Darmowa dostawa od 99,00 zł

Kosiarka spalinowa

( ilość produktów: 67 )

Kosiarki spalinowe to urządzenia znane każdemu posiadaczowi ogródka. W ofercie Domitech Sklep i Serwis dostępne są modele o różnych parametrach, wśród których każdy znajdzie narzędzie spełniające jego oczekiwania. Spalinowy system zasilania narzędzia sprawia, że operator nie jest ograniczony przewodem, co przekłada się na większy komfort i swobodę działania oraz bezpieczeństwo – ryzyko potknięcia się o kabel lub jego przecięcie podczas pracy nie istnieje. Kosiarka spalinowe to urządzenie stworzone dla tych osób, którym zależy na sprawnym koszeniu trawników o dużej powierzchni, co związane jest z dużą mocą i solidną konstrukcją tych maszyn.

kosiarka spalinowa

Kosiarka z silnikiem spalinowym oferuje wiele korzyści w porównaniu do kosiarek zasilanych elektrycznie lub akumulatorowo. Narzędzia te są mocne i mobilne - zdatne do pracy na największych przestrzeniach, bez konieczności dostępu do stałego źródła zasilania energii elektrycznej.

Kosiarka spalinowa - moc i mobilność

Kosiarka z silnikiem spalinowym to narzędzie, które oferuje wyższa moc i wydajność co umożliwia szybszą i skuteczniejszą pracę przy koszeniu większych trawników. Kosiarki z silnikiem spalinowym to mobilne, bezprzewodowe narzędzia ogrodnicze, które nie wymagają żadnego stałego podłączenia do źródła zasilania, dzięki czemu można nimi łatwo manewrować na większych obszarach.

Kosiarka spalinowa jest narzędziem odpowiednim dla osób, które posiadają większy trawnik lub ogród o powierzchni powyżej 500 metrów kwadratowych, gdzie kosiarki akumulatorowe lub kosiarki elektryczne sieciowe - nie byłyby wystarczająco wydajne/komfortowe w użytku. Kosiarki spalinowe są zwykle bardziej wydajne i posiadają większą moc w odróżnieniu do narzędzi elektrycznych, co umożliwia szybszą oraz skuteczniejszą pracę przy koszeniu ogrodu.

Kosiarki spalinowe są bardziej wszechstronne niż kosiarki z zasilaniem akumulatorowym  i sieciowym, ponieważ są w stanie radzić sobie z trudnymi warunkami, takimi jak nierówności terenu czy gęsta, wysoka trawa.

Jednakże, kosiarki spalinowe są zwykle większe i cięższe niż od pozostałych, co może być problematyczne dla osób, które mają trudności z prowadzeniem cięższych urządzeń. Ponadto, kosiarki spalinowe powodują emisję spalin i duży hałas, co może być niekorzystne do zastosowań w zabudowanych miejscach, czy wymagających zachowania szczególnej ciszy (sąsiedztwo szkół/szpitali).

Co wyróżnia spalinowe kosiarki do trawy

Korpusy kosiarek spalinowych mogą być wykonane z różnego rodzaju surowców od tworzyw sztucznych poprzez stal aż po aluminium i to od operatora zależy, który z nich najbardziej sprawdzi się w jego ogrodzie. Bez względu na obudowę kosiarki spalinowe doskonale radzą sobie z koszeniem nawet dużych terenów pokrytych wysoką trawą, co podkreśla ich uniwersalność i niezawodność w każdej sytuacji. W ofercie Domitech Sklep i Serwis znajdują się modele z uchwytami pokrytymi gumą bądź innymi materiałami, których właściwości pozwalają absorbować drgania powstające podczas koszenia, co zdecydowanie zwiększa komfort pracy.

Zalety kosiarek spalinowych:

  • duża moc w porównaniu do silników elektrycznych
  • możliwość pracy mobilnej, bez konieczności podłączenia do sieci energetycznej
  • Opcjonalna funkcja posuwu - silnik napędza koła kosiarki

Wady spalinowych kosiarek do trawy:

  • Duży hałas podczas koszenia trawy
  • Duża masa własna urządzenia
  • Konieczność korzystania z zaleceń producenta przy eksploatacji (olej)

Kosiarka spalinowa do trawników, na co zwrócić uwagę

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu kosiarki spalinowej, należy zwrócić uwagę na jej parametry. Domitech Sklep i Serwis posiada w swoim asortymencie duży wybór dwusuwowych i czterosuwowych, benzynowych kosiarek spalinowych, które różnią się od siebie zastosowaniem i oferowanymi możliwościami. Przy wyborze kosiarki spalinowej dobrze jest zacząć od oferowanej przez dany model szerokości koszenia, która informuje o tym, jaką powierzchnię urządzenie jest w stanie skosić przy jednym pchnięciu. Moc silnika kosiarki z silnikiem spalinowym to cecha determinująca wydajność pracy silnika, z jaką działa dana kosiarka spalinowa - należy dobrać urządzenie z mocą odpowiednią do powierzchni koszonego trawnika, częstotliwości koszenia oraz wysokości i gęstości, jaką osiąga trawa. Pojemność zbiornika na ściętą trawę to kolejny aspekt, który powinno się dostosować do powierzchni trawnika. Dobrze dobrany zbiornik umożliwia pracę bez konieczności jej przerywania w celu opróżnienia go. Funkcja regulacji wysokości koszenia kosiarki spalinowej jest istotną opcją, która przekłada się na większą niezawodność i uniwersalność kosiarki spalinowej, dlatego dobrze jest wybrać model posiadający ten mechanizm.

