Darmowa dostawa od 399,00 zł

Ukosowarka do blachy

( ilość produktów: 15 )

Ukosowanie jest procesem, który ma na celu nadanie krawędziom stalowych elementów odpowiedniego kształtu oraz przygotowania ich do spawania. W wyniku tego procesu uzyskuje się większą płaszczyznę, co przekłada się na trwalszą spoinę spawalniczą. Ukosowarka do blach to specjalistyczne urządzenia, które ułatwiają i przyśpieszają ten proces.  

Gdzie przydaje się ukosowarka do blach?

Ukosowarka to urządzenie, które swoje zastosowanie znajdzie w każdym warsztacie ślusarskim, w którym produkowane są konstrukcje wykonane z grubszej blachy. Do zakładów sprawdzą się większe urządzenia stanowiskowe, które posiadają parametry pozwalające na bardziej wydajną pracę. Ukosowarka do blach może być też kompaktową, ręczną wersją, która sprawdzi się podczas konieczności wykonywania zadań bezpośrednio na budowie lub u klienta.

Czy warto inwestować w ukosowarkę?

Ukosowarka do blach jest urządzeniem, które zapewni szybsze obrabianie krawędzi oraz pozwoli przygotować je do procesu spawania. Tworzenie rozmaitych konstrukcji oraz ich spawania będzie wiązało się z koniecznością odpowiedniego obrobienia krawędzi. Jeżeli wykonujemy dużo takich połączeń i zależy nam na wysokiej jakości, to powinniśmy zainwestować w ukosowarkę do blach. Pozwoli ona na szybkie wykonanie fazowania i ukosowania, co pozwoli szybko przygotować płaszczyznę pod spaw.

Jak działa krawędziarka?

Krawędziarka to elektronarzędzie, którego praca polega na przygotowaniu obrabianej powierzchni do procesu spawania. Urządzenie za pomocą metody skrawania zwiększa powierzchnię krawędzi, co pozwala uzyskać znacznie trwalszą spoinę spawalniczą. Kąt ukosowana może być zmieniany w zależności od pożądanego efektu, natomiast płytki odpowiedzialne za skrawanie mają wpływ na jakość obrabianego arkusza blachy oraz chronią przed powstaniem strefy ciepła.

Krawędziarka do blachy - na jakie parametry należy zwrócić uwagę

Wybierając ukosowarkę (krawędziarkę) do blach powinniśmy zwrócić uwagę na poniższe parametry, żeby nasze urządzenie mogło spełniać nasze oczekiwania. Są to kluczowe cechy, a należą do nich:

  • Moc urządzenia - odpowiedzialna będzie za wydajność urządzenia. Większa moc zapewni wystarczające pokłady energii oraz nie pozwoli na przegrzewanie się elektronarzędzia
  • Prędkość ukosowania - jest parametrem uzależnionym od mocy i od niego zależy jak szybko urządzenie będzie mogło wykonywać swoje zadania
  • Szerokość fazy - to cecha, która definiuje ilość skrawanego materiału
  • Zmiana ustawienia kąta ? to parametr, który współpracować będzie z powyższą cechą. Odpowiedni dobrany kąt zapewni trwalsze połączenie spawu
  • Ciężar urządzenia - raczej będzie dotyczył ręcznych urządzeń. Lżejsza ukosowarka do blach pozwoli na wygodniejszą pracę oraz wyeliminuje syndrom "zmęczonej ręki"
pixel