Darmowa dostawa od 399,00 zł

Wiertarka pneumatyczna

( ilość produktów: 1 )

Wiertarka pneumatyczna, to lekkie, pozbawione silnika elektrycznego urządzenie, wykorzystujące do wykonywania swojej pracy sprężone powietrze. Dlatego do działania wykorzystuje zewnętrzny kompresor, który musi cechować się dużą wydajnością. Wiertarka pneumatyczna dedykowana jest głównie dla osób oraz zakładów, które wykonują nie przerwanie swoją pracę związaną z produkcją, serwisem oraz naprawami.

wiertarka pneumatyczna

Wiertarka pneumatyczna to narzędzie zasilane sprężonym powietrzem, które idealnie nadaje się do pracy w warsztacie samochodowym lub zakładach wykorzystujących sprężarki/kompresory.

Wiertarka pneumatyczna - działanie i zastosowanie

Wiertarka pneumatyczna swoje działanie opiera na sile napędowej, jaką jest sprężone powietrze podawane za pomocą przewodu łączącego ją z kompresorem ciśnieniowym. Urządzenia cechujące się obecnością dedykowanego przyłącza na wąż ciśnieniowy, całą swoją moc zawdzięczają specjalnie zbudowanemu rotorowi z wytrzymałymi łopatkami, które są pchane strumieniem powietrza, tym samym wprowadzając wrzeciono w ruch obrotowy. Wiertarki pneumatyczne swoje zastosowanie znajdują w wielu gałęziach przemysłu, najczęściej podczas produkcji, a nawet w przydomowych garażach. Urządzenia sprawdzą się wszędzie tam, gdzie występują trudne warunki, jak wilgoć oraz pył. Małe gabaryty oraz waga wiertarek pneumatycznych sprawiają, że są idealne dla osób wykonujących nieustanną pracę, zwłaszcza na halach produkcyjnych.

Zalety wiertarki pneumatycznej

Wiertarka pneumatyczna to elektronarzędzie, pozbawione elektrycznego silnika, który podczas pracy w trudnych warunkach jest bardziej podatny na uszkodzenia, spowodowane przez  takie czynniki, jak pył i wilgoć. Dodatkowo podczas pracy z trudniejszymi w obróbce materiałami urządzenie nie będzie się przegrzewać, co często ma miejsce w urządzeniach elektrycznych. Problem najczęściej występuje podczas ciągłej pracy, jednak zawsze skutkuje tym samym - uszkodzeniem silnika elektrycznego. Wiertarka pneumatyczna, dzięki pozbawieniu jej elektroniki jest również lżejsza, co znacząco poprawia komfort ciągłej pracy. Posiadają również bardziej smukłą budowę, co ułatwia jej pracę w trudno dostępnych i ciasnych miejscach. Ze względu na swoją prostą konstrukcję, wiertarka pneumatyczna jest również tańsza od wiertarek elektrycznych, pomimo zastosowania znacznie lepszej jakości materiałów.

Wiertarka pneumatyczna Metabo DB 10

Parametry wiertarki pneumatycznej

Wybór wiertarki pneumatycznej nie będzie się specjalnie różnił od wyboru tej, zasilanej prądem elektrycznym. Mimo wszystko, warto jest zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które pozwolą na lepsze dopasowanie urządzenia do naszych kryteriów oraz zadań, jakie będzie musiało wykonać. Do parametrów, na które musimy zwrócić uwagę, należą:

  • Prędkość obrotowa - czyli jeden z najważniejszych kryteriów podczas wyboru elektronarzędzia. Producenci oferują szeroki przedział tych wartości, jednak pamiętajmy, że większa prędkość, nie musi oznaczać lepszego urządzenia. Na przykład do wiercenia w twardych materiałach, najlepszym wyborem będą urządzenia z mniejszą wartością - około 800 obr./min.
  • Kształt urządzenia - zwracając uwagę na tą cechę wiertarki pneumatycznej, mamy możliwość lepszego dopasowania urządzenia do naszych potrzeb. Urządzenia dzielimy na:
    • Wiertarka pneumatyczna prosta -  najtańszy wariant, jednak posiadający swoich przeciwników, ze względu na mniej ergonomiczny kształt.
    • Wiertarka pneumatyczna pistoletowa - najbardziej przypominająca klasyczną wiertarkę, najczęściej wybierana, ze względu na ergonomię pracy.
    • Wiertarka pneumatyczna kątowa - dzięki swojej specyficznej budowie, sprawdzi się podczas pracy w trudno dostępnych miejscach.
  • Waga urządzenia - wybierając narzędzie do ciągłej pracy, warto jest wybrać te, które posiada trwałe i lekkie elementy. Znacząco zmniejszy to wagę wiertarki, co pozwoli na wygodną i efektywną pracę.
Mężczyzna wierci przy użyciu wiertarki pneumatycznej Metabo

Dobieranie wiertarki pneumatycznej

Inwestycja w wiertarkę pneumatyczną opłaci nam się w momencie kiedy posiadamy już kompresor oraz inne narzędzia zasilane sprężonym powietrzem. Urządzenie przeznaczone dla osób, które wykonują swoją pracę przynajmniej regularnie, a przede wszystkim niemalże bezustannie. Ważny jest dobór wiertarki pneumatycznej pod względem jej cech budowy, do określonych czynności. Wybierając wiertarkę pneumatyczną do prostej, sporadycznie wykonywanej pracy, możemy zdecydować się na wiertarkę prostą. Jeżeli nasza praca będzie opierać się na pracy w trudno dostępnych miejscach, powinniśmy zastanowić się nad wiertarką pneumatyczną kątową. Wybór wiertarki o klasycznym, pistoletowym kształcie sprawdzi się, kiedy pracujemy na otwartej przestrzeni, gdzie mamy do wykonania dużą ilość pracy. Ergonomia tego typu wiertarki pozwoli na komfortowe wykonywanie pracy przez długi czas, bez efektu zmęczenia ręki operatora.

Wiertarka pneumatyczna

W ofercie naszego sklepu oferujemy wiertarki pneumatyczne zasilane sprężonym powietrzem - w pełni oryginalne i pochodzące z oficjalnej dystrybucji. Kupując wiertarkę pneumatyczną z naszej oferty - masz pewność gwarancję producenta, bezpiecznej wysyłki oraz swobodę wyboru metody płatności i formy dostawy.

pixel