Kosiarka spalinowa - rodzaje silników

W ofercie naszego sklepu posiadamy benzynowe kosiarki spalinowe z silnikami dwu- i  czterosuwowymi. Każdy typ silnika posiada swoje wady i zalety, przemawiające za jedną lub drugą konstrukcją. Technologia silników czterosuwowych jest młodsza od konstrukcji dwusuwowej - głównym jej założeniem powstania, była redukcja szkodliwej emisji spalin podczas pracy silnika dwusuwowego. Rozwój tej technologi oraz proces spalania pozwolą również na uzyskanie większej wydajności pracy przy mniejszym zużyciu paliwa. Atutem konstrukcji dwusuwowej jest natomiast potencjał mocy jaki można wyciągnąć z takiej budowy silnika. Kosiarka spalinowa dwusuwowa często przy tej samej pojemności skokowej silnika zapewnia większą moc, niż oszczędny silnik czterosuwowy.

Kosiarka spalinowa z silnikiem dwusuwowym

 

Zalety:

+ Większa moc z tej samej pojemności

+ Lżejsza konstrukcja i masa silnika

Wady:

- Większe zużycie paliwa

- Głośniejsza praca silnika

- Większa emisja spalin

- Konieczność korzystania z mieszkanki "paliwo + olej"

Kosiarka spalinowa z silnikiem czterosuwowym

Zalety:

+ Mniejsza emisja spalin

+ Cichsza praca silnika

+ Mniejsze zużycie paliwa

Wady:

- Mniejsza moc

Jaka kosiarkę spalinową wybrać

Wybierając kosiarkę spalinową należy wybrać model, który zapewni odpowiedni komfort na danej przestrzeni oraz funkcje i parametry techniczne zapewniające szybkość w postępie pracy. Dla największych przestrzeni do koszenia polecane są kosiarki z szerokością roboczą powyżej 50 cm, z pojemnym koszem oraz napędem na koła - które zapewnią łatwość koszenia i szybkość pracy.

Kosiarka spalinowa w Domitech

W ofercie Domitech posiadamy kosiarki spalinowe takich producentów jak AWTOOLS, HiKOKI, Kraft&Dele, Makita, NAC, Stihl, CedrusStiga oraz Ryobi -wszystkie oryginalne i pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji, dzięki czemu masz pewność uzyskania gwarancji, deklarowanej przez producenta. Kupując kosiarkę spalinową w naszym sklepie, masz możliwość wyboru dogodnej formy dostawy i metody płatności.

 

Kosiarka spalinowa - FAQ

Jakie funkcje powinna posiadać dobra kosiarka spalinowa?

Kosiarka spalinowa powinna posiadać dużą szerokość koszenia - długość ostrza, centralnie regulowaną wysokość roboczą (która pozwoli łątwo dostosować wysokość ściętej trawy) oraz odpowiednią moc, która zapewni płynne koszenie nawet gęstej trawy. Dodatkową funkcję często spotykaną w kosiarkach spalinowych jest napęd na koła - taka funkcja zapewnia prostsze prowadzenia kosiarki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kosiarki spalinowej?

Istotnym parametrem przy wyborze kosiarki spalinowej jest jej docelowy obszar pracy, określana jako "obszar trawnika". Ten dość ogólny parametr ma określić do jakiej szacunkowo powierzchni kosiarka najlepiej się nada, uwzględniając komfort i czas pracy.

Ile km powinna mieć kosiarka?

Kosiarki spalinowe posiadają silniki, które mogą generować moc od 2 do 7 KM. Większa moc zapewnia szybszy postęp pracy oraz łatwość ścinania gęstszej trawy. Mocniejsze jednostki są też trwalsze - posiadają większą żywotność, pochłaniając natomiast większą ilość paliwa.

Jaki silnik mają kosiarki spalinowe?

Kosiarka spalinowa do pracy wykorzystuje dwu lub czterosuwowy silnik benzynowy. Dwusuwowe silniki benzynowe w kosiarkach spalinowych posiadają większą moc przy mniejszej pojemności, co przekłada się na szybszą pracę. Silniki czterosuwowe są natomiast cichsze, zużywają mniej paliwa i uwalniają mniej spalin podczas pracy silnika

pixel