Przyssawka do płytek

( ilość produktów: 53 )

Przyssawka do płytek to akcesoria glazurnicze, które są swoistym wsparciem w pracy glazurników podczas układania płytek. Dzięki nim możliwa jest swobodna manipulacja płytką oraz jej komfortowe przenoszenie z jednego miejsca w drugie. Na rynku jest wiele rodzajów przyssawek do płytek. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu przyssawek do płytek? Przeczytaj poniższy tekst, aby dowiedzieć się więcej na temat rodzajów, zastosowań oraz zasady ich działania. Ponadto możesz sprawdzić bogatą ofertę przyssawek do płytek na Domitech.pl!

Przyssawka do płytek - zasada działania

Przyssawki do płytek to stosunkowo proste narzędzia. Pojedyncze przyssawki w uproszczeniu zbudowane są z korpusu, dźwigni oraz gumowej stopy. Aby skorzystać z przyssawki należy na czystą płytkę przyłożyć przyssawkę i pociągnąć dźwignię. W trakcie tego procesu gumowa stopa zostaje przyssana do powierzchni płytki, dzięki czemu możliwa jest dalsza manipulacja płytki.

Przyssawka do płytek - rodzaje

Na rynku oraz w ofercie Domitech.pl znajdują się przyssawki w różnych wariantach. Od tych najbardziej podstawowych, aż po profesjonalne przyssawki do glazury.

  • Podstawowe przyssawki do płytek posiadają wyżej wymienioną budowę, niewielkie wymiary oraz stosunkowo mały udźwig. W ofercie znajdują się także wariacje tego rodzaju przyssawek. Mogą występować one w wersji podwójnej lub potrójnej. Wówczas zwiększają się wymiary samego akcesorium, ale także zwiększony zostaje udźwig takich przyssawek. Ponadto manipulacja płytką, do której przyssana jest przyssawka jest o wiele łatwiejsza, dzięki czemu nałożenie kleju, bądź jej prawidłowe umiejscowienie jest o wiele łatwiejsze. Podstawowa przyssawka do płytek charakteryzuje się udźwigiem do około 30-40kg.
  • Profesjonalna przyssawka do płytek to przyssawki, które charakteryzują się niewielką wagą oraz lepszymi materiałami użytymi do ich produkcji (w porównaniu do ich podstawowych odpowiedników). Wraz ze zmianą materiałów i technologii produkcji diametralnie zwiększa się też udźwig takiej przyssawki. Profesjonalne przyssawki charakteryzują się udźwigiem wynoszącym około 80-110kg.

Czy warto kupować profesjonalne przyssawki do płytek?

W przypadku kiedy mamy do czynienia z amatorskim kładzeniem glazury o niewielkich rozmiarach, podstawowe przyssawki wystarczą, aby sprostać czekających na nie zadaniom. Po skończonej pracy z reguły zostaną odłożone na półkę w warsztacie lub magazynku. Jeśli natomiast glazura kładziona jest zawodowo, wówczas jest to niezbędna rzecz. Profesjonalna przyssawka do płytek gwarantuje odpowiednie trzymanie nawet dużych płytek. Zapewnione jest bezpieczeństwo nie tylko materiału zleceniodawcy, ale także bezpieczeństwo glazurnika. Płytki posiadają ostre krawędzie przez co mogą stanowić duże zagrożenie w przypadku wyślizgnięcia się z rąk.

Jak działa przyssawka wibracyjna do płytek?

Przyssawka wibracyjna do płytek to z reguły urządzenie akumulatorowe. Jego budowa nieznacznie różni się od podstawowych, klasycznych przyssawek do glazury. Różnicą jest tutaj mechanizm wibracyjny zasilany akumulatorowo. Aby skorzystać z wibracyjnej przyssawki dp płytek należy przyssać ją do płytki oraz włączyć zasilania. Wówczas przyssawka rozpocznie wibrować, w wyniku czego klej pod płytką zostanie równomiernie rozprowadzony. Wibrowanie pozwala także na wyrzucenie spod powierzchni płytki większości pęcherzyków powietrza.

Kiedy warto inwestować w przyssawkę wibracyjną do płytek?

Przyssawka wibracyjna do płytek to przydatne narzędzie dla osób, które samodzielnie chcą położyć glazurę w dużej ilości pomieszczeń (np. w nowo wybudowanym domu). Narzędzie to z powodzeniem może zostać wykorzystane także w pracy glazurników, którzy zawodowo zajmują się układaniem płytek. Korzystanie z wibracyjnych przyssawek do płytek sprawi, że klej będzie odpowiednio rozprowadzony. Dodatkowo powietrze znajdujące się pod płytką zostanie w większości wypchnięte spod jej powierzchni. Wibracyjna przyssawka do glazury przyspiesza proces kładzenia płytek, pozwalając na wykonanie większej ilości zleceń w ciągu roku.

/gfx/pol/menu_buttons3.js.gzip?r=1732099131 pixel