Darmowa dostawa od 399,00 zł

Szlifierka stołowa Metabo

( ilość produktów: 10 )

Szlifierki stołowe Metabo to praktyczne elektronarzędzia pozwalające na efektywne szlifowanie, oczyszczanie i polerowanie elementów metalowych oraz nadawanie im kształtu (np. zaokrąglanie krawędzi). Nadają się też do ostrzenia noży, dłut i innego rodzaju narzędzi tnących. Zwykle posiadają dwie tarcze szlifierskie, jednak niektóre modele umożliwiają także założenie taśmy ściernej, dzięki czemu mogą być używane również do obróbki drewna i innych materiałów.

Szlifierka stołowa Metabo - co to?

Szlifierki stołowe Metabo to urządzenia stacjonarne, zasilane prądem o napięciu 230 V i napędzane centralnie umieszczonym silnikiem elektrycznym. Zazwyczaj posiadają obustronnie umieszone tarcze korundowe o różnej gradacji, obracające się z dużą prędkością umożliwiając efektywne zbieranie materiału. Świetnie sprawdzają się przy wykańczaniu krawędzi elementów metalowych, np. podczas usuwania zadziorów pozostałych po cięciu na powierzchni rur czy kątowników.

Posiadają także podpory umożliwiające ustabilizowanie szlifowanych przedmiotów, by zapobiec niekontrolowanemu przesuwaniu się obrabianego materiału. Wyposażone są też w osłony przeciwiskrowe, by zapewnić jak najwyższe bezpieczeństwo podczas pracy.


Stołowa szlifierka Metabo - zastosowania

Szlifierki stołowe Metabo mogą być używane do różnego rodzaju prac związanych z obróbką ubytkową. W zależności od użytych tarcz, mogą być stosowane do usuwania zadziorów i nierówności oraz wygładzania krawędzi. Urządzenia te bardzo dobrze nadają się również do szybkiego ostrzenia dłut, wierteł oraz ostrzy różnego rodzaju. Wiele modeli umożliwia też założenie stalowych szczotek przeznaczonych do usuwania rdzy. Uniwersalne obrabiarki wielofunkcyjne posiadające z jednej strony rolki z pasem szlifierskim umożliwiają dodatkowo użytkowanie ich w charakterze szlifierek taśmowych. Dzięki temu można przy ich pomocy obrabiać nie tylko elementy metalowe, ale także drewniane czy wykonane z tworzyw sztucznych.

 

Szlifierka stołowa, model Metabo DS 200 Plus


Szlifierki stołowe Metabo - rodzaje

Firma Metabo posiada szeroką ofertę szlifierek stołowych, przystosowanych do różnego rodzaju prac. Obok klasycznych modeli z dwiema tarczami, dostępne są także urządzenia uniwersalne, z tarczą po jednej stronie i taśmą ścierną z drugiej.

Szlifierki stołowe Metabo dwutarczowe

Posiadają dwie tarcze o odmiennej ziarnistości przeznaczone do obróbki różnego rodzaju metali. Dzięki podwójnej konstrukcji umożliwiają szybkie przechodzenie od zgrubnej obróbki do wygładzania czy polerowania bez konieczności ciągłej wymiany tarcz.

Metabo szlifierki stołowe tarczowo-taśmowe

To wielofunkcyjne urządzenia, łączące w sobie funkcje klasycznej szlifierki stołowej oraz szlifierki taśmowej. Dzięki konstrukcji pozwalającej na założenie tarczy z jednej strony i taśmy szlifierskiej z drugiej, umożliwiają szeroki zakres zastosowań i nadają się nie tylko do pracy z elementami metalowymi, ale także drewnianymi. Wartym polecenia modelem tego rodzaju urządzenia jest Metabo BS 200 Plus.

Szlifierka stołowa, model Metabo BS 200 Plus


Szlifierki podwójne Metabo - kluczowe parametry

Podczas wyboru właściwego elektronarzędzia warto przyjrzeć się specyfikacji urządzenia. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim kilka najistotniejszych parametrów, mających istotny wpływ na wydajność szlifierki i jej przydatność w warsztacie.

Moc silnika

Moc znamionowa silnika ma bezpośrednie przełożenie na efektywność szlifowania. Im większa moc, tym lepiej urządzenie poradzi sobie z obróbką materiałów o wysokiej twardości. Stołowe szlifierki Metabo o dużej mocy (np. model Metabo DSD 200) będą dobrym wyborem do profesjonalnego użytku i pozwolą skutecznie obrabiać nawet elementy z hartowanej stali. Modele o słabszej mocy (np. Metabo DS 150) mogą być dobrym rozwiązaniem dla domowych majsterkowiczów pracujących z elementami o mniejszej twardości. Produkowane przez firmę Metabo szlifierki stołowe są dostępne w wielu wariantach o mocy od 200 W do 900 W.

Prędkość obrotów

Duże znaczenie dla pracy szlifierki ma prędkość obrotowa na biegu jałowym, wyrażona w liczbie obrotów na minutę. Wysoka prędkość obrotowa sprawia, że szlifowanie przebiega szybko i sprawnie, pozwalając na szybkie wygładzanie poszarpanych krawędzi, zaokrąglanie elementów, czy oczyszczanie z rdzy. Szlifierki stołowe Metabo cechują się przeważnie prędkością na poziomie do 2980 obrotów/min.

Wielkość tarcz

Średnica i szerokość tarcz ma znaczenie przede wszystkim dla wydajności obróbki. Tarcze o większej średnicy i szerszej powierzchni ściernej pozwalają na efektywniejsze obrabianie większych elementów i osiągają wyższą prędkość obrotową. Szlifierki stołowe Metabo są w zależności od modelu przystosowane do użytku z tarczami o średnicy 125,150, 200 i 250 mm.


Metabo szlifierki stołowe podwójne - dodatkowe funkcje

Przy zakupie szlifierki warto zwrócić uwagę na dodatkowe elementy mające znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa pracy. Szlifierki stołowe Metabo oferują szereg praktycznych rozwiązań korzystnie wpływających na oba te czynniki.

Regulowane podpory - umożliwiają wygodne oparcie szlifowanego elementu zachowując pełną kontrolę nad procesem obróbki.

Osłony przeciwiskrowe - skutecznie zapobiegają rozpryskiwaniu się iskier chroniąc oczy przed urazami.

Gumowe nóżki - skutecznie tłumią wibracje urządzenia, co przekłada się na stabilne umocowanie szlifierki na stole.

Wyższe modele oferują dodatkowo między innymi zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem, zintegrowane oświetlenie LED czy przyłącze odsysające.


Szlifierki stołowe Metabo w Domitech

W sklepie z profesjonalnymi elektronarzędziami Domitech znajdziesz duży wybór szlifierek stołowych Metabo, w tym wielofunkcyjne modele tarczowo-taśmowe. Wybierz narzędzie o parametrach najlepiej odpowiadających Twoim potrzebom i złóż zamówienie wskazując preferowany sposób dostawy i metodę płatności.

Gwarancja

Zamawiając szlifierkę na naszej stronie internetowej masz pewność, że otrzymasz oryginalne urządzenie podlegające pełnej ochronie gwarancyjnej na warunkach określonych przez producenta.

pixel