Darmowa dostawa od 399,00 zł

Radio budowlane

( ilość produktów: 63 )

Radia budowlane, które wykorzystują zasilanie akumulatorowe, sprawdzają się w miejscach, w których brakuje możliwości stałego podpięcia pod sieć elektryczną. Pierwszorzędną sprawą, której należy się przyjrzeć, dokonując zakupu akumulatorowego radia budowlanego z oferty Domitech Sklep i Serwis, jest informacja związana z obecnością lub brakiem akumulatora w zestawie. Z tego powodu należy być przygotowanym na ewentualny zakup akumulatora jako oddzielnego elementu. Niejednokrotnie akumulatorowe radia budowlane cechują się możliwością dodatkowego zasilania, uzyskanego poprzez podłączenie do sieci elektrycznej 230 V dzięki zasilaczowi/ adapterowi.

radio budowlane

Dlaczego warto kupić dobre radio budowlane?

Należy zdać sobie sprawę z tego, że parametry techniczne każdego akumulatorowego radia budowlanego przewyższają swoimi możliwościami klasyczne radioodbiorniki. Nadrzędną różnicą jest tutaj wytrzymałość urządzenia, która pozwala na jego praktyczne wykorzystanie w wymagających warunkach budowlanych. Jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu trwałych materiałów konstrukcyjnych, co w efekcie chroni akumulatorowe radia budowlane przed uderzeniami czy przypadkowym potrąceniem. Jako rodzaj dodatkowego wzmocnienia wymienić można elementy spełniające funkcję amortyzującą oraz zabezpieczenie chroniące do pewnego stopnia przed pyłem i wodą.

Przy wyborze akumulatorowego radia budowlanego z oferty Domitech Sklep i Serwis warto zwrócić uwagę również na inne parametry - transmisję sygnału. Podstawowym rodzajem jest sygnał AM i FM. O możliwościach akumulatorowego radia budowlanego świadczy także ilość dostępnych stacji radiowych. Rozszerzeniem możliwości są: dostępny sygnał cyfrowy DAB+, ilość głośników, ich moc, zintegrowany subwoofer, głośnik niskotonowy, a także głośnik wysokotonowy, komunikacja Bluetooth umożliwiająca odtwarzanie dźwięków na odległość oraz podłączanie muzyki ze smartfona.

Jaką markę radia wybrać?

W zależności od marki posiadanego sprzętu - zalecane jest korzystanie z radia tej samej marki co elektronarzędzia akumulatorowe. Niemal wszystkie dostępne na rynku radia budowlane pozwalają na pracę akumulatorową z wykorzystaniem akumulatorów od narzędzi akumulatorowych i/lub pozwalają na wykorzystanie radia budowlanego, jako dodatkowej stacji ładującej akumulatory.

Radio budowlane akumulatorowe czy sieciowe?

Akumulatorowe radia budowlane zostały tak zaprojektowane, aby mogły spełniać kilka funkcji jednocześnie. Podczas praktycznego wykorzystania na placu budowy nie tylko uprzyjemniają czas płynącą z głośników muzyką, ale dzięki licznym funkcjom pozwalają ładować urządzenia zewnętrzne lub służą jako głośniki stereo po podłączeniu odrębnego źródła dźwięku.

Jakość dźwięku - na co zwrócić uwagę wybierając radio budowlane

Miejsce budowy czy warsztat to miejsce w którym hałas jest wszechobecny. Istotne jest to, aby muzyka która ma uprzyjemnić pracę była dobrze słyszalna, a sygnał radiowy - dobrze odbierany przez radioodbiornik budowlany. Właśnie przez wzgląd na silne zakłócenia w miejscu pracy radia budowlanego - zostały one przystosowane do pracy w ciężkich warunkach - w kurzu, pyle, ale także przy wielu innych urządzeniach elektrycznych, które mogą mocno zakłócać sygnał radiowy standardowych radioodbiorników.

Bluetooth - nieodłączny element radia

Niestety - nie zawsze jest możliwe słuchania radia w miejscu pracy. Zdarzyć się może że sygnał radiowy będzie za słaby, lub zakłócenia tak silne, że komfort słuchania muzyki przestanie być dostateczny. W takim przypadku rozwiązaniem jest między innymi możliwość podłączenia własnego telefonu za pośrednictwem modułu komunikacji Bluetooth. Funkcja Bluetooth w radiu budowlanym to narzędzie które pozwoli na odtwarzanie muzyki z Twojego telefonu.

Dodatkowe funkcje radia budowlanego

Warto, aby akumulatorowe radia budowlane wyposażone były także w kilka innych, niezwykle przydatnych opcji. W grę wchodzi tutaj między innymi uchwyt umożliwiający łatwe przenoszenie akumulatorowego radia budowlanego po obszarze placu budowy. Przydatny jest również specjalny schowek na smartfon, dzięki któremu nie trzeba przechowywać go w kieszeni spodni, a przy uruchomionej opcji Bluetooth smartfon zawsze jest w bliskim jego zasięgu. Jako standard wymienić należy także USB. Gniazdo tego rodzaju pozwala podłączyć pamięć zewnętrzną, a ponadto wiąże się to z możliwością naładowania telefonu. W ofercie produktowej Domitech Sklep i Serwis znaleźć można także akumulatorowe radia budowlane wykorzystujące slot na kartę pamięci SD, wejście AUX-IN, gniazdo AUX-OUT, czytelny wyświetlacz lub pilot do zdalnego sterowania.

Ciekawym rozwiązaniem jest także fakt, że niejedno radio budowlane z naszej oferty może służyć jako zintegrowana ładowarka akumulatorowa. Gdy użytkownik ładuje akumulator potrzebny do późniejszego zasilania bezprzewodowego, w międzyczasie może podłączyć radio budowlane do sieci, ładować baterię i korzystać z opcji dostępnych w urządzeniu.

Radio budowlane na Domitech.pl

W ofercie Domitech.pl posiadamy radia budowlane takich firm jak

Kupując radio budowlane - masz gwarancję oryginalności oraz swobodę wyboru dogodnej metody dostawy i formy płatności, w tym płatność ratalna czy płatność przy odbiorze.

pixel