Darmowa dostawa od 399,00 zł

Ukosowarka do rur

( ilość produktów: 48 )

Ukosowanie to obróbka rury, której krawędź nie jest prostopadle ustawiona o wierzchu elementu obrabianego. Proces ten jest przeprowadzany, aby zwiększyć powierzchnię płaszczyzny obszaru krawędzi i wykonać mocniejszy i bezpieczniejszy spaw. Wykorzystanie ukosowarki do rur gwarantuje sprawne i precyzyjne wykonanie tego procesu. Ukosowanie jest niezbędnym etapem przed spawaniem oraz innymi metodami obróbkami końcówki.

Jak działa ukosowarka do rur?

Ukosowarka do rur to elektronarzędzie, które pozwala na przygotowanie powierzchni do procesu spawania. Ukosowarka metodą skrawania zwiększa powiększa płaszczyznę krawędzi rury, dzięki czemu uzyskamy trwalszą spoinę spawalniczą. W urządzeniu można zastosować frezy o różnym promieniu, co pozwala na dokładniejsze dopasowanie naszej krawędzi. 

Jaką ukosowarkę wybrać?

Wybór ukosowarki do rur będzie zależny od kilku aspektów. Pierwszym z nich będzie wybranie, czy będziemy używać urządzenia stacjonarnie, czy potrzebne jest nam elektronarzędzie przeznaczone do mobilnej pracy. Większe narzędzia, które posiadają wysokie parametry pracy sprawdzą się tylko podczas pracy w warsztacie, chociażby ze względu na utrudniony transport. Jeżeli jednak nasza praca polega na dojazdach do klienta lub na budowach, najlepszym wyborem będzie ręczna ukosowarka do rur.

Jak dobrać ukosowarkę?

Przy wyborze ukosowarki do rur należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, od których będzie zależeć jakość, szybkość oraz komfort pracy z urządzeniem. O to one:

  • Moc urządzenia - im większa, tym szybciej i sprawniej pozwoli nam wykonać określoną pracę. Dodatkowo urządzenie nie będzie się przegrzewać, co wpłynie pozytywnie na jego żywotność.
  • Prędkość obrotowa ? odpowiedzialna jest za jakość oraz prędkość obrabianych płaszczyzn.
  • Zakres obsługiwanej średnicy ? to parametr, który decyduje o minimalnej oraz maksymalnej średnicy obrabianego elementu. Większy zakres zapewni większą elastyczność podczas doboru obrabianego materiału.
  • Waga urządzenia ? obsługa lżejszego elektronarzędzia pozwoli na dłuższą pracę bez efektu ?zmęczonej ręki?.

Czy warto kupować ukosowarkę do rur?

Ukosowarka do rur to urządzenie, które pozwoli na szybsze obrabianie krawędzi oraz przygotowywanie ich do procesu spawania. Jeżeli wykonujemy dużo połączeń spawalniczych i zależy nam na ich wysokiej jakości, powinniśmy zainwestować w takie urządzenie. Przy jej pomocy możliwe jest wykonanie ukosowania, fazowania, planowania i kalibrowania. W naszej ofercie znajdziesz ukosowarki do rur wykonanych ze stopów aluminium, miedzi, stali węglowej oraz nierdzewnej.

pixel