Darmowa dostawa od 399,00 zł

Zagłębiarka

( ilość produktów: 56 )

Zagłębiarki to elektronarzędzia służące co bardziej precyzyjnych cięć. Umożliwiają wykonywanie długich, prostych cięć, przycinanie prostych elementów i prowadzenie precyzyjnych linii cięcia w drewnie i materiałach drewnopochodnych. Urządzenia tego typu znajdą zastosowanie zarówno w profesjonalnych zakładach stolarskich jak i w przy domowych warsztatach. Doskonale sprawdzą się do przycinania elementów wymagających dużej dokładności cięcia.

zagłębiarka

Do czego służy zagłebiarka?

Zagłębiarki to bardzo ważna grupa pilarek tarczowych, która różni się dwiema cechami. Mają większą podstawę niż pilarka tarczowa, praca odbywa się na szynie - listwie prowadzącej. Zagłębiarkę wpinamy i przesuwamy nią po szynie. Ma bardziej płynne i dokładniejsze zagłębianie. Jest bardzo często używana do cięcia oklejonych płyt meblowych, ponieważ dzięki temu, że tniemy nią przy pomocy szyny, która od spodu posiada element antyodpryskowy (guma, która dociska tą płytę ) nie powstają tak zwane wyrwy czy zadziory w okleinie.

Piła zagłębiarka w głównej mierze używana jest poprzez stolarzy, którzy zajmują się tworzeniem mebli (na przykład kuchni pod zabudowy), docinaniem blatów kuchennych. Zagłębiarka jest nieodłącznym elementem wyposażenia podczas remontów czy prac wykończeniowych gdy musimy na przykład dociąć drzwi, dopasować panele podłogowe. 

Najważniejsze parametry pilarko zagłebiarek

Ważnym elementem, na który musimy zwrócić uwagę to średnica pasującej tarczy - to właśnie ona mówi nam jak gruby materiał możemy przeciąć, naciąć. Pasują do nich tarcze o średnicach od 165 mm do nawet 210 mm. Regulacja głębokości ostrza, jak i możliwość dokładnej manipulacji kątem cięcia sprawiają że zgłębiarka staje się oczywistym wyborem dla osób poszukujących wysokiej precyzji przy wykorzystaniu jak najmniejszej liczby narzędzi. Zagłębiarka do drewna umożliwia szeroki zakres czynności, jak przycinanie płyt OSB, blatów i mebli, stawianie konstrukcji drewnianych czy docinanie paneli podłogowych.

Dodatkowe akcesoria w postaci laserów, szyn, prowadnic, i przedziałek gwarantuje duża dokładność pracy, a możliwość podłączenia systemów do odciągania gromadzonego się pyłu daje nam wysoki komfort użytkowania. Zagłębiarki do drewna charakteryzują się technologią umożliwiająca zagłębienie się tarczy w materiale w dowolnym fragmencie, tarcza płynnie wżera się w element dając pełna swobodę cięcia nie pozostawiając przy tym zadziorów. Moc tych urządzeń oscyluje między 1200 a 1600 W, co pozwala na sprawne cięcie do głębokości nawet 75 mm.

zaglebiarka

Czy potrzebujemy prowadnicy do zagłębiarki?

Zastosowanie w zagłębiarkach szyny prowadzącej czyli potocznie mówiąc - prowadnicy, pozwala nam na tworzenie estetycznych linii cięcia, zabezpieczając materiał przed strzępieniem krawędzi. Powierzchnia ciętego elementu pozostaje gładka i równa bez zadziorów. Dzieje się tak za sprawą gumy zamontowanej w listwie, która dociska nam materiał.

Ciekawostką jest, że zagłebiarki mogą rozpoczynać równą linię cięcia z narzędziem już umiejscowionym na ciętej powierzchni. Piły zagłębiarki chowają się w osłonie tarczy gdy ta nie jest używana - pozwala to na precyzyjne cięcie bez konieczności rozpoczynania od krawędzi. Dodatkowo, przewagę zagłębiarek nad standardowymi pilarkami daje opcja szerokiego zakresu regulacji głębokości cięcia.

zaglebiarka

Trwałość, precyzja i powtarzalność - dlaczego warto zainwestować w profesjonalną zagłębiarkę?

Solidna, porządna i funkcjonalna zgłębiarka znacząco przyspiesza obróbkę materiałów, zwiększa precyzję pracy, zdecydowanie jest trwalsza w użytkowani. Stojąc przed zakupem tego elektronarzędzia warto zainwestować w dobry sprzęt renomowanych marek.

W naszej ofercie posiadamy sprzęty znanych na całym świecie marek takich jak między innymi Makita, Festool, DeWalt, Bosch.  

Czy zaglebiarka służy tylko do cięcia drewna?

Zaglebiarka jest kojarzona z narzędziem stricte do drewna jednak musimy tutaj obalić ten mit. Z pomocą zagłębiarek możemy ciąć materiały o różnych właściwościach, nie tylko drewno czy materiały drewnopochodne ale także aluminium, tworzywo sztuczne, szkło akrylowe, laminat czy płyty kompozytowe. Są dwa rodzaje zagłębiarek, te przeznaczone typowo do drewna i te, którymi przetniemy wiele różnych materiałów.

Gwarancja i serwis zagłębiarki

Zagłębiarka kupiona z oferty naszego sklepu, to oryginalny produkt, dlatego masz pewność, że przysługiwać Ci będzie pełna ochrona po zakupowa - tj. gwarancja producenta. W ofercie usług świadczonych przez naszą firmę znajdziemy również profesjonalny serwis z wykwalifikowanymi pracownikami, którzy z łatwością ocenią stan Twojej zagłębiarki, oferując uczciwą wycenę naprawy lub sprowadzą niezbędne do naprawy, oryginalne części.

Zagłębiarka na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu stacjonarnego oraz sklepu internetowego, posiadamy szeroki wybór narzędzi tnących, w tym produkty należące do kategorii zagłębiarek takich producentów jak Bosch, DeWALT, Festool, Graphite oraz Makita. Zagłębiarki tarczowe dostępne w ofercie naszego sklepu, to oryginalne produkty pochodzące z oficjalnej dystrybucji, które podlegają pełnej gwarancji producenta, zapewniając pełną wydajność.

Kupując zagłebiarkę z oferty naszego sklepu - masz pewność wyboru oryginalnego produktu, swobodę wyboru metody płatności oraz formy dostawy, w tym płatność za pobraniem czy odbiór w w naszym sklepie stacjonarnym.

pixel