Gilotyna do paneli
Jednym z najlepszych rozwiązań do odpowiedniego przygotowania się do wybranego rodzaju zlecenia, bądź pracy jest wyposażenie się w odpowiednie narzędzia. W przypadku pracy z panelami podłogowymi warto zainteresować się narzędziem jakim jest gilotyna do paneli. Narzędzie to jest niewielkich rozmiarów. Charakteryzuje się niewielką wagą oraz intuicyjną, prostą obsługą. Gilotyna do cięcia paneli to praktyczne narzędzie ręczne, wykorzystujące ostrze oraz mechanizm dźwigni, który ułatwia modyfikację długości paneli podłogowych.
Gilotyna do cięcia paneli - zastosowanie
Gilotyna do cięcia paneli jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest do mechanicznej obróbki paneli podłogowych, czyli krótko mówiąc, do cięcia. Panele podłogowe można uciąć szlifierką kątową z założoną tarczą do tworzyw sztucznych lub drewna, skorzystać z wyrzynarki elektrycznej z brzeszczotami do drewna, a także można skorzystać z multitoola, jednak korzystanie z tego ostatniego będzie najmniej wygodnym rozwiązaniem. W przypadku cięcia wyżej wymienionymi elektronarzędziami w procesie cięcia będzie występował dym i kurz. Gdy chcemy uniknąć powstawia pyłu i kurzu, którego nikt nie jest zwolennikiem wówczas warto wyposażyć się w narzędzie jakim jest gilotyna do cięcia paneli.
Co można ciąć gilotyną do paneli?
Gilotyną do paneli można ciąć panele podłogowe, które spełniają parametry techniczne gilotyny do cięcia paneli. W głównej mierze dotyczy to rodzaju materiału z jakiego wykonane są panele oraz ich grubość. Z reguły gilotyną można ciąć:
- Panele podłogowe
- Panele winylowe
- panele PCV
- Podłogi laminowane
Jak działa gilotyna do paneli?
Gilotyna do cięcia paneli to ręczne, stacjonarne narzędzie, o stosunkowo niewielkich rozmiarach oraz małej wadze. Narzędzie to nie potrzebuje zasilania sieciowego, ponieważ do cięcia wykorzystywany jest mechanizm dźwigni, na końcu której zamocowany jest zaokrąglony nóż tnący. Występujący mechanizm dźwigni generuje dużą siłę cięcia, która pozwala na precyzyjne, łatwe, szybkie oraz bezpyłowe cięcie paneli podłogowy pod wybranym kątem. Korzystając z tego rodzaju narzędzia nie będą potrzebne także słuchawki chroniące uszy operatora, ponieważ nie jest generowany duży hałas podczas cięcia. Panele mogą być przycięte zarówno wzdłuż, jak i wszerz, dlatego narzędzie to często wykorzystywane jest podczas remontów.
Jak dobrać właściwą gilotynę do paneli?
Narzędzie to jak każde inne powinno spełniać podstawowe jego zadanie. Zaopatrując się w gilotynę do paneli należy zwrócić uwagę czy panele, które Klient ma do przycięcia mieszczą się w parametrach pozwalających na ich przycięcie za pośrednictwem narzędzia, które wybiera. Jeśli narzędzie do cięcia pozwala na przecięcie paneli o maksymalnej grubości do 8mm, a Klient chce przyciąć panele o grubości 10mm, wówczas należy rozważyć narzędzie o charakterystyce, które pozwoli na przycięcie wybranych przez Klienta paneli. Drugą kwestią jest też rodzaj ciętego materiału. Jeśli charakterystyka paneli odbiega od możliwości cięcia danej maszyny, wówczas są dwie możliwości. Albo kupić taką maszynę i poeksperymentować lub wybrać gilotynę do paneli, która w swojej charakterystyce posiada informację o możliwości cięcia danego rodzaju materiału.
Czy warto kupić gilotynę do paneli?
Wybór ten nie jest do końca oczywisty. Zależy to od wielu czynników. Gilotyna do paneli pozwala na cięcie paneli wzdłuż i wszerz bez pyłu, bez większego hałasu, o grubości paneli podanej w jej parametrach technicznych. Jeśli wszystkie wyżej wymienione czynniki są spełnione, to wówczas warto rozważyć takie narzędzie. Jeśli jednak Klient posiada wyrzynarkę, szlifierkę kątową, bądź multitoola, a paneli podłogowych do przycięcia jest kilka sztuk, wówczas należy indywidualnie ocenić, czy zakup takiego narzędzia jest konieczny.
Gilotyna do paneli w sklepie Domitech
W ofercie naszego sklepu stacjonarnego oraz sklepu internetowego Domitech.pl - oferujemy gilotyny do paneli marki WolfCraft z zakresem cięcia do 465mm szerokości, które zapewniają szybkie, bezpieczne cięcie dzięki specjalnej geometrii ostrza. Antypoślizgowe stopki w podstawie uniemożliwiają gilotynie przesuwanie się narzędzia po powierzchni, na której została ona położona. Gilotyny te pozwalają na cichą pracę bez generowania pyłu w procesie cięcia.