Darmowa dostawa od 99,00 zł

Młotowiertarka Makita

( ilość produktów: 76 )

Młotowiertarki Makita to elektronarzędzia Japońskiego producenta, który wykonuje swoje produkty z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia im doskonałe osiągi podczas najcięższych zadań. Młotowiertarki Makita odnajdują się w rękach profesjonalnych rzemieślników oraz amatorów. W poniższej ofercie sklepu Domitech znajdziesz Młot udarowy Makita, który spełni Twoje oczekiwania i pomoże podczas prac związanych remontami oraz budowami, gdzie konieczne będzie wiercenie i wyburzanie.

młotowiertarka makita

Młotowiertarka Makita to niezależnie od źródła zasilania - wydajne narzędzie do pracy w betonie, które idelalnie spisze się w profesjonalnych zastosowań, jak i mniej wymagających pracach remontowych.

Młotowiertarka Makita - sposób działania

Młotowiertarka Makita to elektronarzędzie, które zbudowane jest w sposób umożliwiający pracę narzędzia na trzy sposoby. Jak wskazuje sama nazwa urządzenia, musi ono pełnić funkcję młota. Młotowiertarki oparte są o system pneumatyczny, który zasilany jest niewielkim kompresorem umieszczonym wewnątrz urządzenia, który powoduje szybkie poruszanie się zamocowanego szpica lub przecinaka wzdłuż własnej osi. W przypadku trybu wiercenia z funkcją udaru Młotowiertarka również oparta jest o powyższy system, z taką różnicą, że zamocowane wiertło w uchwycie szybkomocującym może dodatkowo obracać się wokół własnej osi. Skorzystanie z obu systemów sprawia, że specjalnie wzmocnione wiertło poprzez obracanie się, skrawa obrabiany materiał, oraz przez ruch posuwisty wzdłuż swojej osi, dodatkowo skuwa urobek. Młotowiertarki Makita za pomocą dźwigni zmiany trybu można poskromić, wyłączając im funkcję pneumatycznego udaru, co pozwoli na pracę z miękkim i kruszącym się materiałem. Dzięki zastosowaniu specjalnego adaptera lub uchwytu wiertarskiego możemy w urządzeniu zamocować zwykłe wiertło, co pozwoli na pracę z młotem udarowym, jak ze zwykłą wiertarką.
   mlotowiertarka-makita
     
 mlot-udarowo-obrotowy-makita  

Do jakich zadań będziemy potrzebować Młotowiertarki Makita

Młotowiertarka Makita dzięki swojej uniwersalności przystosowana jest do prac w twardych materiałach jak kamień, cegła, beton oraz beton zbrojony, ale także w drewnie i metalu. Najczęściej spotkamy ją podczas prac ogólnobudowlanych, gdzie wykorzystywana jest do wykonywania wiercenia z wysoką precyzją, otworów o różnych rozmiarach i zastosowaniu. Makita Młotowiertarka sprawdzi się podczas prac remontowych, gdzie pomoże podczas wykonywania otworów pod karnisze, szafki wiszące, systemy sufitów podwieszanych, a nawet obrazów. Młotowiertarka dzięki możliwości zablokowania obrotów wiertła i zastosowaniu szpikulca lub przecinaka może posłużyć jako młot udarowy, który pozwoli na wyburzanie oraz podkuwanie. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale podczas konieczności burzenia ścian działowych, podkuwania płytek i ceramiki oraz pozostałości kleju, na który były przymocowane. Urządzenie z założonym przecinakiem pozwoli również na wyrównywanie różnych powierzchni lub tworzenia bruzd na instalacje elektryczne. Młotowiertarki Makita mogą również pomóc podczas wykonywania otworów w miękkich materiałach. Funkcja wyłączenia udaru pozwoli nie tylko na obrabianie takich artykułów jak drewno, plastik oraz wiele inny tworzyw sztucznych, ale również na wiercenie w różnych stopach metali, jak aluminium oraz stal. Zapewnia to wyjątkową uniwersalność młotowiertarce, co pozwoli użytkownikowi na pracę pod względem wielu płaszczyzn za pomocą jednego urządzenia.
     

