Darmowa dostawa od 399,00 zł

Pomiar poziomu

( ilość produktów: 370 )

Wyznaczanie poziomu to niezwykle istotna kwestia podczas wielu prac budowlanych, remontowych, a także przy mniej zaawansowanych pracach w domu. Uzyskanie równoległości/pomiar poziomu czy niwelacja zapewnią dokładność, precyzję oraz spasowanie poszczególnych elementów, pod które mierzony jest poziom.

Pomiar poziomu - narzędzia

W zależności od docelowego wykorzystania prac pomiarowych, do wykonywania pomiarów poziomu wykorzystuje się różne narzędzia. W przypadku wyznaczania pionów i poziomów montowanych małych - najczęściej wykorzystuje się poziomice. To proste narzędzie pozwala na stosunkowo łatwe i dokładne umiejscowienie danego obiektu. W przypadku wyrównywania większych obiektów/elementów na danej powierzchni - lepszym rozwiązaniem okaże się poziomica laserowa, która rzutuje na daną powierzchnię poziomą linię (wiązkę laserową), bez konieczności dodatkowej obsługi. Przy zadaniach wymagających pomiarów poziomu na większych przestrzeniach, najczęściej przy pracach budowlanych - wykorzystuje się niwelatory laserowe i niwelatory optyczne.

Narzędzia do wykonywania pomiarów poziomu i niwelacji:

Dla kogo są narzędzia służące do pomiaru poziomu:

 • Geodeta przy wyznaczaniu terenu
 • Budowlaniec podczas kładzenia fundamentów
 • Tynkarz przy wykańczaniu elewacji z klinkierów
 • Glazurnik przy układaniu płytek
 • Elektryk przy montażu instalacji elektrycznych
 • Wykończeniowiec przy wykonaniu sufitów podwieszanych

Jaki przyrząd do pomiaru poziomu

W zależności od miejsca wykonywania pomiaru poziomu i jego docelowego zastosowania - do podstawowych czynności w domu wystarczą klasyczne poziomice skrzynkowe oraz poziomice laserowe. W przypadku gdy chcemy powiesić równo obraz czy lustro - wykorzystamy poziomica, która umożliwi równą instalację na ścianie. Kiedy chcemy zainstalować więcej obiektów na danej powierzchni - lepsza okaże się poziomica laserowa, która zapewni znacznie szybszą realizację projektu, rzucając wiązkę laserową. Poziomica laserowa idealnie nada się również do prac remontowych, przy takich zadaniach jak wyznaczanie linii montażowej szyn sufitu podwieszanego, czy linii pod bruzdowanie otworu pod instalacje przewodów.

W przypadku profesjonalnych zastosowań, przy poziomowaniu na otwartych przestrzeniach - niezastąpionym rozwiązaniem są niwelatory. Niwelatory poziomu to narzędzia, które pozwalają na uzyskanie dokładnych pomiarów poziomu gruntu/niwelacji terenu.

Zastosowanie narzędzi do pomiaru poziomu:

 • Wyznaczanie równoległości przy wieszaniu elementów
 • Wyznaczanie linii krzyżowych, wiązką laserową pod instalację płytek przez glazurników
 • Wyznaczanie równoległości przy montażu sufitu podwieszanego

Zastosowanie zaawansowanych narzędzi do niwelacji terenu:

 • Wyznaczenia różnicy wysokości punktów pomiarowych
 • Dokładne pomiary na otwartych przestrzeniach do nawet 400 metrów
 • Wyznaczanie równoległości nadproży

Narzędzia do pomiaru poziomu na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu z narzędziami pomiarowymi, do pomiaru poziomu posiadamy Poziomice, Poziomice laserowe, Lasery liniowe, lasery krzyżowe, Lasery 360, Lasery punktowe, Niwelatory laserowe oraz Niwelatory optyczne, takich producentów jak 4Pro, Beiter, Bosch, DeWALT, Leica, Limit, Luna, Makita, Nivcomp, Nivel System, Rubi, STABILA, Stanley Fatmax, Stanley, Topcon, ToughBuilt oraz Wiha.

 

Pomiar poziomu - FAQ

Jak równo powiesić obraz lub lustro?

Narzędziem które umożliwi równe umieszczanie obiektów na ścianie są poziomice i poziomice laserowe. Wyznaczanie poziomu z wykorzystaniem poziomicy zapewni równoległą instalację obiektów i urządzeń.

Jakie jest najbardziej precyzyjne narzędzie do poziomu?

Najbardziej dokładnym narzędziem pomiarowym do mierzenia poziomu są poziomice laserowe z niwelacją, która niweluje niechciany kąt umieszczenia lasera liniowego/krzyżowego na statywie.

Jak wyznaczyć równą linię?

Najlepszym narzędziem do wyznaczania równych linii poziomych i pionowych pod różnego rodzaju instalacje czy montaż obiektów jest poziomica laserowa.

pixel