Wiadro glazurnicze

( ilość produktów: 11 )

Wiadro budowlane to nieodłączny element każdego pracownika budowlanego. Na rynku istnieje wiele rodzajów wiader, które mają różne przeznaczenia. Jedne z nich służą do ciężkich prac związanych z wynoszeniem gruzu poremontowego, jedne do lżejszych prac jakim jest np. proces fugowania. Wiadro glazurnicze towarzyszy zawsze podczas procesu fugowania. Dzieje się tak głównie ze względu na fakt nietypowej konstrukcji wiadra oraz możliwości jakie ono oferuje. Sprawdź poniższy wpis aby dowiedzieć się więcej na temat narzędzia jakim jest wiadro do fugowania!

Wiadro glazurnicze - zastosowanie

Wiadro glazurnicze często określane jest jako wiadro do fugowania. Przy jego pomocy możliwe jest sprawne wykonanie procesu fugowania. Wiadro to posiada charakterystyczny, prostokątny kształt. Oprócz kształtu, od zwykłego wiadra różni się także rolkami osadzonymi na jego górnej krawędzi. Rolki te mają za zadanie odciśnięcie nadmiaru wody z gąbek glazurniczych wykorzystywanych w procesie fugowania. Część oferowanych wiader posiada także dedykowaną kratkę wykonaną z tworzywa, którą wkłada się do środa wiadra. Kratka z tworzywa ma takie samo zadanie jak rolki tj. odciśnięcie wody z gąbki do fugowania. Niektóre z wiader glazurniczych posiadają także kółka lub rolki zamocowane na zewnątrz obudowy, które poprawiają mobilność tych wiader. Pozwalają one bowiem na swobodne przesuwanie wiadra z wodą po posadzce.

Wiadro do fugowania - zalety

Wiaderko do fugowania posiada wiele zalet. Są nimi m.in: fakt posiadania rolek do odciskania wody z gąbek glazurniczych, duża pojemność, prostokątny kształt, wygodny uchwyt do przenoszenia wiadra. Niektóre z wiader jak wcześniej określono posiadają także kółka lub rolki prowadzące ułatwiające przesuwanie wiadra po posadzce w miejscu pracy.

Dlaczego warto kupić wiadro glazurnicze?

W przypadku wykonywania dużej ilości prac związanych z wypełnianiem spoin między płytkami warto zaopatrzyć się w wiadro glazurnicze. Usprawnia ono prace glazurnicze m.in pozwalając skutecznie odcisnąć wodę z gąbek glazurniczych. Ta prozaiczna czynność pozytywnie wpływa na odciążenie glazurnika podczas procesu fugowania. Prostokątny kształt wiadra pozwala na swobodne zamoczenie pacy do fugowania bez obaw o to, że paca może w jakimś stopniu się w nim nie zmieścić. Kolejnym aspektem, który może zadecydować o zakupie wiadra glazurniczego jest jego duża pojemność. Dzięki temu można wlać do niego odpowiednio dużo wody.

Różnica między wiadrem budowlanym a wiadrem glazurniczym

Wiadro budowlane posiada inny kształt. Jest ono owalne. Z reguły wykonane jest z innego rodzaju materiału, ponieważ ma ono inne przeznaczenie. Wiadro budowlane można wykorzystać m.in. do wynoszenia gruzu, odpadów budowlanych oraz innych ciężkich materiałów. W tego rodzaju wiadrach możliwe jest urobienie masy tynkowej, cementowej, zaprawy murarskiej i innych mas. Wiadro do mycia fugi ma inne przeznaczenie, przez co wrzucenie do niego gruzu lub innych materiałów mogłoby doprowadzić do jego zniszczenia. Do wiadra glazurniczego wlewana jest woda, która jest niezbędnym elementem podczas fugowania. Konstrukcja wiadra jest prostokątna, co umożliwia osadzenie rolek na jego górnej krawędzi, które mają za zadanie odcisnąć wodę z gąbek glazurniczych.

Wiadra glazurnicze w sklepie Domitech

Sprawdź ofertę na Domitech.pl i wybierz wiadro glazurnicze, które spełni Twoje oczekiwania. Kupując w Domitech masz pewność, że dostarczony sprzęt jest oryginalny i pochodzi z oficjalnych źródeł dystrybucji. Dzięki temu masz pewność, że sprzęt objęty jest pełną, deklarowaną gwarancją producencką, a Ty możesz liczyć na profesjonalne doradztwo oraz wsparcie pozakupowe. Ponadto kupując w Domitech możliwy jest dogodny wybór rodzaju płatności. Sprawdź i wybierz sprzęt z naszej oferty!

/gfx/pol/menu_buttons3.js.gzip?r=1732099131 pixel