Makita młotowiertarki z SDS Max czy SDS Plus

Wybór systemu mocowania wiertła pomiędzy SDS Max a SDS uzależniony będzie przede wszystkim od funkcji i zadań, jakie będzie musiało pełnić elektronarzędzie, jednak w obu przypadkach sprawdzi się doskonale podczas obrabiania twardych materiałów. W przypadku wierteł SDS Max średnica uchwytu wynosi 18 mm, co przekłada się na wysoką trwałość oraz wydajność. Wiertła z tym mocowaniem konstruowane są do naprawdę trudnych zadań. Średnica wierteł SDS Plus nie przekracza 10 milimetrów, sprawia, że są one bardziej uniwersalne, a przede wszystkim znacznie tańsze od wierteł SDS Max.

 

Sprawdź ofertę młotowiertarek Makita z uchwytem SDS Plus

Sprawdź ofertę młotowiertarek Makita z uchwytem SDS Max

   mlotowiertarka-makita
     

Młotowiertarka Makita - dlaczego warto postawić na tą markę

Makita młotowiertarka, jako jeden z pionierów elektronarzędzi na rynku, produkuje swoje narzędzia z zachowaniem wysokiej jakości precyzji oraz materiałów, które sprawiają, że urządzenia osiągają fantastyczne parametry podczas wykonywanych zadań. Producent skonstruował przekładnie swojego urządzenia w taki sposób, aby pochłaniała znaczną ilość wibracji, które powstają podczas pracy. Najnowsze młotowiertarki Makita wyposażone są w doskonałe sprzęgło, które podczas zablokowania się wiertła zapewnia bezpieczeństwo użytkownika. Operator również ma możliwość precyzyjnego ustawienia dłuta, dzięki wielopozycyjnemu systemowi. Każda młotowiertarka Makita, pomimo doskonałego wykonania, objęta jest gwarancją zabezpieczającą konsumenta, która może zostać przedłużona do 3 lat.
     

Młotowiertarka Makita jakie parametry są najbardziej kluczowe

Zakup młotowiertarki Makita powinien być przemyślany i dostosowany do naszych potrzeb, ponieważ zakup zbyt mocnego urządzenia narazi nas na niepotrzebne koszty. Skupiając się na najbardziej kluczowych parametrach jak moc urządzenia, która w głównej mierze odpowiedzialna jest za wytrzymałość silnika elektronarzędzia, oraz prędkości obrotowej i ilości udarów, które są odpowiedzialne za osiągi urządzenia, dokonamy wyboru, z którego będziemy zadowoleni. Dlatego, jeżeli będziemy korzystać z młotowiertarki Makita sporadycznie lub do lżejszych prac remontowych, powinniśmy celować w narzędzie o mocy zbliżonej do 500 W, prędkości obrotowej około 2100 obrotów na minutę i częstości  4800 udarów na minutę. W sytuacji, kiedy nasze elektronarzędzie będzie pracowało bardzo często, powinniśmy postawić na bardziej wydajne narzędzie, o mocy powyżej 800 W, która pozwoli na bardziej wydajną pracę. Kolejnym istotnym parametrem jest sposób zasilania urządzenia. Młotowiertarka akumulatorowa Makita pozwoli na pracę w miejscach pozbawionych dostępu do prądu oraz nie będzie nas ograniczać długość przewodu. Dodatkowym atutem jest mniejsza głośność urządzenia, co również wpłynie na komfort pracy. W przypadku zasilania sieciowego mamy pewność, że urządzenie będzie pracować cały czas z pełną mocą i nie będziemy musieli wymieniać i ładować akumulatorów.
   mlotowiertarka-akumulatorowa-makita

Młotowiertarka Makita - Domitech.pl pomaga wybrać elektronarzędzie

Sklep Domitech pomoże z wyborem odpowiedniej młotowiertarki Makita, względem Twoich oczekiwań oraz zapotrzebowania. Kupując młotowiertarkę Makita, masz pewność, że zakupione elektronarzędzie będzie objęte pełną gwarancją producenta. W ofercie Domitech.pl znajdziesz młotowiertarki akumulatorowe Makita oraz te, które są zasilane sieciowo za pomocą prądu naprzemiennego.

 

pixel