płatności, w tym możliwość zakupu w formie leasingu, płatności ratalnej czy za pobraniem, pod wskazanym adresem.

pixel