Darmowa dostawa od 399,00 zł

Wera Joker 6004

( ilość produktów: 7 )

Wera Joker 6004 to samonastawny klucz płaski. Wykonany jest z wysokojakościowej stali. Zabezpieczony jest powłoką antykorozyjną, dzięki czemu może być używany w trudnych warunkach. Geometria klucza jest odpowiednio zaprojektowana. Pozwala to na przenoszenie dużych momentów obrotowych. Przeznaczony jest do połączeń śrubowych w niemalże każdej branży. Każdy klucz samonastawny Wera 6004 zastępuje przynajmniej 4 klucze płaskie, bądź klucze płasko oczkowe. Wszystko za sprawą odpowiednio zaprojektowanej głowicy klucza.

Samonastawny klucz płaski Wera Joker 6004

Klucz Wera Joker 6004 wykonany jest z wysokojakościowej stali chromowo-molibdenowej. Stal ta pozwala na przenoszenie przykładanej siły do klucz na jego głowicę ze szczękami, a dalej na śrubę bądź łeb śruby. Klucz pokryty jest warstwą antykorozyjną w postaci powłoki chromowo-niklowej. Takie rozwiązanie wydłuża żywotność klucza oraz jego elementów eksploatacyjnych.

 

Zalety Wera Joker 6004

Samonastawny klucz Wera charakteryzuje się bezstopniową regulacją. Oznacza to tyle, że operator nie musi kręcić żadnym "ślimakiem" aby rozewrzeć szczęki klucza. W przypadku klucza nastawnego Wera jedna szczęka jest nieruchoma, druga natomiast przesuwa się w prowadnicach pozwalając na zwiększenie bądź zmniejszenie rozstawu szczęk i pracę z połączeniem śrubowym, bez konieczności szukania w torbach narzędziowych wielu narzędzi ręcznych w postaci kluczy płaskich o odpowiednich rozmiarach.

Kolejną zaletą Wera Joker 6004 jest projekt głowicy wraz ze szczękami klucza samonastawnego. Głowica klucza jest ruchoma. Pozwala na dopasowanie jej do do aktualnie wykonywanej pracy. W zależności od trudności dojścia do połączenia śrubowego można skorzystać ze specjalnie zaprojektowanych wcięć w szczękach klucza, bądź chwycić łeb śruby lub nakrętkę w szczęki klucza. Szczęki klucza niezależnie od stopnia ich rozwarcia są do siebie zawsze równoległe. Pozwala to na chwycenie śruby bądź nakrętki całą powierzchnią stykową, dzięki czemu zminimalizowane zostaje ryzyko wyślizgnięcia się klucza ze śruby.

Podczas procesu odkręcania bądź przykręcania nakrętek lub śrub nie ma konieczności zdejmowania klucza z łba, ponieważ kręcąc kluczem szczęki kluza rozszerzają się przy udziale sprężyny i pozwalają na swobodne przeprowadzenie operacji w wygodny sposób.

 

Jakie klucze Wera?

Klucze Wera Joker 6004 występują w sześciu rozmiarach:

  • Wera Joker 6004 w rozmiarze XS - jest to najmniejszy klucz samonastawny. Pozwala na pracę z połączeniami śrubowymi. Operację można przeprowadzić na łbach śruby lub nakrętkach o rozmiarach 7-10mm lub od 1/4" do 3/8".
  • Wera Joker 6004 w rozmiarze S - jest to mały klucz samonastawny, który może wykonać pracę w przypadku działań z połączeniami śrubowymi. Rozmiary łbów śrub i nakrętek na jakich może współpracować klucz wynoszą 10-13mm lub od 7/16" do 1/2".
  • Wera Joker 6004 w rozmiarze M - jest to średniej wielkości klucz samonastawny. Przeznaczony jest do połączeń śrubowych, w których łeb śruby bądź nakrętki charakteryzują się wymiarami 13-16mm oraz od 1/2" - 5/8".
  • Wera Joker 6004 w rozmiarze L - to samonastawny klucz, który poradzi sobie z nakrętkami oraz śrubami w rozmiarze 16-19mm oraz id 5/8" - 3/4".
  • Wera Joker 6004 w rozmiarze XL - to duży klucz samonastawny. Pozwala na pracę z połączeniami śrubowymi. Operację można przeprowadzić na łbach śruby lub nakrętkach o rozmiarach 19-24mm lub od 3/4" do 15/16".
  • Wera Joker 6004 w rozmiarze XXL - jest to największy klucz samonastawny z te serii, który może wykonać pracę w przypadku działań z połączeniami śrubowymi. Rozmiary łbów śrub i nakrętek na jakich może współpracować klucz wynoszą 24-32mm lub od 15/16" do 1 1/4".

 

Klucze Wera Joker 6004 z powodzeniem można używać zamiennie do klasycznych śrub bądź nakrętek, a także można używać ich do śrub "calowych" na przykład do śrub z łbem 5/8" można użyć klucza Wera Joker 6004  w rozmiarze L. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć zakupu dodatkowych narzędzi ręcznych. Można określić wówczas klucz samonastawny jako zestaw kluczy.

pixel