Darmowa dostawa od 399,00 zł

Wiertarka udarowa

( ilość produktów: 113 )

Wiertarki udarowe są przykładem elektronarzędzi wykorzystujących w swoim działaniu mechanizm udarowy. Dzięki niemu możliwe jest wiercenie w twardych materiałach jak cegła, kamień oraz beton. Urządzenia te znajdują zastosowanie przy pracach remontowo-wykończeniowych i budowlanych oraz warsztatowych. Wiertarki udarowe, łączą obrotowy ruch wiertła z ruchem posuwisto-zwrotnym, tym samym skrawając i skuwając materiał.

wiertarka udarowa

Wiertarka udarowa - działanie i zastosowanie

Wiertarka udarowa podobnie jak zwykła wiertarka, może wykonywać otwory w takich materiałach, jak drewno, tworzywa sztuczne, a nawet metal. Kluczową cechą, która je od siebie rozróżnia, jest możliwość wykonywania za pomocą wiertarki udarowej otworów w materiałach twardych, jak cegła, kamień, oraz beton. Dzieje się tak, ponieważ wiertarka z udarem łączy ruch obrotowy wiertła z ruchem posuwisto-zwrotnym w jego osi, który osłabia strukturę konkretnego miejsca w obrabianym materiale, co znacząco ułatwia ?wgryzanie się? w niego.

Wiertarki udarowe oparte są o mechaniczny system dwóch stalowych przekładni, wyposażonych w szerokie zęby. Praca silnika sprawia, że jeden z elementów spada ze specjalnych zębów drugiego, tym samym powodując pojedyncze uderzenie wiertła o obrabiany materiał. Ilość zębów na przekładni przekłada się na ilość udarów na jeden pełny obrót wirnika w wiertarce udarowej. Większa ilość zębów oznaczać będzie większą ilość udarów na minutę, natomiast wysokość zęba przekładni odpowiedzialna jest za moc pojedynczego udaru.

Wiertarki udarowe swoje zastosowanie znajdują podczas prac remontowo-wykończeniowych, budowlanych, a także sprawdzą się podczas majsterkowania w przydomowym warsztacie. Dzięki możliwości wykonywania pracy z włączonym i wyłączonym udarem dostajemy uniwersalne elektronarzędzie, które sprawdzi się zarówno podczas obrabiania miękkich i twardych materiałów. Pozwoli to na wiercenie w drewnie, metalu, cegle, kamieniu naturalnym, a nawet w betonie.

Dobranie mocy do wiertarki udarowej

Stojąc przed wyborem elektronarzędzia jakim jest wiertarka udarowa, musimy mieć na świadomości, że dobór naszego urządzenia będzie zależeć od zakresu prac, jakie będziemy chcieli nim wykonać. Innego typu elektronarzędzie, będzie odpowiednie do sporadycznego majsterkowania oraz prac remontowych, a inna wiertarka udarowa sprawdzi się w profesjonalnym zastosowaniu podczas ciężkich prac budowlanych, gdzie będzie musiała sprostać ciągłej obróbce twardych materiałów jak cegła i beton. Do zastosowań amatorskich oraz podczas wykonywania remontów w naszym domu wystarczy nam wiertarka udarowa o mocy 650 W, natomiast w przypadku zastosowań zawodowych powinniśmy celować w elektronarzędzia o mocy powyżej 900 W.

Parametry wiertarki z udarem

Wybierając elektronarzędzie, jakim jest wiertarka z udarem, powinniśmy zapoznać się z podstawowymi parametrami, które pozwolą odpowiednio dopasować ją do naszych potrzeb oraz zapewni możliwość wykonywania otworów w określonych przez nas materiałach.

Moc wiertarki udarowej

Podstawowym parametrem, który decyduje o możliwościach urządzenia, będzie jego moc znamionowa, która ma również wpływ na pozostałe parametry urządzenia. Większa moc pozwoli na łatwiejsze obrabianie twardych materiałów oraz wykonywanie otworów o większej średnicy.

Liczba udarów w wiertarce udarowej

Następnym ważnym parametrem jest maksymalna liczba udarów, jakie urządzenie wykonuje podczas wiercenia. Im większa ich ilość, tym częściej zastosowane wiertło będzie dodatkowo skuwać obrabiany materiał, co ułatwi jego usuwanie.

Moc udaru

Parametr określany w dżulach (J), który określa z jaką mocą zastosowany w wiertarce udarowej osprzęt będzie uderzał w materiał podczas procesu wiercenia.

Prędkość obrotowa wiertarki udarowej

Prędkość obrotowa decydować będzie, ile obrotów wokół własnej osi wykona wiertło, które odpowiedzialne jest za proces skrawania materiału. Większy parametr pozwoli na szybsze wykonywanie otworów bez zastosowanego udaru.

Rodzaj uchwytu wiertarskiego

Wybierając wiertarkę udarową z uchwytem pozwalającym na beznarzędziową wymianę osprzętu, zapewniamy sobie możliwość szybkiej jego wymiany, jednak w przypadku zaklinowania się wiertła, zwłaszcza w twardym materiale może się ono "ślizgać". W takim przypadku sprawdzi się wiertarka udarowa z uchwytem metalowym z wieńcem zębatym, który zapewnia możliwość znacznie mocniejszego chwycenia zastosowanego osprzętu.

Ilość biegów

Wybierając wiertarkę udarową wyposażoną w możliwość zmiany biegów, w zależności od ich ilości, mamy możliwość zdecydowania o prędkości obrotowej oraz ilości udarów, z jakimi urządzenie będzie pracować. Pozwoli to na bardziej uniwersalne zastosowanie urządzenia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wiertarki udarowej

Podczas zakupu wiertarki udarowej powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy dane parametry elektronarzędzia spełnią się podczas zakresu prac i zadań, jakie chcemy wykonać urządzeniem. Ze względu na zakres prac, do jakich stworzone jest elektronarzędzie, warto również upewnić się o warunkach gwarancji. Kupując wiertarkę udarową na Domitech.pl, masz pewność, że wszystkie elektronarzędzia objęte są pełnym pakiem gwarancyjnym, jaki oferuje producent. Warto również zwrócić uwagę, jakie akcesoria są dołączone do zestawu, ponieważ mogą również ułatwić wykonywanie naszych zadań.

Wiertarka udarowa na Domitech

W ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki wybór wiertarek udarowych renomowanych firm, wśród których znajdziemy produkty takich marek jak Black & Decker, Bosch, DeWALT, Dedra, Graphite, HiKOKI, Kraft&Dele, Makita, Maktec, Metabo, Ryobi, Stanley Fatmax oraz Worx - wszystkie pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji deklarowanej przez producenta.

Kupując wiertarka udarowa - wybierz Domitech, gwarantujemy bezpieczną wysyłkę oraz szeroki wybór dogodnych form płatności i metod dostaw, w tym płatności ratalne, leasing czy płatność przy odbiorze.

pixel