Darmowa dostawa od 399,00 zł

Knipex szczypce

( ilość produktów: 49 )

Szczypce to najbardziej uniwersalne urządzenie, które towarzyszy zarówno profesjonalistom jak i majsterkowiczom. Rodzajów szczypiec na rynku jest mnogość, tak samo jak ich zastosowań. Knipex w swojej ofercie posiada wysokiej jakości szczypce uniwersalne, szczypce boczne, szczypce izolowane dla elektryków, szczypce wydłużone i wiele innych. Na tle konkurencji szczypce Knipex wyróżniają się materiałami z jakich zostały wykonane. Do produkcji szczypiec używana jest kuta stal chromowo-wanadowa, poddana procesowi wielostopniowego hartowania. Takie właściwości gwarantują trwałość i precyzję prac.

Knipex w swojej ofercie posiada sprzęt do przemysłu w postaci narzędzi takich jak: szczypce boczne, szczypce uniwersalne, szczypce do rur, obcęgi zbrojarskie, szczypce wielofunkcyjne, szczypce do ściągania izolacji i wiele innych produktów. Wszystkie szczypce marki Knipex cechuje wysoka jakość wykonania oraz bardzo dobrej jakości materiały użyte do ich produkcji. Wszystkie elementy tnące szczypiec poddawane są procesom hartowania indukcyjnego, co gwarantuje odpowiednią twardość, dzięki czemu materiał docelowy zostaje ucięty, a nie zmiażdżony i ukruszony. W szczypcach wykorzystana jest zasada dźwigni, dzięki czemu ostrza bez problemu przetną materiały określone w charakterystyce każdych szczypiec.

Knipex produkuje szczypce dla wielu branży. W ofercie Knipex znajdują się szczypce dla elektryków, które są odpowiednio zaprojektowane i zaizolowane. Dzięki temu producent może zagwarantować bezpieczeństwo narzędziowe i przy odpowiednim używaniu narzędzi bezpieczeństwo użytkownika. Szczypce dla elektryków posiadają specjalną konstrukcję, która umożliwia użytkownikowi m.in zagniecenie konektorów, obcięcie izolacji, przedłużone szczęki pozwalają dotrzeć w trudno dostępne miejsca, szczypce boczne pozwalające precyzyjnie uciąć przewody i wiele innych. Takie rozwiązania eliminują potrzebę zakupu wielu narzędzi. Dzięki temu szczypce Knipex są komplementarnym narzędziem do prac w branży elektrycznej.

Ponadto producent obserwuje trendy rynku oraz opinie klientów wprowadzając nowe, ulepszone generacje szczypiec wraz z istotnymi zmianami konstrukcyjnymi. Przykładem mogą być szczypce Knipex 8702250T, które zostały zaprojektowane z myślą o pracownikach pracujących na wysokościach. Szczypce te zostały wyposażone w specjalny hak, do którego można podpiąć linkę bezpieczeństwa. Linka przypięta do szczypiec, niweluje ryzyko upadku narzędzia z wysokości, co w niektórych branżach jest niezbędne do wykonywania prac.

Projektując szczypce, firma Knipex bada rynek oraz jego potrzeby. Zbierając opinie poszczególnych branż może stworzyć idealnie dopasowany produkt do potrzeb danej branży. Szczypce do serwisu rowerowego będą posiadały specjalne przetłoczenia do stalowych linek, szczypce okrągłe będą posiadały odpowiednio wyprofilowane końcówki etc. Dodatkowo każde szczypce niezależnie od przeznaczenia i rodzaju posiadają powłokę antykorozyjną w postaci chromowanej powłoki bądź zostają poddane procesowi fosforowania. Takie działanie pozwoli na pracę szczypiec nawet w najcięższych warunkach.

Do wysokojakościowych materiałów można również dołączyć uchwyty każdych ze szczypiec. W zależności od wersji szczypiec mogą występować uchwyty z powlekanego tworzywa lub wielokomponentowe uchwyty. Każde z wymienionych uchwytów posiadają właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu szczypce nie ślizgają się w dłoni podczas pracy. Uchwyty wielokomponentowe posiadają wiele warstw różnych materiałów co przekłada się na inną ich charakterystykę.

Knipex szczypce doskonale sprawdzą się w serwisach, przemyśle, motoryzacji, rolnictwie, elektronice, w zawodach takich jak monterzy, instalatorzy, elektrycy, wykończeniowcy, technicy utrzymania ruchu, i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest chwycenie, przecięcie oraz manipulacja detalem.

 

pixel