Darmowa dostawa od 399,00 zł

Szlifierka mimośrodowa akumulatorowa

( ilość produktów: 33 )

Akumulatorowe szlifierki mimośrodowe wykorzystywane są do precyzyjnego oraz zgrubnego szlifowania powierzchni płaskich i lekko zakrzywionych. Dzięki prostocie działania idealnie sprawdzają się w rękach domowego majsterkowicza, jak i warsztatowego profesjonalisty. Akumulatorowe szlifierki mimośrodowe najczęściej wykorzystuje się do wszelkiego rodzaju odróbki powierzchni drewnianych, ale można spotkać je też w niektórych lakierniach samochodowych.

Szlifierka mimośrodowa z zasilaniem akumulatorowym, znana również jako szlifierka orbitalna, działa na zasadzie ruchu mimośrodowego, który pozwala na precyzyjne szlifowanie i wykańczanie różnych powierzchni.

Szlifierka mimośrodowa zasilana jest za pomocą wbudowanego akumulatora litowo-jonowego lub innego rodzaju akumulatora. Ten akumulator dostarcza energii do silnika elektrycznego zamontowanego w narzędziu.

Silnik elektryczny wewnątrz szlifierki jest odpowiedzialny za generowanie ruchu mimośrodowego. Jest to ruch obrotowy wokół osi centralnej, który jest jednocześnie ekscentryczny (stąd nazwa "mimośrodowa"). Ten ruch mimośrodowy jest przekazywany do tarczy szlifierskiej

Szlifierki mimośrodowe akumulatorowe - zastosowanie?

Urządzenie to łączy w sobie ruch obrotowy stopy szlifierskiej z ruchem oscylacyjnym, dzięki czemu możemy wykorzystywać je do szlifowania zgrubnego. Akumulatorowe szlifierki mimośrodowe możemy podzielić na: szlifierki z ruchem obrotowym niewymuszonym oraz szlifierki mimośrodowe z ruchem wymuszonym. Szlifierki mimośrodowe z ruchem niewymuszonym charakteryzują się prostą obsługą niewymagającą dużego doświadczenia operatora. Urządzenia te wykorzystują ruch odśrodkowy do wprawienia stopy szlifierskiej w ruch, dzięki czemu siła polerowania nie wzrasta wraz z siłą docisku, a wręcz przeciwnie. Akumulatorowe szlifierki mimośrodowe z wymuszonym ruchem obrotowym charakteryzują się zastosowaniem specjalnej przekładni, która wymusza ruch obrotowy nawet podczas mocnego docisku urządzenia. Modele te sprawdzają się świetnie podczas szlifowania zgrubnego.

Szlifierka mimośrodowa akumulatorowa - dla kogo?

Szlifierka mimośrodowa akumulatorowa to narzędzie, które może być przydatne dla różnych grup osób i w różnych zastosowaniach. Rzemieślnicy, stolarze i artyści zajmujący się pracą na drewnie lub innych materiałach mogą korzystać z tego narzędzia do tworzenia gładkich i precyzyjnych powierzchni. Szlifierka mimośrodowa akumulatorowa może być przydatna dla osób zajmujących się majsterkowaniem i pracami hobbystycznymi, takimi jak tworzenie mebli czy ozdób - zapewniając gładkie wykończenie. Ze względu na swoją mobilność i brak konieczności podłączenia do prądu, szlifierka mimośrodowa akumulatorowa może być przydatna dla osób pracujących na zewnątrz, na przykład w ogrodach, przy obróbce drewna lub przy pracach konserwacyjnych

Jaką akumulatorową szlifierkę mimośrodową wybrać?

Przy wyborze akumulatorowych szlifierek mimośrodowych dostępnych w ofercie Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis należy zwrócić uwagę na takie parametry jak: moc urządzenia, średnica tarczy szlifierskiej, liczba oscylacji na minutę oraz mimośrodowość szlifierki – oznacza ona wielkość wychylenia tarczy w stosunku do jej osi. Oferta Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis łączy w sobie wszystkie wymagania sprzętowej tej grupy urządzeń z możliwościami technicznymi, przekładającymi się na wysokie rezultaty pracy z użyciem akumulatorowych szlifierek mimośrodowych.

W wielu modelach szlifierek mimośrodowych z zasilaniem akumulatorowym istnieje możliwość regulacji prędkości obrotowej tarczy. Dzięki temu użytkownik może dostosować narzędzie do konkretnej pracy i rodzaju materiału, który jest obrabiany.

Szlifierka mimośrodowa akumulatorowa na Domitech.pl

Wszystkie narzędzia akumulatorowe oferowane przez sklep Domitech - to narzędzia z oryginalnej dystrybucji, które posiadają pełną gwarancję i zapewniają odpowiednie osiągi. Wśród szlifierek akumulatorowych mimośrodowych znajdziemy produkty takich marek jak AEG, Black & Decker, Bosch Professional, Bosch, DeWALT, Dedra, Festool, Graphite, Hitachi HiKOKI, Makita, Metabo, Ryobi oraz Stanley Fatmax.

pixel